Evde kedi maması yapımı

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Sadece et ve benzer mamalar ile beslendiklerini sandığınız bu dostlarımızın tıpkı bizler gibi karbonhidratlara ve vitaminlere ihtiyaçları vardır.

Kedinizi ticari mamadan hemen ev yemeğine alıştırmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden birden yüklenmeyiniz. Ona bu durumu yavaş yavaş alıştırınız. Aksi takdirde kediniz ishal ya da kabız olabilir.

73029


Kedi Jölesi Tarifi

Malzemelerimiz
3 su bardak tavuk araması veya suyu 5 yemek kaşığı un
1 adet orta boy havuç
doğranmış ve 250 gram tavuk veya balık eti yani protein
Hazırlanışı
Tavuk suyu ılıkken unu katıp karıştırın. Karışımı koyu bir hal alsın. Kedilerimiz yoğun kıvamı sever. Bunu yüksek ateşte yapmanız gerekir. havucu ve etleri de içine katarak biraz su ilave edin. Ilık su idealdir. mutfak robotunda iyice karıştırın. Soğumaya bırakın. Soğuk mamaya daha kıvam verecektir.

Ev yapımı protein ağırlıklı kedi maması

Malzemeler
4 parça tavuk pirzola protein ağırlıklıdır
Diğer bir besleyici olarak hepsinden 1 adet yeşillik (Karnabahar, brokoli, pırasa bu tür) olmalıdır.
Hazırlanışı
İlk önce etimizi haşlamamız gerekiyor. Daha sonra sıcak suda yeşilliklerimizi bekletmemiz. Bu işlem tamamlandıktan sonra mutfak robotundan hepsini sıcak su katarak geçiriniz. Dikkat edin yaptığınız mama katı durumda olmalıdır. Duruma göre haşlanmış ciğer koyabilirsiniz. Haşlanmış ciğer minik dostlarımızın çok hoşuna gidecektir. Mutfak robotundan sonra mamamızı soğumaya almanız gerekir. Sıcak kedilerimizin, insanlarda olduğu gibi yutak kısmını zedeleyebilir.
 
Top