• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Facebook'tan Anilarim ve paylasimlarim

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Kibir nedir?...Kendisinden habersiz, kendini bilmeyen insanın durumudur.
Tıpkı güneşten haberi olmayan buzun kendini birşey zannetmesi gibi..

Ç

Çağan_Düşenkalkar

Ziyaretçi
Ekinci Derler bize :))
Ekinci derler namımıza
Mertlik yakışır şanımıza
Namert uğramasın yanımıza
Bize ekinci derler
İnsanı insandan ayırmayız
Biz hepsine sevdalıyız
Düşkününde yanındayız
Bize ekinci derler
Düğün dernek kurulur
Horon ile beden savrulur
Harman yeri toz olur
Bize ekinci derler
Şehit verdik kahpe kurşuna
Canımız feda vatan uğruna
Kimse yan bakmasın vatanıma
Bize ekinci derler
Dilimizden düşmez allahın kelamı
Gönlümüzden dinleriz ezanı
Kimseye vermeyiz vatanı

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Aşk benim hiç Senin olmamış

Varlığınla yokluğun arasında kalmayacağım artık, sadece olmayacaksın. Sensiz kalma ihtimali olmayacak aleyhine kurulmuş cümlelerimin sonunda. Belki birkaç satır arasında unutulacaksın bir müddet sonra. İçimden olmayacak, boş bir kağıdın gölgesine sığınmayacak sana sitemlerim. Hani hep kızardın ya “Konuş konuş konuş” derdin, haykırabilir miyim şimdi korkaklığını. Bıraktığın bu mavi düşleriyle avunan yalnızlığı, artık sahiplenilmeyecek olmanın burukluğunu yaşarken, haykırabilir miyim dersin, susar mıyım, gülüp geçer miyim yoksa …?
Aslında alıştırmalıyım kendimi hiç dönmeyecekmişsin, dönülmeyecek bir yerdeymişsin gibi farzetmeli, unutmalı. Seni hiç tanımamış gibi yaşamımı sürdürmeliyim. Var olduğum her yer aşk(ın) şehri olmalı artık, yeniden sevmenin, sevilebilmenin yeri her yer, zamanı yaşanan ve gelecek tüm zamanlar olmalı benim için. Evet, sayfalardan koparıp bir bir savurmalıyım seni yaşanmış tüm zamanlara, uzaklaşan her adımımla hapsetmeliyim bu anılar sokağına. Kopan takvim yaprakları sensiz geçen günleri saymamalı, bende yokluğunun güncesini tutmayı artık bırakmalıyım. Her yeni güne seni getirmedi diye isyan etmemeliyim. Kabullenebilmeli, hazmedebilmeli, aldırmamalı hatta sana hak verebilmeliyim. Bu satırlarla büyümeye başlamalıyım, sırf seni ve çocuklaşan bir aşkı kolayca unutabilmek için. Zira yoksun. Sanki benim hiç senim olmamış, sanki bizi hiç yaşamamışız, sanki aşk denen o hoyrat şarkıyı mırıldanmış ve sonra yarım bırakmışız gibi. Artık yeni bir şarkı söylemenin vakti, Yaşanmışlığına, yitikliğime hiç aldırmadan,
Sanki benim hiç senim olmamış gibi

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Çok uğraştım insanların söküklerini dikmek için,​

Ama beceremedim....​

Ve anladım ki,sökük kişilikteyse dikiş tutmuyor MALESEF......​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bir oğul babasını akşam yemeği için Restorant götürür. Babası oldukça yaşlıdır. Yemek yerken üstüne yemek döküyor.
Diğer müşteriler adamı tiksinti ile izliyordu. Oğlu sakin kaldı. İkiside yemeklerini yedi. Oğlu babasını tuvalete götürdü. Yüzünü yıkadı ve üstüne dökülmüş yemek lekelerini çıkarmaya çalıştı. Nazikçe gri saçlarını taradı. Gözlüklerini taktı. Restorant tan ayrılırken derin bir sukunet çöktü.
Tam çıkarken yaşlı bir adam, adamın oğluna "Sen buraya birşey bıraktın" der.

Oğlan etrafa bakınır.​

"Hayır birşey bırakmadım" der.
"Sen buraya her evlada ders,her babaya umut bıraktın"
Restorant o kadar sessizdir ki bir iğne düşse sesini duyacak kadar.
Var olan en büyük değer, bize sahip çıkanlara sahip çıkmaktır.
Ebeveynerimiz, tüm zamanını parasını, emeğini bizim için sarf ediyor, hayatlarını feda ediyor.

Saygımızı ve sevgimizi fazlasıyla hak ediyorlar.​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

İki damla gözyaşı, olur gönül sırdaşı Taşlaşmış kalplere sahip kişilerin gözünden akamaz. Önce yürek yanmalı. Yanmalı ki, kalpten göze yol bulup süzülsün gözlerden..​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
soz.jpg

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

cok özel Benim icin​

ve anlamli

Başarının sırrını bilmiyorum ama başarızılığın yolu herkesi memnun etmeye çalışmaktan geçer.​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
içinizde Müslüman olan var mı?
Adam elinde bir bıçak ile camiye gi
rer:
“Ey cemaat içinizde Müslüman olan var mı?” diye bağırır.
Herkes susar. Ancak yaşlı bir amca kalkar “Ben varım” der.
Bıçaklı adam amcaya, bir dakika dışarı gelir misin diyerek koluna girer camiden çıkarlar. Biraz ötede bağlı bir koyunun yanına gidip, “Amca; bu kurbanı kesmeme yardımcı olur musun, İslami, kurallara uygun keselim” der. Amca koyunu kesmeye başlar.
Yaşlılık bu ya her taraf kan olur. Amca; “Oğlum yoruldum camiye git başka birini bul” der. Adam elinde kanlı bıçağı ile camiye girerek bağırır.“İçinizde başka bir Müslüman var mı ?” Yaşlı amcayı götürüp kestiğini zanneden cemaat ses çıkarmaz, ama topluca dönüp imama bakarlar.İmam “Ne bakıyorsunuz ulan, iki rekat namaz kıldırmakla Müslüman mı olduk!” der.. :)))