Foruma test eklemek artık çok kolay

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Tanıtacağım yeni sistemle hazırladığınız testleri forumda yayınlamak artık son derece kolay. Üstelik görsel açıdan hareketli resimler, videolar (youtube), yüksek kaliteli resimler kullanabiliyorsunuz.

Resimleri direkt sürükle bırak yöntemiyle bilgisayarınızdan yükleyebileceğiniz gibi, google'da arama sonucu bulduğunuz resmin (gif resimler dahil) linkini de sorulara veya cevaplara ekleyebiliyorsunuz.

Sistemde oluşturacağınız testlerin embed kodundaki bir bölümü açtığınız test konusuna eklemeniz durumunda test direkt olarak forumda yayınlanacaktır. Bu yöntemle hazırladığım iki test şu an forumda yayında...

* Dikkat Testi!!!
* Senin Bilinçaltın Dünyanın Hangi Ünlü Şehrine Benziyor?

Sistem oldukça renkli içerikler hazırlamanıza imkan veriyor. Örneğin sizce Türkiyedeki en güzel kadın hangisi sorusuna anket şeklinde cevaplar verilebileceği gibi kişilik testi şeklinde de cevaplar verilebiliyor.

İlgili site:

Birkaç tıklama ile siz de testler hazırlamak ve forumda paylaşmak istiyorsanız, üyelik onayı bile gerektirmeyen şekilde üye olmak veya sosyal ağ hesabınızla sisteme girebilirsiniz.

Sistemin size sağladığı örnek testlerle ilgili küçük bir örnek hazırladım... Her türlü soru, görüş ve önerilerinizi konu altında belirtebilirsiniz. Aslında konuya ben de tam olarak hakim değilim ama sistem oldukça hoşuma gitti. Hürriyet gazetesi bile bu sistemi kullandığına göre... :D

Hecem

Özel Üye
Özel üye
Ben anket şeklinde bir test yaptım ama foruma nasıl ekleyebilirim bulamadım ;;Y

Çok ama çok uğraştım :(

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Embed kodu verilecek sana @Hecem şöyle bir şey:
Rich (BB code):
<script>(function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];
if(d.getElementById(id))return;js=d.createElement(s);js.id=id;
js.src='https://embed.playbuzz.com/sdk.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}
(document,'script','playbuzz-sdk'));</script>
<div class="playbuzz" data-id="3dac50f2-4b73-4bce-b832-20dfd8de5785"></div>

Kırmızı ile işaretlediğim tırnaklar arasında kalan bölümü (tırnaklar hariç) kopyala ve konu içinde

[test]kod-buraya-gelcek[/test]

örnek: [test]3dac50f2-4b73-4bce-b832-20dfd8de5785[/test] şeklinde eklendiğinde işlem tamamdır.

Bu şekilde kodlar eklendiğinde testin görünecek.

Hem bu konu diğer arkadaşlar için de açıklayıcı olmuştur sanırım. :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Çok kolay, istersen facebook hesabınla giriş yap, istersen hızlı şekilde kayıt ol. Ve hemen testlerini oluşturmaya başla.

Ancak cep telefonundan sanırım zor, laptoptan birkaç tıklama ile testler oluşturulabiliyor...

wuiz-hazirlama.png

Yukarıdakilerden en çok işaretlediğim alanlardaki test türlerini kullanıyoruz. Kısaca açıklayayım.

Filip Card: Yukarıda ilk mesajda örneği var, tıklayınca resim dönerek arkaplanda başka bir resim gösteriliyor.

Poll: Anket ekleme ama eğlenceli hale geliyor. Ör. Eğlenceli test - Türkiye'nin en yakışıklı erkeğini seçiyoruz

Personelity Quiz: En çok kullandığımız test türü. Önce sonuçlar giriliyor. Soruların cevaplarından bu sonuçlar seçiliyor, böylece testi çözen sonuçta tercihlerin göre bir sonuç görüyor.

Triva: Tek cevabı olan sorular. Genelde eğitim-öğretim alanında kullanılan soru cevap türü...

İlk birkaç denemeden sonra zaten durum anlaşılıyor. Diğer türler daha çok görsellik açısından kullanılıyor.