• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Forumun Gülünü seven dikenine katlanir Biricik Yesim

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Pembe gül yakışır size ?

gul.jpg

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Dost, güzellik ve iyilik birbirini kucaklayan üç kavramdır. Biri birinden ayrılınca denge bozulur. Ve insan yeniden yalnızlığına düşer.

gul.jpg

Bu üç kavramı bir arada bulmak, yaşatmak, yüceltmek büyük kalplerin işidir. Ne yazık ki insan, insana bu büyük mutluluğa erişme olanağı vermez.

Bu yüzden yalnız doğuyoruz, yalnız yaşıyoruz, yalnız ölüyoruz...
"

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Gülüşünü yüreğimde saklarım
Her görüşte şu kalbimi yoklarım
Elim değmez düşlerimde kokların
Gülü seven dikenine katlanır

gul.jpg

Gel güzelim bu aşk yüce dağ olsun
Sen çiçeksin gönlüm sana bağ olsun
Ben solayım senin canın sağ olsun
Gülü seven dikenine katlanır

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Hoşumuza giden, bizi sevindiren, fayda temin ettiğimiz hemen her güzel şeyin kusurlu, eksik ve kötü bir yanıda bulunabilir. Eğer bunları elde etmek istiyorsak, hoşa gitmeyen ve bize sıkıntı veren bu yanlarınıda hoş görmeliyiz. İyi veya güzel olan her şeyin az çok sıkıntı veren bir yanıda bulunur.

Yaşanan her başarı ve mutluluğun yanında, bu sürecin parçası olan küçük olumsuzluklarda mevcuttur. Güzel bir şeye sahip olan yada olmak isteyen kişi, bu rahatsız edici şeyleri hoş karşılamalıdır. Bu dünyada kusursuz güzellik yoktur.

Her şey, bir yönüyle eksik yada kusurludur. Bundan dolayı her güzel şeyin hoşa gitmeyen yönü mutlaka bulunur. Güzel şeyi elde etmek isteyen yada elde eden kimse, bunun gerektirdiği rahatsız edici şeyleride hoşgörmelidir.

Güzel olan şeylerin beraberinde sıkıntıların olması normaldir. Sevdiğimiz hemen hemen her güzel şeyin kusurlu, eksik ve kötü tarafında bulunabilir, bizi mutlu eder, faydalanırız. Onları almak istiyorsak, bu hoş olmayan ve üzücü yönleri tolere etmeliyiz.

İyi ya da güzel olan her şeyin az ya da çok rahatsız edici tarafında. Yaşanan her başarıya ve mutluluğa ek olarak, bu sürecin bir parçası olan küçük olumsuzluklar da vardır. Güzel bir şeye sahip olan veya güzel bir şey edinmek isteyen kişi bu rahatsız edici şeyleri memnuniyetle karşılamalıdır.

Bu dünyada mükemmel bir güzellik yok. Her şey bir şekilde eksik ya da kusurlu. Bu nedenle, her güzel şeyin her zaman hoş olmayan bir yönü vardır.

İyi olanı isteyen veya elde eden herkes, ihtiyaç duyduğu can sıkıcı şeyleri tolere etmelidir. Güzel şeylerle ilgili sıkıntıların olması normaldir.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
751249-gul-ve-diken.jpg

Gül herkes tarafından çok sevilen bir çiçek türüymüş, öyle ki gül artık bu sevgiden sıkılmaya başlamış demiş ki
'bende öyle bir şey olmalı ki insanların canı yanmalı ve beni sevmemeli'

ve o günden sonra gülün gövdesinde dikenler çıkmaya başlamış günler,haftalar,aylar derken yıllar geçmesine rağmen insanlar gülden hiç vazgeçmemişler.

ve gül artık anlamış insanlar gerçekten sevdiklerinde asla vazgeçmezler.gülün dikeni batsa da canları ne kadar yansa da...

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

SENİN..
Flower Rose GIF

Her sesini duyduğumda kelimeler boğazıma düğümlenip karşında konuşamıyorsam.
SENİ..
Time Lapse Rose GIF by swerk

Her gördüğümde heyacandan yerimde duramıyorsam.
SENİN..
love you baby rose GIF

Yokluğunda hiç gözümü kırpmadan yollarını gözlüyorsam
SENİN...
beauty and the beast rose GIF

Bir bakışınla içimde ateşler yakıp içine kendimi atıyorsam.
SENİN...
rose GIF by Sam Cannon

Yanına geldiğimde sanki ölecekmiş gibi oluyorsam.
Bunun adı AŞK, aşkın adı adı
Flower Rose GIF

SEN, sende benim DÜNYAMSIN

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ahşap bir masa üzerinde,

kitap.jpg

Siyah kapaklı bir defterde anılarım.
Her birini kelimelere gizledim.
Doldurdum birer birer cümlelere,
Sonra kapattım fermuarını.
Hiçbir sözlükte karşılığı yok bu kelimelerin,

Kitaplarda, şiirlerde yazmaz bu cümleler.
Sadece hissedilir taa en içten.
Bu aklın işi değil, akıl işi değil.

Siyah kapaklı defter kelimelerin mezarıdır.
Bazen açar mezarları ziyaret ederim,
Bazen de yeni mezarlar eklerim.
Hayat akıyor, ben mezarlar kazıyorum.

Bahar geliyor, kış geçiyor…
Yeni matemlere bırakıyorum kendimi.
Anlıyorum, anılıyorum sadece.