Facebook'tan Video İndirmenin Kolay Yolu

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Facebook adlı arkadaşlık sitesindeki videoları giriş yapmadan izleyemiyorsunuz. Burdaki videoları indirip diğer video sitelerine upload edebilir veya bilgisayarınızda tutabilirsiniz. Hem de birçok formatta indirme yapılabiliyor.

Bu işlem için herhangi bir programa gerek yok. Eğer Firefox kuruluysa küçük bir eklenti (10 KB) bu işi halledebiliyor. Yoksa da indirebiirsiniz. Hem unutmayın ki firefox'un birçok konuda IE'den üstün tarafları var.

Firefox kurulu olduğunu varsayarak eklentiyi nasıl aktifleştireceğimizi anlatıyorum.

Firefox'u başlatın ve adres satırına alttaki adresi yazın.

Bu eklenti artık Firefox tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle link silindi...

Açılan sayfada göreceğiniz Facebook Video 2.1.7 adlı eklentinin yüklenmesi için Add to Firefox butonuna basın.

Sizden Firefoxu tekrar başlatmanız istenecek. Kapatıp tekrar başlatın ve Facebook'taki istediğiniz videoya gidin. Tabii facebook kullanıcı adı ve şifrenizi girerek.

Artık vidonun yanında yer alan;

* Yüksek Kalitede İzle
* Videoyu Şikayet Et

linklerinin altında yeni linkler oluştuğunu görebilirsiniz.

Embed This Video: Başak sitelere eklemek için kaynak kod.
Download Video: Bizi ilgilendiren bölüm bu. Bu linkte tıklayıp Mp4 formatında bilgisayarınıza indirip Media Player da izleyebilirsiniz.
Convert Video: Eğer videoyu farklı formatlarda almak isterseniz bu linki çevrim için bu linki kullanabilirsiniz.

Not: Yanlışlıkla Customize Code alanını renklendirmişim. Orada Download Video renkli olması gerekiyodu :)

Artık indirdiğiniz video üzerinde değişiklik mi yaparsınız yoksa üzerine forum adresini yazarak başka video sitelerine mi gönderirsiniz bilemiyorum yani :P

e-PaCk

Forum Gururu
Eğer sesli kaydetmek istiyorsanız convert video seçeneğiyle devam ediyorsunuz.
Açılan sayfada şekildeki gibi step 2'dee formatı wmv seçip; step 3'e mail adresini yazıp convert diyorsunuz. Video mail adresinize geliyor.

Gelen mailde şekilde gösterilen adresi tıklıyorsunuz.

Açılan sayfada download seçeneğini tıklayıp videoyu bilgisayarınıza istediğiniz formatta indiriyorsunuz.

Not:
Başka bir formatta indirmek istiyorsanız birinci aşamada istediğiniz formatı seçerek aynı şekilde işlemlere devam edebilirsiniz.

Düzenleyen yönetici:

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Arkadaşlar benim pc de bir program var sadece face den değil bütün sitelerden istediğin müziği videoyu indirebiliyosun.Uğraşmaya da gerek yok yukarda bir kutu çıkıyor her an ona tıkla indir.

İnternet download menager programı adı bu.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eğer, ben programla falan uğraşamam, firefox kullanıyorum ve facebook videolarını indirmek istiyorum diyorsanız alttaki linke gözatın. Download Flash and Video adlı küçük bir firefox eklentisi ile facebook videolarını sorunusuz şekilde indirebiliyorsunuz.

Facebook'tan video indirme eklentisi

Test edilmiştir :)