Foruma Resim Eklemek ve Resim Paylaşmak

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Güncelleme: Resimleri sunucumuza yükleyebilirsiniz. Bunun için ister galeriden resim seçebilir isterseniz çektiğiniz anlık resimleri doğrudan konuya/mesaja ekleyebilirsiniz.

Konu/mesaj içine resim yüklemek için aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen butona tıklamanız (ya da Ctrl+P tuş kombinasyonu) yeterli.
Resim ekleme

Free resim ekleyebileceginiz kolay ve güzel sitelerden biri üzerinde anlatım yapıcam, yazımın sonuna doğru diğer free resim ekleyip paylaşabileceginiz resim upload sitelerini vereceğim sizlere.
Resim upload ( ekleyebileceginiz ) site: imageshack.us
Bu siteye tıklıyoruz ve açılan sayfa şu şekilde geliyor karşımıza.
Gözat'a tıklıyorsunuz en yüksek resim boyutu 1MB. boyutunda olmalıdır 1 KB. / 1 MB. arası her ölçüde resim ekleyebilirsiniz.

Karşınıza bilgisayarınızdan resmi seçebileceginiz bir pencere açılır. Eklemek istediginiz resim nerdeyse bu pencerede bulup üzerine bir kere mouse un sol tuşu ile tıklıyor ve ardından butonuna basıyorsunuz.

Aç yaptıktan sonra pencere kapanır ve GÖZAT ın orada dosyanın yeri yazar. Daha sonra HOST IT! e basıyoruz ve resim kısa bir süre sonra upload ediliyor sayfa değişiyor.

Açılan sayfada resm eklenmiş olacak ve size hazır paylaşım için link (adres) sunacak. Burada kullanmanız gereken 2 adres var (Bkz. Resim 4) burada resimde gördügünüz gibi işaretli olan yerlerdeki adresleri kullanabilirsiniz.

Anlamları :
* Thumbnail for forums (1): Resmi ekledikten sonra bu işaretledigim yerde bulunan adresi kopyalayın ve mesajınıza ekleyin.
Bu ÖNERİLEN resim paylaşımıdır. Nedeni ise bu şekilde çoklu resim eklerseniz mesajınıza, konunuz veya mesajınız hemen açılır ve üyeler beklemeden / sıkılmadan paylaşımlarını görmüş olur. Bu sisteme ön izleme diyoruz, bu tür resimlerin üzerine tıkladıgınızda gerçek boyutta olan resim açılır.

* Direct link to image: Bu ise ön izleme ve resmi göstermeden paylaşım şeklidir, sadece resmin bulundugu adres yer alır ve üyeler bu adrese tıklıyarak resme ulaşır.

* Kendiliginden açılan resim: Mesajınıza veya konunuza eklediginiz resim veya resimler kendiliğinden tam sayfa olarak açılır. Ama bu sayfanın ve mesajın çok geç açılmasına sebep olabilir, bu yüzden pek önermiyorum.
Auto ( kendinden açılan ) resim eklemek için Direct link to image adresini copy edin ve [ /IMG] " [ / " Arasındaki boşlugu silin. Adresin sağ ve sol tarafına ekleyin.

şeklinde yaparsanız resim kendiliginden açılır. - Parantezler [ ve ] şekline çevrilecek. Resim gözükmemesi için burada o şekilde kullanıldı.

Manuel olarak yukleme yapmak için gelişmiş moda geçerek resimde işaretli yere tıklayın ve karşınıza cıkan pencereye imegeshack'den aldığınız link i yapıştırıp ok leyın resimin ebatlarına ve bağlantı hızınıza göre biraz bekleyip resimi mesaj editör pencerenizde görebilirsiniz..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
IMAGESHACK.US konumuna yüklediğimiz resimleri forumda gösterme metotları:

Resmi tam boyutta göstermek için, Direct link to image seçin ve linki kopyalayıp normal resim yükleme şeklinde ekleyin. Veya,

Resmi tam boyut göstermek için, Hotlink for forums (1) i seçin ve linki kopyalayarak olduğu gibi foruma yapıştırın.

Resmi önizleme şeklinde göstermek için, Thumbnail for forums (1) i seçin ve linki kopyalarak foruma yapıştırın.

Not: Kopyaladığınız resimleri yapıştırmak için Araya Resim Ekle Butonu nu kullanmayın. Direkt yapıştırın.

Direct link to image yazan yeri kopyalayıp normal resim eklediğiniz gibi ekleyebilirsiniz. Tam boyutta göstermek için en sağlıklı yol bu.

Ben genellikle Direct link to image yöntemini kullanıyorum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
En çok kullanılan imgur.com resim upload sitesi benim en çok kullandığım Direct link to image linkinde değişiklik yapmış.

Önceden resmi upload ettikten sonra en altta bu link görünüyordu ancak bu linki artık en altta bulunan Show Advanced Linking yazan yere tıklayarak görebiliyoruz. (alttaki resim) Bu linkin anlamı foruma veya sitenize eklediğiniz resimlerin linksiz olarak gösterilmesi.

wien06

V.I.P
V.I.P
En çok kullanılan imgur.com resim upload sitesi benim en çok kullandığım Direct link to image linkinde değişiklik yapmış.

Önceden resmi upload ettikten sonra en altta bu link görünüyordu ancak bu linki artık en altta bulunan Show Advanced Linking yazan yere tıklayarak görebiliyoruz. (alttaki resim) Bu linkin anlamı foruma veya sitenize eklediğiniz resimlerin linksiz olarak gösterilmesi.

Tesekkürler hocam ama biraz gec kaldiniz:@ (Böyle seylerde hep benim basima geliyor:) )

Cünkü bu olay önceki gün basima geldi foruma actigim bir konuda eklemek istedigim resmi bu link yüzünden tam dört kere upload etmek zorunda kaldim tam vaz geciyordumki sizinde belirttiginiz yer gözüme carpti ve sorunu cözdüm:) Yalniz bu olay sadece tek resim upload ettiginiz zaman oluyor. Diger türlü cok resim uploadlari eskisi gibi

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
ImagesHack.us sitesi Tam resim Linki (Direct link) yerini yine değiştirmiş. Üstteki mesajda söylediğim gibi en alta almıştı ancak bu kez de sayfanın en üstünde belirgin bir font stili ile veriliyor. İlgili alana tıkladığınızda link seçili hale geliyor. Upload ettiğiniz resimleri Ctrl + C tuş kombinasyonu ile kopyalayıp forumda kullanabiliyorsunuz. :)

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
1-) Konuyu Görüntülediğiniz Sayfanın Aşağısında Yukarıdaki Hızlı Mesaj Kısmını Görürsünüz. Kırmızı İle Belirtilen Yere Tıklayınız Gelişmiş Modda Konuya Cevap Yazmak İçin.

Bir Linkteki Resmi Eklemek İçin Gelişmiş Modda Açılan Sayfanın Bir Kısmını Görüyoruz Yukarıda Kırmızı İle Belirtilen Yere Tıkladığımızda 1 Pencere Açılır ve Resmin Linkini Açılan Yere Yapıştırıp Enter'a Basın ve Foruma Resim Eklemiş Olursunuz..

Bizde Cevapla ve önizleme yaziyor önce ön izleme yapin sonra cevapla yi tiklayin

3-) Örnek Olarak Yukarıya Bakınız Nasıl Eklediğimi Görüyorsunuz.Ama Benim Bilgisayarımda Resim Var Onları Nasıl Ekliyeceğim Diyenler!Devam Ediyoruz..

4-) Yukarıya Çıkın 1-) Yazan Mesajımı Okuyun Aynı Şekilde Gelişmiş Moda Gelin..

Sayfanın Aşağısına İnin Ve Yukarıdaki Kısmı Okuyun. Gözat... Tuşuna Basın Ve Bilgisayarınızdaki Resmi Seçin ve Aç Tuşuna Basın. Bilgisayarınızdaki Resmi Seçtiniz ve Gözat... Tuşunun Aşağısında Bulunan host it! Tuşuna Basarak Bilgisayarınızdaki Resmi Upload Etmeye Başlayın.

5-)Yeni Bir Sayfa Açılır Açılan Sayfa Çeşitli Kodlar Görürsünüz.

6-)5'de Dediğim Gibi Kodlar Yukarıdaki Gibidir. Şimdi Bilgisayarınızda Upload Ettiğiniz Resmi Foruma Koymak İçin Gerekli Link Mavi ve Kırmızı İle Gösterdiğim Kısımdadır... En Aşağıdaki Link Yani Gösterdiğim Link Direk Link'tir.

Linki Kopyalıyoruz 2-) ve 3-) Mesajlarımda Gösterdiğim Gibi Resmin Linkini Forumdaki Resim Ekle Tuşuna Basarak Açılan Pencereye Linki Yapıştırıyoruz. Böylece Foruma Resim Ekliyoruz.

7-)Eklediğimiz Resmi Düzenliyelim, Düzenledikten Sonra Post(Cevap) Olarak Yollayalım.
(Düzenlemek Derken Göze En Güzel Şekilde Görünecek Biçimde Olmasını Kasdettim

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
En çok kullanılan resim upload sitesi imageshack.us yine yükleme ekranında değişiklik yapmış. Aslında amaç bu siteyi kullananları üyeliğe yöneltmek. Tabii eskiden olduğu gibi üye olmadan kullanmaya devam ediyorsunuz. Eğer resim upload konusunda sıkıntı yaşıyorsanız alttaki flash anlatımı izleyin.

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Ayrıca türkçeleştirilmişte.Güzel değişiklikler var.Zaten en güvenilir (uzun süre resim saklama açısından) sitede bu olunca genlede tercih ediliyor.