Evde Nem Önleme

  • Konuyu açan dydturktek
  • Açılış tarihi
D

dydturktek

Ziyaretçi
Evde nem önleme işlemleri artık oldukça pratik ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Gerek nem alma cihazları, gerekse kişilerin aldıkları önlemler nem ve rutubetle adeta savaşıyor.

Kötü kokulara davetiye veren nem ve rutubet problemi insanların sağlığını da olumsuz yöntem etkilemektedir.

Sağlığınızı ve ev içerisinde yer alan eşyalarınızı korumak adına geliştirilen evdeki nemi önleme yöntemlerini mutlaka evinizde denemelisiniz.

Evdeki nemi önlemenin en etkili yollarından biri, evin dış cephesine yapılan yalıtım işlemidir. Bu işlem sayesinde evin her bölgesi eşit şekilde ısınmaktadır. Nem ve rutubet eşit ısıya sahip olan evlerde bulunmamaktadır.

Eğer evdeki nemi önleme çalışmasında, evinizin dış cephesine yalıtım yaptıracak durumunuz yoksa nemi önlemek için geliştirilen diğer yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Banyo yaptığınız zaman sıcak suyun etkisiyle meydana gelen buharlaşma olayı nem oluşumunun bir numaralı sebebidir. Banyo yaptıktan sonra havalandırmayı açarsanız, buharın dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yemek yaparken mutfağınızda bir pencere mutlaka açık olmalıdır. Yemek buharı zaman içerisinde mutfakta nemin meydana gelmesine yol açabilir.

Kış aylarında evlerin ısı dengesinin korunması oldukça önemlidir. Eğer soğuk bir evde yaşıyorsanız nem ve rutubetten kaçamazsınız. Kış aylarında evinizin ısınmasını sağlayarak ısı kaybını en aza indirebilirsiniz.

Evde hava sirkülasyonu sağlanıyorsa, nem ve rutubetin önü kesilmiş olur.

Özellikle öğrenci evlerinde görülen, evde çamaşır kurutma olayı evin içerisine zarar vermektedir. Balkonu olmayan evlerde içeride çamaşır kurutulacaksa mutlaka bir pencere açık kalmalıdır.

Pencere kapalı kalırsa içeride hızlı bir şekilde nem ve rutubet oluşumu meydana gelecektir.

Evde birden fazla bitki ve çiçek besliyorsanız nem oranının da orantılı olarak artacağını bilmelisiniz. Nem ile rutubet artışı paraleldir. Fazla çiçek nemi arttıracağından rutubetin de bu doğrultuda artması kaçınılmaz olacaktır.

Odaların tavanlarında ve duvarlarında biriken fazla nemi kurutarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Uzun süre kapalı kalan odalarda bir süreden sonra nem oluşacak ve nemden kaynaklanan rutubet kokusu meydana gelecektir. Bu nedenle odalarınızı ve eşyalarınızı düzenli olarak havalandırmalısınız.

Özellikle kış aylarında tıkanan havalandırma delikleri yanlış düşünceler yüzünden neme sebebiyet vermektedir. Havalandırma delikleri hiçbir zaman kapalı kalmamalıdır.

Bu yöntemler sizlerin evinizin nem ve rutubetten korunması için uygulayacağınız basit yöntemlerdendir.

Tüm bunları uygulayarak, bu problemlerin önüne geçemiyorsanız ev nem önleme cihazı kullanarak evinizin nemden yoksun kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Nem önleme cihazı, nereye yerleştirilirse yerleştirilsin mutlaka evdeki tüm nemi içine hapsedecektir. Soğuk hava dalgalarının önünü keserek evin ısı dengesini koruyacaktır.

Nemi içine hapseden cihazlar sayesinde evinizdeki kötü hava yok olacak ve duvarlarınızda ki rutubet ve nem kısa zamanda ortadan kalkacaktır.

Nem önleme cihazları bütçenize uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Evde nem önleme için oldukça basit bir kullanıma sahip olan nem kurutma cihazları sayesinde sağlığınızı koruyabilecek ve evinizdeki kötü havadan kısa sürede kurtulacaksınız.
 
Top