Eski ve Yeni biz

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Koskocaman 7 yıl. Yakın zamanda 7. yılımızı doldurmuş oluyoruz. Vay canına 7 yaşında bir çocuğu düşündüm de şimdi, forumun açıldığı gün doğan.

Birkaç gündür sürekli kırık link düzeltirken eski konuları da yad etmek etmiş oldum. Farkettim de inanılmaz bir değişim süreci de yaşamışız. Yaklaşık 10 arkadaş ile yola çıkmıştık çoğu öğretmen olan. Bu süreçte binlerce forum açıldı ve kapandı. Bizim genel ilkemiz her geleni onore (doğrusu onure de olabilir ben onore diyorum :) ) etmek, önemsemek, yazdıklarını görmezden gelmemek vs vs. idi... Epeyce de önemsemişiz bu durumu. 3 saatten daha fazla powepoint sunularını düzeltmekle uğraşırken istisnasız her konuya bir şekilde yorum yazıldığını görünce gülümsedim :))) Konuyu bir resimle süslemeden eksik kalırdı (bknz: resim)

eGifEBL.jpg

Bizim değişimimiz de tıpkı eski özlenen mahalle yaşamından; modern, kimsenin kimseyi tanımadığı, mantığın ve kuralların hakim olduğu kent yaşamına geçiş gibi olmuş. Hepimiz özleriz ama bize sunulup hadi dön o eski mahalle yaşamında deseler de dönmeyiz... Aynı apartmanda yaşayan kapı komşuları bile artık selamsız.... Forumlar da ayak uydurdu bu durum artık sadece belirli kişilerin konuları belirli kişilerce yorumlanıyor ya da görülüyor. Bazıları ise bir grubun hiç görmediği başka bir grubun ilgi alanında. Belirli kişilere selam verip belirli kişiler yoksa zaten çıkıp gidiyoruz. İnsan biriktirme düşüncesi sosyal yaşamda olduğu gibi forumlarda da bitip gidiyor yavaş yavaş. Bunları eleştirel anlamda yazmıyorum arkadaşlar. Yaşamdaki hızlı değişimi burada da gördüğümüzü vurgulamak istedim. Ben biraz eski kafalı olduğumdan hala eski alışkanlıklarımı sürdürmeye çalışıyorum :P

Sağlıcakla kalınız ;)

Düzenleyen yönetici:

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bende o eski mahalla yaşamları içerisinde büyüdüm ve komşuluğun, dostluğun yoğun yaşandığı dönemleri özlemle hatırlıyorum
Burada da olabildiğince hep herkesin konusuna katılmaya çalışmışımdır ayırt etmeden.
Katılamadıklarım olduysa oda yönetimde olduğum için bazen arkaplanda kaldığımdandır.
Buradaki herkes, dostum, kardeşim gibi ve iyiki varlar :)
Benimde nerdeyse üyelik tarihime göre 5. senem olacak vayy bee :)

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Çerezforum eskiyle yeniyle devam ediyor edecekte inşallah. Eskisiyle yenisiyle bir arkadaşlık oluşturması çok güzel. Burada benimde sen gibi belirtmek istediğim Çerez olarak bir bütünü her üye oluşturuyor. Grup olarak değilde bir bütün olarak paylaşmak,eğlenmek en güzeli diye düşünüyorum.

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Maşallah biraz daha eski kurulmuş olsa ben bildiğin lise de ergenmişim :P
Ha ergen demişken :) Burayı bence birazda farklı kılan fazla ergen olmaması... Yoksa çocukça paylaşımlar Justin "Hi" demedi diye 500 sayfa tartışan kızlarla falan dolacaktı ki... Neyse biz işimize bakalım :D:D

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eski konulardayken farkettim de ben o zaman da politik yaklaşmışım çoğu zaman durumlara :D

Size bir sır vereyim mi? :D Aslında hiçbir zaman beceremedim bu politik yaklaşım işini :P

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Maþallah biraz daha eski kurulmuþ olsa ben bildiðin lise de ergenmiþim :P
Ha ergen demiþken :) Burayý bence birazda farklý kýlan fazla ergen olmamasý... Yoksa çocukça paylaþýmlar Justin "Hi" demedi diye 500 sayfa tartýþan kýzlarla falan dolacaktý ki... Neyse biz iþimize bakalým :D:D

ı love you felsefe_mi

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Ben bu yazıyı nasıl kaçırmışım acaba .:)

Burayı farklı kılan yaş ortalaması diye düşünüyorum bende geneli 20 yaş ve üzeri tartışmayı nasıl tartışacaklarını bilen ,eğlenen nasıl eğleneceklerini bilen ,düşüncelere ve farklılıklara saygılı insanlar topluluğu..:)

Çok doğru tespitler var ama insanlar çoğaldıkça kişilere fikirlerine yakın kişilere yöneliyorlar onlar olduğunda ortam daha eğlenceli geliyor .Her neyse bundan sonrasını toparlayamadım ..:D Nice 7 yıllara abi çerez..:)