Eşcinsellik ve lezbiyenlik

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Gunlugumu internet ortaminda yayinlamaktan vazgectim. Ki uzun zamandir yazmiyorum. Sadece yerel bir gazetede yaziyorum artik.
Din konusuna gelince,evet cok muthis bilgilere sahip degilim. Dinin gerektirdigi sekilde bile yasamiyorum belki.Ama bazen, belirli konularda aklima takila seyleri acip okurum. Eksiklerim cok fazla. Ki zaten Kuran'ı Kerimi gercekten okuyup yasayan insan sayisi az.
Bu konuya gelecek olursak,
Dinimiz bize alkol,kufur,zina vs. haram kilmis. Bunlari yaparsaniz gunahi cok buyuk,cezalandirilirsiniz diyor. Ama escinsellign boyutu cok farkli. Bir kavmi yok etmis. Dinden cikmislar. Bunun bir ust boyutu yok. Çıtanın en son noktasi.
Ilimde bilimde Kuran'ı Kerim. Suanda dunyada yapilan tum arastirmalarin cevabi Kuran'ı Kerimde var. Eksiksiz kusursuz.
dunya, islam dinini bitirmek icin buyuk caba gosteriyor.
Yani şimdi din konusunda geniş bir bilgiye sahip degilsin, zaten dini doğru anlayıp yaşayan insan sayısı da çok az ama evrene ait tüm bilginin Kuran'da eksiksiz yazdığına eminsin? Nasıl? Madem Müslümanların elinde böyle muhteşem bir kaynak var niye kullanmıyorlar? Dünyaya bir değer katmaktan bahsediyorum.
Batılı bilim adamlarını bile onların icadı olan internet üzerinde eleştiriyorsun düşünsene. Elin Hintlisi bile uzaya roket gönderiyor. Müslümanlar bu dünya için neden bir şey yapmıyor?
İslam'ı batı bitirmeyecek, Müslümanların kendisi bitirecek. Çünkü saygı görmek, kültürünü yaymak istiyorsan insanların bunu istemesini sağlayacak güce sahip olmalısın. Bunu da eski zamanlardaki gibi fetihle, silahla yapamazsın. Eskiden çok güzel alimler yetişmiş; hem felsefi hem bilimsel anlamda. Peki günümüzde İslamofobi neden bu kadar arttı?

İnsanlar kuantum fiziği falan araştırırken biz oturup eşcinseliğin ne kadar günah olduğunu tartışıyoruz. Beni bunlar üzüyor.

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
öncelikle bu tür konuların her platformda tartışmaya açılması lazım diye düşünüyorum,eksik olan yarım olan yada hiç olmayan tartışarak yazışarak yeni bilgilere ulaşabilmeli,ne kadar çok konu hasır altına itilirse çıban o kadar çok iltihap toplar,muhakkak herkes hem fikir olmayacaktır ama gayet medeni bir şekilde fikrini deklere etmeli insanlar,artık konuşulmayanların konuşulması lazım,ben konuyu açarken herkesin bana uymayacağını gayet tabi biliyordum ve hatta konu farklı yerlerede yönelecekti, yöneldide.. elbet bunlarıda tartışmak konuşmak lazım,neticede ortak paydada buluşulmasa bile yeni bilgi ve taze düşüncelerle ön yargıları ve hatta bazı tabuları yıkamasak bile zorlamış oluruz..

Bu tür olaylarda kendimi hep uzak tutmaya çalıştım. Çünkü kusura bakmayın da herkes yanlı bir şekilde konuştuğu ve keskin cümleler kullandığı için sağlıklı bir tartışma ortamı sağlanmıyor. Tartışma ortamlarını severim ama saygı sınırları içinde olmalı gerektiğini düşünüyorum. Önemli olan karşılıklı bilgi alışverişini sağlayabilmektir. Bazı üyelerin davrandığı hassasiyeti hepimiz gösteremiyoruz ve bu yüzden tartışma konuları değil de daha eğlenceli konular üzerine yoğunlaşmak daha mantıklı geliyor bana. Bazı konular çok hassas konular ve ısrarla burada bunları gündeme getirmeye çalışıyorsunuz bende bunu anlamış değilim. Bu tür şeyler insanları birbirinden daha çok uzaklaştırır.. Bazı konuları sabahlara kadar da konuşsan bir sonuç elde edemezsin. Bu sizden ya da karşısınızdaki insandan kaynaklanır. Ben hiç bir zaman sonuç elde edemedim? Edebilen varsa alnından öpüyorum. :)

Dipnot: Ben yorum yapmaktan kaçırdıkça ısrarla önüme yeni bir şeyler geliyor ve dayanamıyorum :) Ben bu tür tartışmaların açılmasından yana değilim. Buraya girmemin sebebi eğlenmek ve keyifli vakit gecirmektir. Kusura bakmayın da ben bu tür durumlarda sizlerden daha çok soğuyorum. Saygılarımı sunuyorum hepinize. Genelleme konuştum ama yazdıklarımda kırıcı oluyorsa affola.

Düş

Özel Üye
Özel üye
Yani şimdi din konusunda geniş bir bilgiye sahip degilsin, zaten dini doğru anlayıp yaşayan insan sayısı da çok az ama evrene ait tüm bilginin Kuran'da eksiksiz yazdığına eminsin? Nasıl? Madem Müslümanların elinde böyle muhteşem bir kaynak var niye kullanmıyorlar? Dünyaya bir değer katmaktan bahsediyorum.
Batılı bilim adamlarını bile onların icadı olan internet üzerinde eleştiriyorsun düşünsene. Elin Hintlisi bile uzaya roket gönderiyor. Müslümanlar bu dünya için neden bir şey yapmıyor?
İslam'ı batı bitirmeyecek, Müslümanların kendisi bitirecek. Çünkü saygı görmek, kültürünü yaymak istiyorsan insanların bunu istemesini sağlayacak güce sahip olmalısın. Bunu da eski zamanlardaki gibi fetihle, silahla yapamazsın. Eskiden çok güzel alimler yetişmiş; hem felsefi hem bilimsel anlamda. Peki günümüzde İslamofobi neden bu kadar arttı?

İnsanlar kuantum fiziği falan araştırırken biz oturup eşcinseliğin ne kadar günah olduğunu tartışıyoruz. Beni bunlar üzüyor.
Escinsellik konusundaki fikirlerin beni ilgilendirmiyor. O konuyu gectim. Cunku ayni yerdrn bakmiyoruz. Pencerelerimiz farkli.

Din konusunda;
Kuran'ı Kerim'i yuzlerce kez okusan her defasinda yeni seyler ogrenirsin. Ve ben her okudugumda bircok seyin cevabıni buluyorum. Inancli her insanin oldugu gibi bende eminim. Tartismasiz İslami seviyor ve elimden geldigi kadar yasiyorum.
Islam dininden sogutan Muslumanlar degil,musluman gorunumlu yaratiklar. Dinden sogumak olayi da bambaska bir boyut. Inanc yoksunlugu.

Bu konu tartisilacak bir konu degil. Burada Islama yonelik bu tarz konusmalari uygun bulmuyorum. Hele de böyle igrenc bir başlık altinda.
Buyrun siz bilincli bireyler kuantum fizigini arastirin.

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Escinsellik konusundaki fikirlerin beni ilgilendirmiyor. O konuyu gectim. Cunku ayni yerdrn bakmiyoruz. Pencerelerimiz farkli.

Din konusunda;
Kuran'ı Kerim'i yuzlerce kez okusan her defasinda yeni seyler ogrenirsin. Ve ben her okudugumda bircok seyin cevabıni buluyorum. Inancli her insanin oldugu gibi bende eminim. Tartismasiz İslami seviyor ve elimden geldigi kadar yasiyorum.
Islam dininden sogutan Muslumanlar degil,musluman gorunumlu yaratiklar. Dinden sogumak olayi da bambaska bir boyut. Inanc yoksunlugu.

Bu konu tartisilacak bir konu degil. Burada Islama yonelik bu tarz konusmalari uygun bulmuyorum. Hele de böyle igrenc bir başlık altinda.
Buyrun siz bilincli bireyler kuantum fizigini arastirin.
O ilk cümle üzdü. Gerçekten bir şeyler tartışabileceğimizi düşünmüştüm. Hiçbirimiz bizden farklı düşünenlerin fikirleriyle ilgilenmeyelim, hep kendi penceremizden bakalım hayata o zaman. Enteresan.

Konuyu dine ilk getiren sendin halbuki, konunun bizzat dinle ilgili olduğunu söyledin. Ben de İslam'ın kendisini değil Müslumanları sorguluyorum. Hayata yeni bir değer katmak falan gibi şeylerden bahsettim. Belli ki ilgini çekmedi.

Tartışılacak bir konu değil demişsin. Kimsenin mahremine girmek, kimseyi sinirlendirmek falan değil amacım. Sadece tartışabileceğimizi düşündüm dediğim gibi. Senin için hassas bir konuysa ve kırdıysam özür dilerim. O halde bu son tartışmamızdı.

Fizik araştırmalarım konusunda da hiç şüphen olmasın o iş bende.

İyi forumlar.

Never Give Up

Özel Üye
Özel üye
Yalnızlığın getirdiği bir hastalık olarak görüyorum.
Doğa yasalarına aykırı bir şeyi savunmam.
Özgürlük kılıfı altında meşrulaştırılamaz.
Aklen bu doğru olmaz.
Yanlıştır, kötüdür..

Kişileri bağlayan inançlar üzerinden bu konuları da tartışmak da yanlış ve cehalettir onu da ekleyeyim. İnançlarınız yalnız sizi bağlar, gerçekler ise herkesi..

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
hic bir fikrim yok herkesi herkese birakmak gerek hisleri nasil istiyorsa
herkesin hormon farki var yadirgamamak gerk