Fotoğraflarda Genç Ve Güzel Görünmenin Sırrı

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Benim gibi poz özürlüsüyseniz hiçbir şey fayda etmez ama umarım işine yarayan olur :)

Siz de fotoğraflarda güzel ve genç görünmek istiyorsanız işte yapmanız gerekenler..

-Gözlerinizi objektifin biraz daha yukarısına odaklayın, başını biraz öne doğru götürün ve çenenizi hafifçe eğin

-Dilinizi dişlerinizin arkasında tutarak gülümseyin, böylece yüzünüz gergin görünmeyecektir.

-Kollarınızı yanınızda tutun fakat fazla yapıştırmayın bu sayede daha doğal ve rahat görünebilirsiniz.

Fotoğraftaki kusurlarınızı düzgün bir makyajlada kapatabilirsiniz..

MAT ÜRÜNLER

Mat ürünler genellikle düz renklerdir. Herhangi bir ışıltı veya parıltı barındırmazlar. Fotoğraf çektirdiğinizde yüzünüze vuran ışık ile birlikte parıltılı ürünler sizi olduğundan yaşlı ve parlak göstereceğinden mat pudra ve allık tercih edin.

DOĞAL ÜRÜNLER

En iyi sonuç için naturel bir aydınlatma tercih edin. İç aydınlatmaların ışıkları

makyajınızı olduğundan soft gösterirken beyaz ışık yüzünüzün daha beyaz çıkmasına sebep olur. Kırmızı, mavi gibi değişik renklerde aydınlatılmış alanlarda güzel çıkma olasılığınız ise çok düşük.

PUDRA TERCİHİ

Sarı tonda pudralar, ışıltı içeren pudra veya bronzerlardan her zaman daha iyi sonuç verir. Pembe alt tonlu pudralar sizi olduğunuzdan daha kırmızı gösterirken sarı alt tonlu pudralar Türk kadınlarının cilt tonuna çoğunlukla uyum sağlar.

KAPATICI YARDIMI

Gözaltı kapatıcısı bütün kadınların en büyük kurtarıcılarından. Fakat göz altı çok hassas olduğundan günlük yaşantınızda daha hafif formüllü bir kapatıcı kullanırken fotoğraf çekilebilme ihtimalinizin olduğu gün daha yoğun ve kapatıcı etkisi yüksek bir kapatıcı tercih edin. Kapatıcı seçerken ise kesinlikle beyaz tercih etmeyin. Beyaz, mor halkalarınızla birleşince pembe bir göz altına sebep olur. Mor halkaları sarı alt tonlu kapatıcılar kamufle eder.

ALLIĞIN ÖNEMİ

Özel günlerde allık sürmeyi ihmal etmeyin. Fakat Türk kadınlarının en kötü kullandığı makyaj ürünlerinden biri olan allığı sürmeyi mutlaka öğrenmelisiniz. Allığı mutlaka elmacık kemiklerinizin altına uygulamalısınız. Elmacık kemiklerinizin üzerinde ise daha açık tonlarda bir aydınlatıcı olmalı. Allığı burun kenarlarınıza kadar değil daha geride sonlandırmalısınız. Yüzünüz kısa ve yuvarlak ise dudağınıza paralel, uzun ise daha açılı bir allık uygulaması yapmalısınız. Buraya kadar doğru bir uygulama yaptıysanız yanaklarınızı daha çıkık göstererek, daha sağlıklı bir görüntü elde edeceksiniz.

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
En güzeli doğal bi sırıtış cidden ya oldum olası havalı pozları beceremedim, poz insanı değilim. Beni de böyle hatırlasınlar artık :P

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
bi de burdan çek ☺ diyemedim hiç. çünkü her yönden bi tuhaf çıkıyorum.neyse olduğu gibi kabullenmek lazım objektife yansiyanlari☺