vB 4.x Forumu Ortalama ve Boyutlandırma - 4.0.X

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bazı forumlarda vBulletin 4.x sürümü için tema daraltma ve ortalama konusunda yöntemler belirtilmiş. Genellikle vBulletin.css dosyasıdan editleme yapılarak ortalanma olayı gerçekleştirilmiş. Ancak vBulletin 4.x sürümünde tema ortalamak için css dosyasında bir değişiklik yapmadan "Biçim Ayarları" penceresinden gereçekleştirilebiliyor. Bunun için;

Admincp > Stiller & Temalar > Kullandığınız Tema > Biçin Ölçüleri penceresine gelin.

Açılan pencerede Common bölümü altındaki doc_maxWidth başlığına tıklayın. (veya arama kutusuna doc_maxWidth yazın)

Ben forum genişliğini 960 px olarak belirtiyorum. Bunun için üstteki açılır pencereden px değerini seçip, alttaki alana kaç piksel genişliğinde olması gerktiğini yazdım. Yüzde olarak değer girmeniz esnek ekran genişliğine göre ayar yapmanızı sağlar. Örnek % 90 gibi...

Bu ayardan sonra forum penceresi daraldı ancak kontrol ettiğinizde sola yaslanmış olduğunu görürsünüz. Şimdi ortalama işlemini yapalım.

Yine aynı pencereden Common bölümü altındaki doc_margin başlığına tıklayın. Az önceki işlemi yaptığımız satırın bir üstü. (veya arama kutusuna doc_margin yazın)

Yukarıdaki pencerede gördüğünüz şekilde left ve right değerlerini auto ayarlamak forumun ortalanmasını sağlayacaktır. İsterseniz Units açılır penceresinden boşluk seçip tüm alanları auto olarak ayarlayabilirsiniz.

vbulletin.css dosyasında herhangi bir değişiklik yapmadan forumu ortalamış olduk...

Düzeltme:
doc_maxWidth yerine doc_Width bölümünü editleyin.