Evde hayvan besleme ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Sypnosis

in god we trust all others we audit
Özel üye
Bazı insanlar için çok tatlı ve sevimli bir olay gibi olsa da aslında hem kendilerinin boş yere hayvanın bakımı için vakit kaybetmesine hem de hayvanın zindan hayatı sürmesine neden oluyor diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz evde hayvan besleme ile ilgili?

Sypnosis

in god we trust all others we audit
Özel üye
Evde hayvan beslemek istemem. Özellikle kedi köpek türünden. Ancak bahçede olabilir, hayvan özgür olur ve evi kirletmez. Hele şu yabani yırtıcı hayvanları tutsak edip besleyenleri hiç sevmem.
Bahçede falan bir nebze daha özgür oluyorlar onun için pek sıkıntı yok bence ama bazıları sırf sosyal medyada kedi besleme trendi yüzünden bir anlık heves ile eve kedi alıyorlar, üstüne bir de kısırlaştırarak sağlığıyla oynuyorlar. Bir nevi canlı hayvanı kendine maskot yapıyor evde. Çok sinir bozucu bir durum bence

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Bahçede falan bir nebze daha özgür oluyorlar onun için pek sıkıntı yok bence ama bazıları sırf sosyal medyada kedi besleme trendi yüzünden bir anlık heves ile eve kedi alıyorlar, üstüne bir de kısırlaştırarak sağlığıyla oynuyorlar. Bir nevi canlı hayvanı kendine maskot yapıyor evde. Çok sinir bozucu bir durum bence
Birebir katılıyorum. Hayvanı seven doğal yaşam alanında olmasını ister. Dikkat çekmek, ilgi görmek amacıyla yapanlarda var

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Ben evde hayvan beslenmesine karşıyım hasta olunca ölünce vicdan azabı çekiyoruz
Al benden de o kadar biz de muhabbet kuşu almıştık evlendiğimiz ara daha doğrusu kendi almış eve getirdi biri öldü yanına başka aldı o öldü istemiyorum dedim alma vicdan azabından ölüyorum sonra
Şimdi japon balığı var öğretmen vermiş çocuklara hediye olarak dedikleri gibi beslerken bir hafta sonra o da öldü mü çocuk üzüldü diye bir daha aldık inşallah onlar ölmez
ben sıcak bakmıyorum bu işe bahçe de beslemelere bile sıcak bakmıyorum ya ;)

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Hayvanlar tabiki özgürlük yaşamayı sever sadece kediler köpekler evde ornek gosterilmesin ona bakarsanız ahırda yaşayan inekleri koyunları tavukları ozgurlestirelim kimsede evcil hayvan kalmaz
Köpekler evcillestirildiki binlerce yıl önce eve sahip çıksın diye
Kediyi evcilestirdilerki ev farelerin felan korusun diye
Daha kümes hayvanları büyük baş hayvanlar
bunlar insanlar için olmazsa olmazı
Ama bu hayvanlara mühim olan davranış biçimi
Özgür olarak hayvanların özgürlüğünü savunarak eve sokmamak adina mucadele edenler. hiç birimiz özgür değiliz hepimiz birilerinin esiri olarak yaşıyoruz gözlerinizi açın bakın bırakın hayvanlarda sıcak bir yuvası olsun onların bize zararı yok ama bizim onlara zararımız çok...
Konu çok uzun aslında ama özetlemeye çalıştım fikirlerim dediklerinizin çoğunu kabullenemiyor kusura bakmayın
Hem biz hayvanların yaşam alanlarını yok ediyoruz , onlar bizimkini değil
Teşekkür ederim okuduğunuz icin