Ev kadını olmanın zorlukları ve kolaylıkları

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Ev kadının olmanın zorlukları

Ev kadını olmanın en büyük zorluğu her daim temizlik, yemek ve çamaşır sorunlarıdır. Şimdi çalışan kadınlarda o evde yaşamıyor mu ya da bu işleri yapmıyor mu? diyebilirsiniz ama genellikle çalışan bayanların ya bir yardımcısı ya da aile üyeleri onlara destek vermektedir. Aynı zamanda bir ev hanımından her zaman daha temiz ve titiz olması durumları istenmekte ve yapılan en ufak bir sorun daha çok göze batmaktadır.

Ev kadını olmanın en büyük zorluğu aslında tüm gün tek başlınıza olmanızdır. Konuşacak birilerinin olmayışı ve tüm gün sıkılmanız daha sonra aile için huzursuzluklara da yol açıyor ve tüm gün yalnız kalan kadın daha fazla kuruntu yaparak daha çok ilgi ya da alaka isteyebiliyor.

Ev kadını olmanın kolaylıkları

Elbette hep zorluğu olacak değil ya, ev hanımı olmanın güzel yanları da var. Özellikle sabahın erken saatinde işe gitme zorunluğunuz ya da patrondan yiyeceğiniz azar korkusu ile toplantılara girme telaşınız yok. Kendi evinizde kendinizin patronusunuz ve ne zaman yemek yapacağınıza, ne zaman temizlik yapacağınıza siz karar verirsiniz. İstediğiniz gibi gün toplantılarına katılır ve dilediğiniz gibi gezme şansına sahip olursunuz. En önemlisi evinizin huzurunda huzur buluyor olursunuz.
 
Top