Facebook'ta Silinen Resim Ve Mesajları Görmek

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Dünyanın en popüler sosyal ağı Facebook bir nevi sanal kimlik haline geldi. Peki Facebook'ta sildiğiniz mesaj, fotoğraf ve gönderilere erişmeniz mümkün mü? Evet...

Facebook'ta bir nedenden dolayı sildiğiniz mesajlarınızı veya gönderilerinizi yeniden görebilmenizin bir yolu var. Siz hesabınızdan silseniz bile mesaj ve gönderileriniz arşivleniyor. Buna ulaşmanın da kolay bir yolu var.

Bu anlattıklarımız bazen sevgililer arasında kavgaya neden olsa bile bazen de gerekli olabiliyor. Geçelim anlatıma.

Facebook ayarlara gidiyoruz. Ayarlar > Genel kısmına geliyoruz. Burada hemen altta "Facebook verilerinin Kopyasını indir" bağlantısına tıklıyoruz.
ahCQIm0.png

Daha sonra açılan sayfadan "Arşivi İndir" Bağlantısına tıklıyoruz.
4Brgufr.png

Facebook, sizin hesabınıza dair serverlarında bulunan tüm bilgileri toparlıyor. Ve bir kaç dakika içerisinde size haber veriyor. Bazen bu 10-15 dakika kadar sürebilir. Facebook size arşiviniz indirilebilir dediği an indirmeye başlayabilirsiniz. Sıkıştırılmış bir dosya olarak indirdiğiniz arşivinizi bilgisayarınızda açıyorsunuz.
HxzXcUX.png

Burada tüm paylaşım, fotoğraf ve mesajlarınızın bulunduğu dosyaları görmeniz mümkün. Siz hesabınızdan silmiş bile olsanız, indirdiğiniz arşiv dosyasında tüm paylaşımlar kaydediliyor. Aşağıda gördüğünüz şekilde sildiğiniz mesajlarınızı bile görmeniz mümkün. İndirdiğiniz dosyaları Google Chrome yada Firefox gibi bir tarayıcıyla açtığınızda, tüm arşiviniz artık kişisel bilgisayarınızda görüntüleniyor olacaktır.
WmArL9Z.png

Bu şekilde silinen Facebook mesajları, gönderileri ve fotoğraflarına erişmeniz mümkün.

Kaynak: Alıntıdır...

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Bir arkadaşımla sevgilisi ayrılmışlardı bunun yüzünden :D
İlişkileri bitiriyor sosyal medya deniyor ama bence insanları tanımayı çabuklaştırıyor. İyi ki var face de twitter da instagram da. Ben kullanmıyorum ama olsun :P

Son düzenleme:

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Çok .ooook uzun süre direndim. Hatta forumdaki yöneticilerimizin forumda oldukları sürece facede bulunamayacaklarına dair kararımızın olduğu dönem bile yaşadık. Ama gün geldi devran döndü bükemediğimiz eli öptük. Son 1 yıldır sık olmasa da kullanıyorum. :D

Sevgilim yok benim :D Zaten facekolik, twitkolik, hele hele instakolik hiç değilim :D
Yorumsuzun yazdığını görmese bilmeyecektim bunu. :)

Bu arada forumda sıkıntı var biraz. Mesela beğen diyorum göstermiyor, bazen de yorumlarım 30 saniye sonra diye bir uyarı veriyor.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sevgilim yok benim :D Zaten facekolik, twitkolik, hele hele instakolik hiç değilim :D
Yorumsuzun yazdığını görmese bilmeyecektim bunu. :)

Bu arada forumda sıkıntı var biraz. Mesela beğen diyorum göstermiyor, bazen de yorumlarım 30 saniye sonra diye bir uyarı veriyor.
Cepten mobil veri bağlantılarında bazen sorun olabiliyor. Beğen butonuna tıklandığında göstermese de geçerli olmakta. İki mesaj arasındaki süre 30 saniye. :)