Eşinizin annesi olmayın

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
İşte kocanızın sizi annesi gibi görmesine neden olacak davranışlar…

esinizin-annesi-olmayin--8512879.jpg


Çocuk sever gibi sevmek

Her insanın anne şefkatine ihtiyacı vardır. Ancak eşinizi oğlan çocuğu gibi sevmeyi alışkanlık haline getirdiğinizde, ilişkinizin anne çocuk ilişkisine dönüşebilir.


Sen bırak ben hallederim

Çocuklarınıza uyguladığınız davranışları eşinize de uygulamaktan vazgeçin. Böyle davranarak sorumlulukları kendiniz üstlenmiş olursunuz ve bu durum zamanla alışkanlık haline gelerek sizin daha fazla yıpranmanıza neden olacaktır.

Canın bugün ne yemek istiyor? Söyle hemen pişireyim.

Eğer hasta veya düşkün değilse bu soruyu ona kesinlikle sormayın. Bu soruya zamanla alışacak ve sormadığınız zamanlarda yaptığınız yemekler için sizden hesap sormaya kalkışacaktır.

Sadece çocuklardan konuşmayın

Eşinizle olduğunuz her anı güzel değerlendirmeye çalışın. Ona evin sorunlarından ya da çocuğunuzun okul masraflarından, arkadaşlarından her zaman bahsetmeyin. Arada farklı fikir alışverişlerinde bulunmazsanız sizi gördüğü her an annesi gözünün önüne gelecektir.

Evde bakımlı dolaşın

Şartlar ne olursa olsun evin işinden gücünden, saçını süpürge getmiş anne modeline kesinlikle girmeyin. Bırakın o gün evde yemek olmasın. Kendinize her zaman vakit ayırın ve bunu kesinlikle ihmal etmeyin.
 
Top