• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ev Dekorasyonunda Kitapların Yeri

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ev Dekorasyonunda Kitapların Yeri

Herkes iyi bir kitaba bayılır, peki, siz en sevdiğiniz kitaplarınızı okuduktan sonra onları nereye koyuyorsunuz? Kitaplar, ev dekorasyonunuza ilginç bir hava katabilirler. İşte size kitaplarınızı değerlendirebileceğiniz üç fikir önerisi;

z5HhC5P.jpg

Renklere göre dizmek

Kitapları yan yana dizerken kullanabileceğiniz ilginç bir yöntem, onları renklerine göre dizmeniz olacaktır. Eğer bir kitaplığınız, rafınız ya da kütüphaneniz varsa, bu dekorasyon fikriyle, evinizde son derece etkileyici bir görüntüye sahip olacaksınız. Kitaplarınızın üst kaplarını atın ve gerçek kaplarının renklerini ortaya çıkarın. Sonra bu kitapları genel renklere göre kategorilere ayırın, kırmızılar, maviler, natürel tonlar yan yana dursunlar. Kitapları renk kategorilerine böldükten sonra, ne tarz gruplar ve renk sırasıyla dizmek istediğinize karar verin ve farklı diziliş şekilleri seçerek raflarınızı dekore edin.

Aynı tarzda olanlar

Aynı tarz ve konuya sahip kitaplarınızı aynı gruplarda tutmak, sizin hangi kitaplarınızı daha çok sevdiğinizi gösteren bir ayrıntıdır. Yemek yapmayı ve yemek pişirmekle ilgili kitapları mı seviyorsunuz? Onları mutfağınızda bir rafa, yemek odanıza ya da tezgahınıza dizebilirsiniz. Onları türlerine göre (yemek, tatlı, salata gibi) dizebilir ve şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Aynı mantıkla, çocuk kitaplarınızı oyuncakların yanına koyabilirsiniz.

Bir yerlere yığın

Kim demiş kitaplar dik durmalıdır diye? Bazen kitapları sergilemenin en değişik yolu onları evin belirli köşelerinde yığılmış bir şekilde bırakmaktır. Büyük bir kahve sehpasının üstüne içinde mükemmel fotoğrafların olduğu gezi kitaplarınızı bırakın, eğer banyonuzun bir teması varsa, temaya uyan kaplara veya konulara sahip küçük kitaplarınızı banyonuzdaki raflara koyun.

Kısacası, kitaplar sadece okumak için değil, aynı zamanda mükemmel dekoratif ürünlerdir! Kitaplarınızla yaptığınız dekorasyonu güle güle kullanın!

patik

Özel Üye
Özel üye
Yıllarca özlemini çektikten sonra babam sayesinde -ki ALLAH ondan razı olsun- kavuştuğum kitaplığıma canım kitaplarımı konularına göre diziyorum ve neredeyse her hafta onları tekrar tekrar düzlüyorum. En büyük hobim oldu. :) Yine de önerileri aklımda tutacağım.

cemree

=)=)
V.I.P
Kitaplarım benim için çok değerli şuan 60 tane kadar ancak var ama ilerde kocaman bir kütüphaneyi dolduracaklarına eminim =))
Salonda köşelerde üst üste yığılmış kitap görüntüsü inanılmaz derece ilgimi çekiyor fakat başlarına bir şey gelirse çok üzülürüm o yüzden bende ileride

3ERQvA8.jpg

ifOOtn5.jpg

2ydQTna.jpg

HDzQg8f.jpg

QnHTYxZ.jpg

8immpcZ.jpg

UhvxlII.jpg

v1Ei4mU.jpg

bunlar gibi bir tasarım ile hepsine hak ettiği değeri vermeyi düşünüyorum