G.Saray Federasyon'u topa tuttu

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Galatasaray'da, kritik Hamburg maçı öncesinde, futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel'in GS TV'ye yaptığı açıklamalar gündeme damgasını vurdu.

Trabzonspor karşılaşmasına, hakem olarak Yunus Yıldırım'ın atanmasını "skandal" olarak niteleyen Üstünel, hakemin kararlarıyla maçın önüne geçtiğini savundu

Turkcell Süper Lig'de, hafta sonunda Trabzonspor ile 2-2 berabere kalan Galatasaray'da, futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel, maçın hakemi Yunus Yıldırım ve MHK'ya yönelik ağır eleştirilerde bulundu.

Üstünel, Sivasspor ile oynanan lig maçı için yaptıkları tekrar taleplerinin reddine ilişkin gerekçeli karardan birkaç gün sonra, aynı maçın hakeminin Trabzonspor ile oynayacakları mücadeleye atanmasını "manidar" bulduğunu ifade etti. Atamayı, "alay eder gibi, şaka gibi" şeklinde yorumlayan Üstünel, "bu bir skandaldır" ifadesini kullandı.

Yıldırım'a görev verilmesinin Galatasaraylı futbolcuları da psikolojik baskıya sürüklediğini savunan Üstünel, "Ümit Karan'ı atan hakem tekrar futbolcularımızın karşısına çıkıyor" dedi.

Hakemin de geçmiş maçların etkisinde kalarak kontrolünü kaybettiğini belirten Üstünel, "Elimizdeki malzeme bu" sözleri nedeniyle eleştirdiği Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan'ın, kendi teşkilatına ve hakemlerine zarar verdiğini savundu.

Sarvan'ın, "Yunus Yıldırım'ı içim rahat olarak Trabzon'a gönderiyorum" ifadelerine de tepki gösteren Üstünel, "rahatlıktan kasıtları nedir, çıksınlar yanıtını versinler" dedi.

Hakem atamalarında kulis yapıldığını iddia eden Galatasaray yöneticisi, sarı-kırmızılı kulübü Bizans oyunlarıyla engellemek isteyenlerin ödüllendirildiğini söyledi.

Federasyonun, Galatasaray'a kritik bir Avrupa mücadelesi öncesinde köstek olduğunu da belirten Üstünel, "Türk futbolunun önünü bir kaos sarmaşığı ile saranlar, şapkayı önlerine koyup aynaya baksınlar" diye konuştu.

Son olarak, fikirlerinin değişmediğini ve Türkiye'deki futbol ortamına güvenmediklerini açıklayan Üstünel, her şeye rağmen, sezon sonunda kendi kaliteleriyle arzu ettikleri noktaya ulaşacaklarını iddia etti.
 
Top