Evde kitap ayracı yapmak için fikirler

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Evde ayraç yapımı
Kendi kendine ayraç yapmak
Renkli ayraç nasıl yapılır
DIY ayraç fikirleri
Kitap ayracı tasarlamak

Kitap okurken, özellikle de kitabın köşelerini kıvırıp kitaba zarar vermeyi sevmeyenler için, kendi yaptığımız ayracı kullanmak her zaman daha güzeldir bence. Kimsi bir yerden yırttığı kağıt parçasını, kimi post-itleri, kimi de zaten kitapla birlikte verilen karton ayraçları ya da kitapçılarda satılan, desenli mıknatıslı ayraçları kullanır.
Ben de o küçük mıknatıslılardan kullanmayı çok seviyorum. Ama sorun şu ki sürekli kayboluyorlar.. Ya da okuyup yarım bıraktığım bir kitabın arasında unutmuş da o kitabı kütüphaneye geri verirken bakmamışsam öylece kayboluverir ayraç.

Şimdi konumuza gelelim. Kendi yaptığımız, kendi zevklerimize göre tasarladığımız bir ayracı kullanmak ne kadar hoş. Sanırım bunların arasından bazılarını ben de deneyeceğim-en kolay tasarımlardan başlamak lazım.
Ayraçlarınızı tasarlarken sulu boya, akrilik, kuru kalem boyalar, renkgarenk keçeler, renkli karton parçaları, boncuklar, rengarenk ipler ya da kalın yünler, kolye uçları gibi yaratıcılığa açık objeler ve araçlar kullanabilirsiniz. Yeterince çeşitlilikte malzeme bulduğumuzda ayracımızı tasarlamak bir o kadar eğlenceli bir hal alacaktır.
İşte size bazı ayraç yapımı fikirleri...

un5k8ul.jpg

Son düzenleme: