Facebook Messenger'da Yer Ve Konum Bildirimi Nasıl Kapatılır?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Facebook aracılığı ile arkadaşlarınızla sohbet etmenin keyfini çıkarırken yer ve konumunuzun karşı tarafa görünmesi sizi rahatsız mı ediyor? Yer ve konum bilgilerinizin görünmemesi için kendinize özel birçok sebebiniz olabilir ve bu özelliği isterseniz kapatabilirsiniz. Probleminizin kesin çözümü için yapmanız gereken yalnızca iki adımdan oluşmaktadır.

Facebook Sohbette Konum Kapatma İşlemi:

Sohbet ettiğiniz kişinin sizin nerede olduğunuzu görmemesi için öncelikle cihazınızın GPS özelliğini kapatmanız gerekmektedir. Cihazınızın Ayarlar bölümüne girdikten sonra işletim sistemlerine göre farklı başlıklarda olduğu için içerisinde konuma ait olan kısma dokunun ve oradan GPS’i kapatın.

a2RnPQ.png

Facebook Messenger üzerinden herhangi bir kişiyle olan sohbetinizi açın ve yukarıdaki resimde gösterildiği gibi kırmızı daire ile belirtilen simgeye dokunun. GPS özelliğini kapatmadan yalnızca bu işlemle sohbette yer ve konum bildirimlerini kapatabilirsiniz. Tüm sohbetlerde konum bilgisi paylaşma kapanacaktır ancak her ihtimale karşı başka kişilerle sohbet ettiğinizde kontrol etmekte yarar vardır.
 
Top