Galaxy Note 7 geliyor

Samsung'un sessiz sedasız Galaxy Note 7 telefonu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bakın Samsung'un son bombası hangi özelliklerle geliyor?

Samsung’un sonbahar aylarında son amiral gemisi Galaxy Note 6’yı tanıtması bekleniyor. Ancak Kore’den yeni gelen haberler şirketin yeni phablet telefonunu Galaxy Note 6 değil de, Galaxy Note 7 olarak adlandıracağı yönünde oldu.


Yeni gelen iddialara göre Samsung, Galaxy S ve Galaxy Note hatlarını ad olarak aynı hizada tutmak istiyor ve bu yüzden, tanıtacağı phablet telefonuna Galaxy Note 6 yerine Galaxy S7 modellerine benzer olması için Galaxy Note 7 adını verecek.

NNmNTvd.jpg

Söylenenlere göre Samsung, her zaman amiral gemisi modellerinden sonra tanıtılan phablet Note serisinin bir numara geride olması tüketicilerin telefonun özellik olarak daha geride olduğunu düşünmesine neden olabileceğinden endişe ediyor. Bu yüzden de seri numarasını Galaxy S serisi ile aynı yapmak istiyor.

Q3Zklct.jpg

Aynı rapora göre Galaxy Note 7’nin kenarları ön ve arkadan eğri tasarıma sahip olacak ve böyle bir tasarım Note serisinde ilk kez yer alacak.

Bildirildiğine göre Galaxy Note 6 USB Type-C portu özelliğine sahip olacak ve net olmayan bilgilere göre bu port UBS 3.1 teknolojisini destekleyecek. Diğer bir bilgiye göre ise Galaxy Note 6, Galaxy S7 modellerindeki kameralara benzer kameraya sahip olacak ancak bu kamera kızıl ötesi otofokus modülü içerecek.

0GPkb1U.jpg

Galaxy Note 6, 2K çözünürlükte 5,8-inç ekran, Qualcomm Snapdragon 823 işlemci (Snapdragon 820’nin yükseltilmiş sürümü), 6 GB RAM ve bir 4200 mAh pil paketi ile gelecek.

Çin'den gelen bu yeni sızıntı ile sunulan en etkileyici detay depolama birimi ile ilgili. Görünüşe göre telefon, şirketi için bir ilk olabilecek 256GB kapasiteli depolama özelliğine sahip olacak.

Telefonun normal modeline ek olarak bir de kavisli modeli olacak ve yine Edge adını taşıyacak. Raporlardada ayrıca telefonun toz ve suya dayanıklı IP68 sertifikasına sahip olacağı söyleniyor.

Galaxy Note 7 veya Note 6’nın 15 Ağustos tarihinde tanıtılması bekleniyor.
 
Top