Esmerlere gündüz makyajı önerileri!

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Esmer güzellere ışıltı ve parlaklık katacak, uzmanlardan gündüz göz makyajı önerileri...
esmerlere-gunduz-makyaji-onerileri--993977.jpg

Esmerlerin gündüz için göz makyajı uygulamasının ilk adımı mat bir bej renk far seçimidir. Göz kapağının üzeri tamamen mat ve bej rengi olan bir far ile kaplanır. Daha sonra üzerine kullanılacak farın rengi seçilir. Esmer bayanlar özellikle bakır ve kızıl tonlarını tercih edebilirler. Bakır rengi bir far ile gözün bitiminde yani kemik hizasında fırça yardımıyla gölgelendirme yapılır.

Gözlerinizi ön plana çıkaracak rengarenk farlar ve makyaj ürünleri için TIKLAYIN!

Ardından göz kapağının merkezine yani oynak noktasına daha açık renk bir far ile kombine edilir. Bu renkler altın rengi, bej renkleri veya somon olabilir. İkinci farı uygularken aradaki yumuşak geçişe önem verilmelidir.

Sonrasında gözün üzerine çizgiyi belirleyici bir çalışma yapılmalıdır. Kahverengi bir kalem ile gözün çevresi belirlenir. Aynı şekilde göz kapağına da bu işlem uygulanır. Ardından bir fırça yardımıyla üzerinden geçilerek çizgi yumuşatılmalıdır. Son işlem olarak da kirpiklere rimel sürülmelidir.

Bu sayede yaptığınız makyaj doğal görünecektir ve yoğun iş temposu esnasında sürekli tazeleme ihtiyacı ortadan kalkacaktır.
 
Top