Forumda Yenilikler vB4

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bir önceki versiyonda yaptığımız yenilikleri buradaki başlıkta duyuruyorduk. Köklü bir değişiklikle 3.x sürümünden 4.x sürümüne geçiş yaptık. Önceki versiyonda yapılan birçok yeniliklerin birçoğu ile birlikte bu versiyonda da yenilikler var. vBulletin 4.x sürümünde yapılan yenilikleri de bu başlıkta duyuruyoruz.

Şimdilik yapılan yenilikler:

Yeni temaya geçtik. Bu tema ile önceden kullandığımız temaya yakın renkler kulanılarak geçişte daha az yadırganmasını sağlamışızdır inşallah :) Ayrıca yeni temada firefox ve chrome tarayıcılarında görünen oval kenarlar köşeli hale getirilerek tarayıcılar arasındaki görünüm farklılıkları düzeltildi. Aslında hoş bir görüntü ancak tarayıcılar arasındaki farklılık sorunlara neden olabiliyor. (alttaki resimde oval göşeli görünüm var)

2eav14j.png

Önceki sürümde olduğu gibi ÇerezRADYO, ÇerezTAKİP aynı şekilde aktif. Bu Forum sekmesinde ayrı bir alt tab olarak görünecek şekilde ayarlandı. Ayrıc bu menüdeki ÇerezSohbet linkine tıklayarak küçük sohbet uygulamasını tam ekran açabilirsiniz. (sadece yöneticiler)

25anu61.png

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Resim ve Video Eklemede Yenilik

Resim Ekleme

Foruma resim ekleme penceresinde bir miktar değişiklik oldu. Resim ekleme butonuna tıkladığınızda alttaki pencere açılıyor. Ancak siz "Editör Değiştir" butonuna tıkladığıktan sonra, önceden olduğu gibi aynı pencere açılır ve resminizi ekleyebilirsiniz.

13z5wch.png

Yukarıdaki şekilde; 1 numara ile gösterilmiş sekmeyi ve 3 numara ile gösterilmiş özelliği eklenti ekleme özelliği kapalı olduğu için kullanamıyoruz. (Açmak bizim için çok fazla külfet gerektiriyor). Bunun için 2 numara ile belirtilmiş sekmeye tıklayıp resim linkini ilgili kutucuğa giriyoruz ve 3 numara ile gösterilmiş onay kutusundaki seçeneği kaldırıp resmi ekliyoruz.

Vide Ekleme

Zaten 6 adet video sitesindeki videoları eklemek için BBCode eklenmiş durumda idi. Ancak yeni versiyon ile birlikte birkaç video sitesinin linkini otomatik olarak kullanmak mümkün (alttaki resim). Zamanla bu sistemi kullanıp sağ üstteki video kodları için eklenmiş butonları (ortak olanlar) kaldırmayı düşünüyorum.

25ar980.png

Artık video için belirlenen kodu değil direkt linkini girerek videoların eklenmesini sağlayabiliyoruz. Şimdilik eklenilebilir video linkleri şu siteler için geçerli.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Facebook videolarının eklenmemesi daha iyi olur...
Çünkü bi kişi profilini, grubunu veya sayfasını herkese açık yaptığı zaman acak video linki görünür herkesçe ve böylece sitelerdede görünür..
Eğer kısıtlı profil ayarı seçerse; yani sadece arkadaşlarına özel olarak, facebook videolarının linkleri forumda açılmaz..
Yada şimdi herkes görsün diye ayarlar daha sonra kısıtlar yine görünmez..
Bence hiç kullanılmasa keşke :)

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
hımm bu açuıdan hiç düşünmemiştim doğru söylüyosun zeyno.ayrıca çoğu kişinin ayarları kısıtlı oluyor zaten , sana katılıyorum face videoları eklenirse belli biyerden sonra karışıklık olabilir.
bide ben resim yükleme işini denedim ama bi türlü bu şekilde yapamadım .s

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Önceden oyunlarımız vardı ve bir süredir pasif durumdaydı. Artık aktif ve bedava :D

Şimdilik 113 oyun var. Yakın zamanda zenginleşecek bu bölüm.

ÇerezOYUN

2. Yenilik ise Gazetelerin İlk sayfaları.

Bu şekilde günlük yayınlanan gazetelerin ilk sayfalarını okuyabilirsiniz. Doğrusu benim en sevdiğim şeydir birkaç gazetenin 1. ve 3. sayfaları :)

ÇerezGAZETE

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Çeşitli :)

ÇerezRADYO (Sadece açık olduğunda aktif)

ÇerezTAKİP (Forumda son yazılanları AJAX menü ile takip etmek için)

Birkaç hesaplama.

İdeal Kilo Hesaplama

Beden Kitle İndeksi Hesaplama

Vücut Yağ Oranı Hesaplama

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Konular Kimler İzledi? : Bu özelliği sadece kademeli yetkili olarak özel üye ve üstü olan yönetici grubu görüntüleyebiliyor. Her konunun kimler tarafından okunduğunu gösteren özellik ayda bir otomatik resetlenecek şekilde ayarlandı...

Anasayfada Yan Menü Uygulaması: Forumda son konular, son mesajlar veya duruma göre değiştirilebilecek özelliklerin kullanımı için yan menü sistemi aktif edildi. Şimdilik yöneticilerimizden Jeriko'nun kurduğu Facebook Cerezforum Ailesi adlı grup üyeleri rastgele gösteriliyor. Ayrıca forumdaki konulardan Facebook adresinde paylaşılmış olan son konular da yan menüde gösteriliyor.
Not: Yan menüyü isterseniz menünün sağındaki şeklindeki butona tıklayarak kapatabilirsiniz.

Facebook Coonect : Facebook hesabı ile foruma giriş sağlayan özellik. bu buton ile facebook hesabı ile foruma giriş yapılıp mesaj yazılabiliyor. Yeni üyeler için oldukça pratiklik kazandıran bir sistem. İstenirse Facebook'ta kullanılan avatar forumda da kullanılabiliyor...