Facebook'tan Anilarim ve paylasimlarim

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Artık_Yorgunum.!

Ben KaLbimi O'na Açtım: YaLnızım' Dedim, Ben Varım Dedi Canım Acıyor Dedim, Sabır' Dedi`Ne Zamana Kadar.? Dedim, Bana Güven.'! Dedi`Sev Beni Dedim, SonsuzLuk Kadar Dedi`Dünya Bana Dar Dedim, ÜzüLme bana güven arkandayım dedi,Güvendimde noLdu arkamı Dönmemle sıtımdan vurdu yani yine oLan bana oLdu.. sevmekten Vazgeçtim_artık_Yorgunum.!

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bazı şeyler kırk yıllıktır
. Bazen bir fincan toz şeker ver diye başlar dostluklar. Ve yokken verenler kazanır. Yıllara kazınışı , o ilk kalp açıklığı ile başlar. Konuşurlar, küserler belki . Ama bilirler, bir fincan şeker barıştırır onları. Güvenirler ilk bakışmalarına. İlk yavrularını kucağa alışlarına şahitlikleri ile perçinleşir. Ve hastalıklar ve eşlerini bile atarlar bazen kenara. Ameliyat kapılarında bekler, dua ederler geceleri kimselerin bilemedikleri cinsten dualar Esas olanda bu değil mi ? . O bir fincan kahve hatrına.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Tıpkı Karadeniz gibi, aniden parlamalarım. Babamdan öğrendiğim derstir benim " Müslüman neme lazımcı olmaz kızım. Nerde bir haksızlık görsen elinle düzelt, olmazsa dilinle düzelt daha da olmadı kalbinle buğzedeceksin." Ben babamın kimseden korkup çekindiğini görmedim. Lafını esirgediğini görmedim. Haksızlık karşısında öfkelenirdi babam, hele Allaha, Peygambere, Kur'ana dil uzatanı affetmezdi. Sesini o zaman yükseltirdi. Ona söylenen kötü söze aldırdığını hiç görmedim. Bir kez annesine küfredildiği için ağladığını duydum. Ve geceleri karanlıkta onun ağlayış seslerini duyardım seccadesinde. Bize dua ederdi. Hiç anlaşamazdık bir konuda, o bana başını ört derdi. Bense saçlarımı savurmayı çok severdim rüzgarda
1f642.png
:) "Herkese sözüm geçti de bir sana sözüm geçmedi" diye kızardı bana. Atlara tutkum bundandır belkide; asil, özgür ve sadık. Güçlü ve duyarlı.
Dedim ya işte Karadeniz kızıyım ben; özgürlüğe sevdalı..yesim434

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
edelweis.jpg

kaldıramayacağın yükler binmiştir üstüne...
bazen sıkılır daralır insan...
nefes alamazsın...
haykırrmak ister ama susarsın..
kaldıramayacağın yükler binmiştir üstüne...
yavaş yavaş çökersin...
ve bir daha kolay kolay kalkamazsın...
sen sustukça üzerindeki yük artar..
üzerindeki yük arttıkça sen tükenirsin...

Son düzenleme: