Fotoğraflarınızın Arka Planını 3 Saniyede Silen Site

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Photoshop veya benzeri uygulamalar hakkında teknik bilgiye sahip olmayanların çok işine yarayabilecek, işlevsel bir siteye göz atıyoruz.

Özellikle grafik tasarım gerektiren bir işle uğraşıyorsanız, sizin için zaman oldukça önemlidir. Remove.bg isimli web sitesi, hem profesyoneller hem de amatörler için oldukça vakit kazandıracak mükemmel bir hizmet sunuyor.

dv0kRZ.jpg

Siteye herhangi bir şekilde üye olmanız veya ücret ödemeniz istenmiyor. Tek yapmanız gereken buraya tıklamak, fotoğrafınızı seçmek ve sadece 3 saniye süreyle beklemek. Daha sonrasında neredeyse kusursuz bir iş çıkaran Remove.Bg, kullandığı açık kaynak algoritmalarla birlikte .png formatındaki, arka planı transparan imaj dosyasını indirmenize izin veriyor.
 

OBir

MEB
Özel üye
Test etmek lazım bazen çok gerekli oluyor özellikle okulla ilgili öğrenci fotoğraflarında vs. Umarım yetenekleri sıradan değildir sitenin, çoğu resim işleme programı bile bu konuda yetersiz kalıyor.
 

Marvin

Üyecik
Bu araç gerçekten eğlenceli. Ayrıca yakın zamanda aynı şeyi yapan bir araç keşfettim. Burada, yalnızca arka planı otomatik olarak kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda manuel olarak da ayarlar. Deneyebilirsin.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Her iki sitede arkaplan silme işini gayet güzel yapıyor. Teşekkürler.

Ancak her iki sitede ücretsiz olarak belirli boyutta resmi indirmenize izin veriyor. Örneğin 1200 px genişliğinde yüklediğim bir resmin arkaplanı silinmiş olarak ilk site 625 px, ikinci site ise 500 px genişlikte indirme sunuyor. Dolayısıyla profesyonel bir şeyler yapacaksanız bu siteler siz yetmez.

Alternatif özellikleri bakımından fotor.com daha başarılı diyebilirim.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Arkaplanı sildiğiniz (png) resimleri istediğiniz bir başka fotoğraf üzerine getirebilirsiniz. Küçük bir örnek yapalım.

Üstteki ilk site ile alttaki resmin arkaplanını silelim.
Arkaplanı silinecek resim


Silme işlemi sonucu site, yapay zeka ile nesneyi algılayıp arkaplanı siliyor. (Ancak ücretsiz olarak belirli bir boyutta arkaplanı silinmiş bir resmi indirmenize izin veriyor)
Arpaplanı silinmiş resim


Artık bu resmi herhangi bir resim editörü ile başka bir resmin üzerine monte edebiliriz. Mnotajlayacağınız bir resim seçin.
Örnek resim


Sonuç...
Montaj resimTabi ki renklerin uygunluğu için farklı resimler seçilebilir ancak temel mantık bu. Ayrıca resim editörlerinin hepsinde çeşitli efektler mevcuttur bunları kullanarak arkaplan ile önplan resimlerinin renk uyumunu sağlayabilirsiniz.
 
Top