Forumda ÇTL Dönemi - Pasif

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Daha önce de bu konu açılmış ve son derece yoğun bir ilgi görmüştü. Geçmişteki uygulamamızla ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz. Hemen belirtelim bu süreçte en az 7 ay süreyle 2019 sonuna kadar devam edecek. Duruma göre süreç bitirilebilir ya da devam edebilir.

Eskiden olduğu gibi 1.000 CTL = 5 TL

Yukarıdaki ifadeyi açacak olursak, forumdaki etkinliklerinizle biriktirdiğiniz 1000 CTL 'nin karşılığı 5 TL 'dir.

Ancak bu süreçte kazanmak için daha çok seçeneğe sahip olacaksınız. Şimdilik aşağıdaki şekilde kazanç mümkün. Yeni özellikler eklendikçe konu içinde açıklanacak. O yüzden bu konu her an takibimizde olmalı. )

Kazanç Aktiviteleri
  • Konu ekleme (en az 450 karakter): 15 CTL
  • Mesaj yazma (en az 60 karakter): 3 CTL (Forum oyunları ve test alanı hariç)
  • Günlük aktivite (foruma giriş): 10 CTL
  • Takip edilme: 5 CTL
  • Hatalı mesaj rapor etme: 1 CTL (Gereksiz raporlama -100 CTL)
  • Beğenilme: 1 CTL (Bildirim yapılmaz, aynı IP adresiyle beğeniler -100 CTL)
  • Ankete katılım: 1. CTL - Oy değiştirmek 1 puan kaybettirir.
  • devam edecek...
Konu/Mesaj ekleme: Konu ve yazılan mesajlarda kalite önemlidir. Örneğin açtığınız bir konu silinirse 20 CTL, bir mesaj silinirse 5 CTL kaybedersiniz. Aynı zamanda bir konunuz düzenlendiğinde de 5 CTL gibi bir kaybınız olur. Bu nedenle içeriklerin kaliteli olması hızlı kazanç için önemli bir unsur.

Değişim için en az 5 TL tutarında (1000 CTL) biriktirilmiş olması gerekir.

CTL > TL Değişim süreci şu şekilde işleyecek...

• Eğer, INGBank veya TEB hesabınız varsa özel mesajınız görüldükten sonraki 30 dakika içinde (havale),
  • Eğer, farklı bir banka hesabınız varsa EFT yapılacağı için sadece mesai saatleri içinde özel mesajınız görüldükten sonra 1 saat içinde ödemeler gerçekleştirilir.
  • Bu yöntemler dışında ödeme yapılması mümkün değildir. Yani bir banka hesabınızın olması gerek.
Yukarıda anlatılan zamanlarda ödeme aksaması ancak foruma girme fırsatı bulamadığım zamanlarda olur ki en çok bu süre 3 gün olur.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P

Üç sorum olacak

Eski CTL'lerimizi geri alabilecek miyiz?
Eskiden olduğu gibi CTL karşılığında Bankadan birşeyler satın alabilecek miyiz(renkli nickler ,çiçekler falan gibi

Son olarak anlayamadığım kavrayamadığım şeyler var

Mesela bu (Gereksiz raporlama -100 CTL)

Ve bu (Bildirim yapılmaz, ayı IP adresiyle beğeniler -100 CTL)

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Çok güzel bir etkinlik fakat ben benim hesabıma ödenmesini istemiyorum.
Gerekli araştırmaları yapıp bana göndereceğine çocuk esirgemeye veya ona benzer bir yardım kuruluşuna gönderebilirmisin acaba. Bir bağlantı felan bulsak nasıl olur.
En iyisi bu bir konuşalım yıl sonunda elimden geleni yapıp biriken CTL karşılığı parayı oraya havale edebiliriz .Ben olmasam bile ki olurum herhalde oraya yollarsın artık olmadı yakınlarında varsa yardım kuruluşu felan direk ilk elden yaparsın bağışı . Detaylarını konuşalım bunun .

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Üç sorum olacak
Eski CTL'lerimizi geri alabilecek miyiz?
Eskiden olduğu gibi CTL karşılığında Bankadan birşeyler satın alabilecek miyiz(renkli nickler ,çiçekler falan gibi

Son olarak anlayamadığım kavrayamadığım şeyler var

Mesela bu (Gereksiz raporlama -100 CTL)

Ve bu (Bildirim yapılmaz, aynı IP adresiyle beğeniler -100 CTL)
* Maalesef eski CTL leri geri alamıyoruz. Sistemin tamamen sonlandığını düşündüğüm için arşiv kayıtlarını tutmamıştım.

* Evet ÇerezDükkan adında bir marketi hayata geçireceğiz. Ancak ürünlerde farklılıklar var... Örneğin ilk konudaki arkaplan rengi bir satınalma ürünü ile gerçekleştirilen bir özelliktir...

* Hatalı mesajlar "Rapor et" butonu ile bildirildiğinde 1 CTL kazanç elde ediliyor. Ancak konu/mesajda hata olmadığı halde sadece CTL kazanma amaçlı kullanıldığında üyeden -100 CTL düşülür.

* Beğenilen mesajlardan üyelerimiz her beğeni için 1 CTL kazanıyor. Beğeni amaçlı üyelik oluşturup (aynı IP adresi ile) mesaj beğenme hilesinde yine -100 CTL düşülür...

Çok güzel bir etkinlik fakat ben benim hesabıma ödenmesini istemiyorum.
Gerekli araştırmaları yapıp bana göndereceğine çocuk esirgemeye veya ona benzer bir yardım kuruluşuna gönderebilirmisin acaba. Bir bağlantı felan bulsak nasıl olur.
En iyisi bu bir konuşalım yıl sonunda elimden geleni yapıp biriken CTL karşılığı parayı oraya havale edebiliriz .Ben olmasam bile ki olurum herhalde oraya yollarsın artık olmadı yakınlarında varsa yardım kuruluşu felan direk ilk elden yaparsın bağışı . Detaylarını konuşalım bunun .
Öncelikle belirtmeliyim ki ödemelerde gizlilik esastır.
Daha önce bu tür etkinliğimiz olmuştur hatırlarsan @Escarfe ... Ama bu kez ben istiyorum ki buradan kazanılan küçük meblağ ile aldığımız bir kitap, bir kupa bardak vs harika bir anı olarak kalacaktır. Üye isterse ÇerezForum hatırası diye kazandığı ile aldığı ürünü yayınlayabilir.

Yine üyelerin birbirine CTL gönderme sistemi olacak....

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
* Maalesef eski CTL leri geri alamıyoruz. Sistemin tamamen sonlandığını düşündüğüm için arşiv kayıtlarını tutmamıştım.

* Evet ÇerezDükkan adında bir marketi hayata geçireceğiz. Ancak ürünlerde farklılıklar var... Örneğin ilk konudaki arkaplan rengi bir satınalma ürünü ile gerçekleştirilen bir özelliktir...

* Hatalı mesajlar "Rapor et" butonu ile bildirildiğinde 1 CTL kazanç elde ediliyor. Ancak konu/mesajda hata olmadığı halde sadece CTL kazanma amaçlı kullanıldığında üyeden -100 CTL düşülür.

* Beğenilen mesajlardan üyelerimiz her beğeni için 1 CTL kazanıyor. Beğeni amaçlı üyelik oluşturup (aynı IP adresi ile) mesaj beğenme hilesinde yine -100 CTL düşülür...

Öncelikle belirtmeliyim ki ödemelerde gizlilik esastır.
Daha önce bu tür etkinliğimiz olmuştur hatırlarsan @Escarfe ... Ama bu kez ben istiyorum ki buradan kazanılan küçük meblağ ile aldığımız bir kitap, bir kupa bardak vs harika bir anı olarak kalacaktır. Üye isterse ÇerezForum hatırası diye kazandığı ile aldığı ürünü yayınlayabilir.

Yine üyelerin birbirine CTL gönderme sistemi olacak....
Bende Escarfeye katılıyorum aslında buradan gelecek para bir yere bağışlansa benim için de güzel olurdu

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu tamamen kişisel bir karar arkadaşlar. CTL kazanan bireyin karşılık olarak kazandıklarını istediği şekilde değerlendirme hakkı var elbette.