• Merhaba Ziyaretçi.
    "Siyah Beyaz" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizinde bu yarışmaya katılamanızı isteriz.
Kaynak ikonu

Excel ile Sınav Analizi yapalım -

İndirmek için giriş yapınız

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Postbit rengi (tüm mesajlar)

testtesttest

Excel ile Sınav Analizi yapalım - Excel ile Sınav Analizi yapalım

Excel içerisinde işlerimizi kolaylaştıran bir çok işlev ve fonksiyonu barındırıyor. Biz şimdi basit düzeyde sınav analiz programı yapalım. Böylece bazı formüllerin nasıl kullanıldığını da öğrenmiş olalım.

İsterseniz uygulama dosyasını eklentiden indirebilirsiniz.

Konu: Excel ile sınav analizi
Zorluk: Basit / Orta

Bunun için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 3 sayfadan oluşan bir excel dosyası kullanıyoruz. Aynı isimleri kullanırsanız formülleri kullanmada zorluk çekmezsiniz....

Açıklamanın devamı için tıklayınız...
 
Son düzenleme:

YuNuSs

Üyecik

testtesttest

eLine koLuna akLına sağLık kardesim. prog biraz düzenLedim ve vize ödevim oLdu,sayende dersi geçeceğim tskrler .. ama hala progda anLamadığım tek bir nokta war doğru oLduğunda beyaz kutucuk içinde D yazıyor , yanlış oLduğunda Y yazıyor tmm da nasıL kutucuğu kırmızı yapıyor ?
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Postbit rengi (tüm mesajlar)

testtesttest

En kolay bölümde takılmışsınız. Koşullu biçimlendirme ile ilgili konularımızda bunun fazlaca örnekleri mevcut. Koşula göre excelde istediğiniz hücreyi istediğiniz şekilde renklendirebilir veya şekillendirebilirsiniz.
 

bayphilo

Üyecik

testtesttest

Arkadaşlar buradaki konu çok işime yaradı. Çok teşekkür ediyorum. Kitapçık türünü seçerek doğru yanlışı nasıl saydıracağım. Çok uğraştım yapamadım. Yardım ederseniz sevinirim.
 
Top