• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Galaxy Tab 7.7 Odin ile Android 4.0.4 yükleme

Android cihazınızda yazılım yüklemek için Samsung'un kendi yazılımı olan Kies kullanılıyor. Ancak her ne hikmetse bilgisayar ve cihaz arasında iletişim kurmak çoğu zaman sorunlu. Bu yüzden birçok kullanıcı Android işletim sistemini yükseltmek için Odin adlı küçük programı kullanıyor.

Kies ve Odin arasındaki fark:

Kies ile günceleme sırasında yeni yüklenecek işletim sistemi internet hızınıza bağlı olarak indirilip telefona kuruluyor. Bu durumda işletim sistemini upgrade etmek daha uzun zaman alıyor. Kies ile güncelleme daha basittir. Eğer cihazınız ile telefonunuzu usb ile bağlamayı başardıysanız güncel yazılım olduğu size haber veriliyor. Size düşen güncellemeyi onaylamak ve işlemin bitmesini beklemek...

Odin ile güncelleme daha hızlı gerçekleşiyor. Çünkü önce güncel firmware dosyası önce bilgisayara indiriliyor. Dada sonra Odin programı aracılığı ile yükseltme işlemi gerçekleştiriliyor.

Şimdi Odin kullanarak Galaxy Tab 7.7 tableti Güncel Android 4.0.4 sürümüne yükseltme aşamalarını görelim...

* Önce aşağıdaki linkten Odin 1.85 programını indirelim. (Güncel sürüm, sadece 200 Kb)
[ ]

* İndirdiğiniz Odin programını açın. Exe dosyasıdır kurulum gerektirmez.

* Güncel Firmware sürümünü (Galaxy Tab 7.7 için Android 4.0.4) aşağıdaki linkten indirelim. 579 MB
Filename: P6800XXLQ1_P6800OXALQ1_ATO.zip:

Not: Yukarıdaki aynı isimli yazılımı kendiniz bulmalısınız...

* İndirdiğiniz P6800XXLQ1_P6800OXALQ1_ATO.zip dosyasını açın. İçindeki P6800OXALQ1_P6800XXLQ1_HOME.tar.md5 dosyası bizim için gerekli dosyadır.

* Odin programını açın. Re-Partition bölümü işaretli olmayacak.

* PDA yazısına tıklayın. Bilgisayarımıza indirdiğiniz P6800OXALQ1_P6800XXLQ1_HOME.tar.md5 tek dosyayı seçin. (İçerisindeki dll dosyasına dokunmanıza gerek yok)

* Galaxy Tab 7.7 cihazınızı download moduna alın ve usb kablo ile bilgisayara bağlayın.

Eğer cihazı download moduna almışsanız ve Odin aşağıdaki gibi bir görüntüye sahipse Start butonuna tıklayarak güncellemeyi başlatabilirsiniz...

odin.png

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam bunu kendim yapmıştım. Şarjınızın dolu olması önemli. Yaklaşık 20 dakikanızı alır güncelleme işlemi.