Evli Çiftler Ayrı Evlerde Yaşayabilir mi?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Birçok Hollywood ünlüsü de bu trendi benimseyenlerden. Gwyneth Paltrow ve Brad Falchuk, Helena Bonham Carter ve Tim Burton, Kim Kardashian ve Kanye West, Victoria ve David Beckham gibi birçok tanınmış çift, son yıllarda evliliklerini ayrı evlerde ya da aynı evin farklı kısımlarında yürüttüklerine dair haberlere konu olmuş.
.
Bir kaç sene önce söylemiştim ve bu kimilerine saçma gelebilir ama ihtiyaca bakarsanız, bunun bir sonuç olduğunu anlayabilirsiniz.
İnsan iyi hissetmenin ilk yolunun kendini sevmek, kendiyle baş başa kalabilmek, nefes almak, özel alan yaratabilmek olduğunu anladı.
Özelikle ekonomik seviye arttıkça, eğitim seviyesi arttıkça kişiler belli bir yaştan sonra bu yolu tercih etmeye başladı.
Aşırı yakınlığın getirdiği işgaliyet duygusu insanlar için rahatsız edici boyutta.
Kişiler önce ben sonra partnerim demeyi öğrenmeye başladı.
Burada önemli olan dinamik yakın ilişkiye tahammül seviyesi.
Yani yetiştirilme tarzımız yakın ilişki tarzımızı belirliyor.
.

Guardian'a konuşan "Happy Relationships" kitabının yazarı psikoterapist ve yayıncı Lucy Beresford, LAT modelini "bir nefes alma alanı açmak" olarak nitelendiriyor. Üstelik çiftler bu nefes alma alanına sahip olduklarından partnerlerinin normalde rahatsız edici buldukları huy ya da davranışlarını bile kabul edilebilir görüyorlar. Bu da evliliğin sürdürülebilirliğini artırıyor.
.

Çağ değişiyor ve öyle yoğun, iç içe geçmiş aşklar azalıyor.
Evlilik dinamikleri değişiyor.
Tabiki kararlar kişinin kendisini ilgilendirir.
Aklınıza hemen aldatma gelmesin.
Bir aradayken aldatmak daha cazip çünkü.
Buradaki ihtiyaç başka partnerlerle olmak değil, kendi başına kalabilme arzusu.
.
Peki siz böyle bir evlilik yapar mısınız ?Bu konu da neler düşünüyorsunuz?