• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

FPS Creator X9 (Kodlama Bilmeden Kendi Oyununu Yarat!)

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Kendi FPS Oyununuzu Yaratın

Kodlama Bilgisi Gerekmez!

Programın İçinde gelen 3D düzenleyici ile oyunlarınızı ve nesnelerinizi o an yaratmak hatta kodlama bile gerektirmeden olusturmak artık uzak degil Trfighters taki güzide arkadaslar. Duvarlardan karakter animasyonlarına kadar, cephaneden silah tasarımlarına kadar bulabileceginiz hersey bu programın içinde.

FPS Creator X9

Öncelikli olarak Programı indirin.

FPS Creator ile oyunda 50 ye kadar seviye yapabilir ve son adım olarak kendi oyununuzu isterseniz tekli oyuncu isterseniz çoklu oyuncu olarak ayarlayıp exe olarak oluşturabilirsiniz.

FPS Creator çalışma prensibi "tıkla ve sürükle" mantığına dayanır, yani bir kodlama bilgisi gerektirmez arkadaslar. Programın yanında birde Model paketleri veriyorum. Bunları programın güncelleştirmeleri olarak görebilirsiniz. Her model pakedi farklı objeleri yenilemektedir. Duvar, zemin, tavan, kaplama, süs eşyaları, canlı modeller, silah tasarımları, yol tasarımları, ses eklentileri vb... aklınıza gelecek bir cok yenilik verdigim bu model paketlerinde mevcut.

Model paketlerinin içinde sadece Model Pack 8 yok. Oda inmek üzre torrentten çekiyorum ve en zor bulunan model pakedi bu zaten içerik olarak en büyügü Programın içinde tasarım yapacaganız yada yapmak istediginiz tüm objeler hem mevcut olmayanlarda bu model paketleri ile tamamlanmıs hale getirilmistir. Model paketleri için bilgi sahibi olmak isteyenler FPS Creator » Welcome bu adresten yararlanabilirler.

Ayrıca ışıklandırma efekleri için program geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor Işık kombinasyonları saglayarakta çeşitli açılardan buğu efektinden tutunda flash efektine kadar bircok seçenek önümüzde. Aslında bu efekler tamamiyle Dark BAsic Proffessional ile yapılmıslar ama o programlama bilgisi istedigi için ayrıca 1.23 GB de oldukları için burda vermemin bir mantıgı yok, çoğumuz programlamanın "P" sini dahi bilmiyoruz hadi şimdi gerçekleri saklamayalım.

Programın adından da anlaşılacagı gibi kendileri orta düzey ekran kartlarında çalışmaktadır. Direct X9 bu program için yeterde artar zaten. Programın yeni çıkan versionu FPS Creator X10 PC de çok iyi gereksinimler isteyen bir program, adından da belli oldugu üzre Dx10 ile çalışıyor yani vistanız olması gerek vistadan dolayı 2 GB ram isteyen PC niz birde bunu açında inanın bana en az 3GB RAM isteyecektir. Bende 4 GB RAM var ve bazen ışıklarla oynarken programda kasılmalar yaşıyorum. Ayrıca Dx10 destekleyen NVidia dan 8 serisi ve aTi den 1900 serisi ekran kartınızda sisteminizde olması şart. Neyse onun tanıtımını sonra yapacagım şimdi FPSC X9, paketleri ve yardımcı programları ile gidelim.

Paketlerin yanında birde yardımcı programlar veriyorum. Bunlar bazen çok işe yarıyor. kafanızda objeyi, ışık efektini, model kaplamasını yada nesen tasarımını bazen programda bulamıyorsunuz, o zamanda bu programlar çok yardımcı oluyor gerçekten. Kullanımları basit öyle ahım şahım programlar değil hicbiri zaten boyutlarıda küçük. 1-2 denemeden sonra alışıyorsunuz. Güzel tarafı ise hepsi tam sürüm, biraz zor oldu bulmak hepsinin tam sürümünü

Gelelim Bu Editorlerin Tanıtımına
-FPSC Entity Maker
-FPSC Magic FPS 2.3

Bu iki programda aynı işi yapıyor ama Magic FPS biraz cafcaflı. Digerinin içinde ise 4 tane tutorial de mevcut. Kafası karısan arkadaslar once onlara bakabilirler, hem nasıl kururlacagını hemde nasıl uygulanacagını gosteriyor. Bunun ile programda kullanılan "entity" lerin tasarımını gerçekleştirebiliyoruz. Çoğu hazır ama yinede dosyalarda küçük değişikliklerle inanılmaz seyler elde etmek mevcut.