Fobi (Wulf Dorn)

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Fobi (Wulf Dorn)

proxy?url=http%3A%2F%2Fi.dr.com.tr%2Fcache%2F600x600-0%2Foriginals%2F0000000685900-1.jpg

Fobi kapıları kilitle! Korku soğuk hava gibi içeri sızmak istiyor…
Dondurucu bir kış gecesi kocasının arabası evin önünde durur. Sarah kocasını karşılamaya iner ama mutfaktaki adamın o olmadığını anlar. Yabancı eve arabalarıyla gelmiş, içeri kocasının anahtarıyla girmiş ve onun gibi giyinmiştir. Sarah'nın ise yüzünde yara izleri olan ve kendisine karısıymış gibi davranan bu adama inanmış gibi yapmaktan başka çaresi yoktur, çünkü altı yaşındaki oğlu Harvey yukarıda uyumaktadır. Kendisi ve oğlu kestiremediği bir tehlikenin ortasındadır. Kocası kayıptır. Sarah'nın kâbusu ve mücadelesi işte o gece başlayacaktır…

Yazarın Fobiden önceki Karabasan kitabına kıyasla ben sevemedim. Belkide onda ne kadar gizli saklı, gizemli ve süpriz sonlu bir şok yaşayıp, bunda beklentimi daha yüksek tutmamın eksisi vardır. Psikiyatrist adlı romanından sonra okunması gereken bir kitapmış sanırım. Gerçi tek bağlantı Psikiyatristte olan bir karakter 'Mark' Fobidede Sarahın arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor.

Açıkçası psikiyatristi okumadım en yakın zamanda kitabını almayı düşünüyorum ama Fobide hayal kırıklığına uğradığımı belirtmeliyim sanırım. Karabasan gibi cezbetmedi beni :)

Yinede tavsiye ederim.