• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Fiyatı Korkunç Derece Artan Gıdalar ve Ürünler

Papatya

V.I.P
V.I.P
Dolar ve euro'nun önlenemez yükselişi, piyasalarda Türk lirasının değer kaybetmesi, çarşı ve pazarlarda aldığımız birçok şeyin fiyatını da artırdı. Elimizi neye atsak geri çekmek zorunda kalır olduk. Gidiş hat çok karanlık ne yazık ki. Biz de bu dönemde fiyatı en çok etkilenen gıdaları sizler için topladık. Arada gözle görülür bir uçurum yok değil...
Ciğer
Bundan 1 buçuk yıl önce kuzu ciğerin kilosu 15 liraydı. Oldukça makul bir fiyattı toplum için. Şimdilerde ciğerin fiyatı kasapta 47 lirayı gösteriyor.
Salça
Salçada da inanılmaz bir artış söz konusu. Beş kilosunun fiyatı 14 tl iken şimdilerde o da katlanarak 48 liraya ulaşmış ki salça mutfağın temel taşıdır, yemeklerin olmazsa olmazıdır!
Su
Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu en temel kaynak değil mi
5 litre su 1,5 lira iken 1 senede fiyatı benzin gibi arttı ve 3,5 TL oldu.
Pirinç
Bir kilogram pirincin kilosu minimum 11 TL oldu. Tabii markadan markaya da fark gösterebiliyor bu fiyat.
Yeşil çay
Kilo vermek için doktorların günde 3 bardak içmemizi önerdiği yeşil çayda sıra. Birkaç ay önce kilosu 50 TL iken şimdiki fiyatı 80 TL'ye ulaştı. Etten pahalı...
Un
95 liraya satılan bir çuval un şimdi 175 TL'ye satışta.
Tereyağı
Köyü olanlar, eşi dostu erzak gönderenler bu konuda şanslı. Böyle bir durumu olmayanlar katlanan fiyatları ödemek zorunda kalıyor. Yaklaşık 6 ay önce 9 TL olan tereyağının fiyatı Eylül 2018 itibariyle 14,99 TL'ye çıkmış. Bu da hayırlı olsun
Yumurta
Bir ay önce 12'li yumurtanın fiyatı 12,15 TL idi. Şimdilerde 10'lu organik yumurtanın fiyatı 17,65 TL.
Alıntıdır.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Fiyatlar cep yakıyor. Allah vatandaşımızın yardımcısı olsun .
Eşiö geçen markete 150/TL verdim demişti aldıklarına bi baktım hadi canım dalga mı geçiyorsun dedim içinde ne pirinç var ne salça neye verdin dedim parayı iki gün sonra beraber girdik markete 105 tlyi bayılınca hak verdim

Yani artan dolar fiyatlarıyla evet alakalı durum ama ekonomimiz iyi değil zaten. Üstüne birde dolar binince, dışa bağımlılık binince etkilenmemesi imkansız oluyor. Markette yaklaşık 600-700 ürünün etiketinin değiştiğini öğrendim. Yani o kadar zam gelmesine rağmen asgari ücretin ülkemizde hala sabit kalmasına nasıl göz yumuluyor anlamış değilim. Dolar bence düşmeye başlar ama ne kadar etkiler, ne kadar düşer bilinmez. Ufak bir döviz grafiğine bakınca zaten her şey ortada.

Euro dolar karşısında değerleniyor. Dolar eski gücünü diğer para birimlerine karşı kaybetti. Bakalım ülkemiz için hayırlısı demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.