"Fikret Orman, temyize gitmeseydi hesap sorulurdu"

Sentinus

Hayali bir Aslıya şiirler yazan şizofren bir Kerem
Özel üye
Beşiktaş Kulübü'nün 2008 yılında yapılan yıllık olağan idari ve mali genel kurulunda, Yıldırım Demirören başkanlığındaki yönetim kurulunun ibrası mahkeme kararıyla iptal edilmişti.


Yıldırım Demirören yönetiminin ibrasının iptaliyle sonuçlanan bu Fulya Davası ise Fikret Orman Başkanlığındaki Beşiktaş yönetimi tarafından temyize götürüldü.

Beşiktaş Kulübü Eski Yöneticisi Metin Keçeli, konu ile ilgili HABER1903’e açıklamalarda bulundu.

Keçeli, HABER1903’e yaptığı açıklamada;

-TEMYİZE GİTMEYE MECBURSUNDUR-

Fikret Orman yönetimin temyize gitmeye mecbur olduğunu dile getiren Metin Keçeli; “Yönetimin temyize başvurması doğru bir harekettir. Çünkü Fikret Orman, şu anda Beşiktaş Kulübü Başkanı ve Beşiktaş Kulübü’nün haklarını korumak zorunda. Daha önce yapılmış bir hata varsa bunun kanuni olarak ortaya çıkmasında Fikret Orman’ın yapması gereken işler vardır. Buna inansan bile temyize gitmeye mecbursundur. Yoksa suçlu duruma düşersin. Fikret Orman, temyize gitmeseydi “Neden temyize götürmedin?” diye hesap sorulurdu. Suç varsa zaten temyizde onaylanır, bir şey yoksa karar bozulur. Yıldırım Demirören’i savunmuyorum. Ama Fikret Orman doğrusunu yapmıştır. Temyize gidilmeseydi taraftar belki bir şey demezdi ama hukukçular ve bu işi biraz bilenler tepki gösterirdi. Çünkü senin görevin bu ve başvurmak zorundasın. Tam hukuksal bir şekilde incelenmeden bir şey diyemeyiz. Neler yapılmışsa baştan itibaren ortaya çıksın” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER
 
Top