Galaxy Note 4'ün tasarımı farklı olacak

Samsung, Galaxy Note 4'ün serinin önceki modellerinden daha farklı görüneceğini, Tizen’li akıllı telefonlar geliştirdiğini ve bu yıl içerisinde Android Wear işletim sistemi ile çalışan bir akıllı saat satışa sunacaklarını açıkladı.

WUoI9r3.jpg

Samsung’un ürün stratejilerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Yoon Han-Ki, Reuters’a verdiği röportajda Galaxy Note 4'ün tasarımında radikal değişikliker yapacaklarını söyledi.

Han-Ki ayrıca, Samsung’un Google’ın giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Android Wear işletim sistemi ile çalışan bir akıllı saat üzerinde çalıştıklarını ve bu yılın sonlarına doğru satışa sunacaklarını duyurdu.

Samsung’un Android zincirlerini kırma girişimi Tizen işletim sistemi de pazara hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Samsung, temmuz ayında Tizen işletim sistemi ile çalışan iki akıllı telefonunu tanıtacak. Samsung’un Linux tabanlı mobil işletim sistemi, ilk kez Gear 2 ve Gear Fit’te kullanılmıştı.

Gear 2, Android’li ilk Gear’a kıyasla daha uzun pil ömrü sunuyor. Bundan yola çıkarak, Tizen’li telefonların da Android’li rakiplerinden daha iyi pil ömrü sunacağını bekleyebiliriz.