İçerik testi Evlenmek İsteyenler İçin Genel Karakter Testi

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Evlenmek İsteyenler İçin Genel Karakter Testi

Evlilik, hayatımız boyunca başımıza gelen en önemli olaylardan biridir. Bu nedenle atalarımız ‘’Eşini, işini, aşını bil.’’ demişlerdir.

İşte size evlenmeden önce eşinizi doğru seçebilmeniz için yirmi altın kural veriyoruz. Özellikle ilk on kural sağlıklı bir evlilik yapabilmemiz yönünden son derece önemlidir. Ayrıca bu kişilik testi arkadaş ve dost seçiminizde ya da onları daha yakından tanıma konusunda size yardımcı olacaktır.

1) Dürüstlük temel meziyettir. Evlilikte, arkadaşlıkta her şeyden önce dürüstlüğe dikkat edin. Dürüst olmayan, size doğruyu söylemeyen insanlarla asla uzun süreli ilişkiler kuramazsınız. Bir insanla uzun süreli bir ilişki kurmak istiyorsanız, kendinize sormanız gereken ilk soru şudur: Dürüst mü? Size doğruyu söyler mi?

2) Hayatta ulaşmak istediği bir hedefi var mı? Varsa düşündüğü hedefler gerçekçi mi? Düşündüğü hedefler gerçekçi değilse ömür boyu hayal kırıklığına uğrayacak demektir.

3) Anne ve babasına saygılı mı? Anne babasının iyiliklerini taktir eder mi? Ailesinin iyiliklerini taktir edemeyen bir kimse, sizin ona yaptığınız iyilikleri asla taktir edemez.

4) İyi bir ailesi var mı? Atalarımız ‘’Otu çek köküne bak’’ demişler. İyi bir aile içerisinde yetişen insanlar daha huzurlu ve güvenli olurlar. Asil aile, zengin aile demek değildir. Ailesi dürüst ve bireyler arasındaki ilişkiler sevgi ve saygıya dayanıyor mu?

5) İnsanları ve doğayı sever mi? Kalbinde insan ve doğa sevgisi olmayan kişiler size karşı da gaddar ve kırıcı olabilirler.

6) Size karşı saygılı mı? Fikirlerinize önem verir sizi dikkatle dinler mi?

7) Aşırı bencil mi? Paylaşmayı bilir mi?

8) Vefalı mıdır? İyi, kötü günde yanınızda olur mu?

9) Randevularına zamanında gelir mi? Geciktiği zaman üzülür, sizden özür diler mi?

10) Kendi aleyhine olsa bile, verdiği sözlerde durur mu? Sözünün eri midir?

11) Eleştiriye dayanır, öfkesini kontrol edebilir mi?

12) İnsanların yüzüne güler, arkalarından konuşur mu? Eğer böyle bir huyu varsa büyük bir ihtimalle size karşı da aynı şeyi yapabilir.

13) Şakadan anlar mı? Espri ince düşünce demektir. Bu nedenle esprili olan kişiler zeki insanlardır. Şaka ve espriler ilişkileri daha rahat ve huzurlu bir hale getirirler.

14) Yabancılara karşı gösterdiği nezaketi size de gösterir mi? Samimi olmak, ilişkileri sulandırmak anlamına gelmez. Akıllı ve terbiyeli kişiler, yakınlarındaki insanlara da ilk günkü nezaketi gösterirler.

15) Hayata pozitif açıdan bakar mı? Kötümser olan kişiler kendilerine ve çevresindekilere zarar verirler. İyimserler ise daha mutlu ve huzurlu olurlar.

16) Size ve başkalarına karşı hoşgörülü müdür? Hoşgörü sahibi olmayan insanlarla geçim zordur.

17) Yenilgiyi de başarıları gibi hoş karşılar mı? İnsan hayatta her zaman başarılı olamaz. Yenilgilerden de ders çıkarmamız gerekir.

18) Geliriyle yetinmesini bilir mi? Geliriyle yetinmesini bilmeyen insanlar borç batağına saplanırlar. Bir kez borç alan kişiler ise başkalarına köle olmaya mahkumdur.

19) Ev işlerinde ve hayatta size yardımcı olacak biri midir? Hep başkalarından anlayış ve yardım bekleyen insanlar kötü günlerinizde sizi yalnız bırakırlar.

20) Hayatınızı paylaşmak istediğiniz kişiye karşı sevgi, saygı, güven duyuyor musunuz? Sevgi, saygı, ve güvenin olmadığı hiçbir ilişki uzun ömürlü olamaz.

Alıntı : Mehmet HENGİRMEN
 
Top