• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Erkekler Tarafından En Çok Kullanılan 20 Beden Dili

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Erkekler, kadınlar gibi beden veya vücut dilini kullanmayı fazla önemsemezler. Daha doğrusu, kadınlar istediklerini direkt söylemek yerine dolaylı yollardan erkeklere mesaj verirler.

Erkekler ise tam aksine istedikleri şeyi doğrudan dile getirirler. Bu nedenle genellikle erkeklerin beden dili hareketlerini gözlemlemeden ne demek istediklerini anlayabilirsiniz. Ancak yine de bilinçsiz de olsa dikkat edilmesi gereken bazı hareketler bulunmaktadır. İşte o hareketler;

1) Erkeklerin Kaşlarını Yukarı Kaldırması ve Gülümsemesi
Erkeklerin Kaşlarını Yukarı Kaldırması ve Gülümsemesi
Karşısındaki kadından hoşlandığını gösteren en büyük hareket kaşlarıdır. Eğer ki erkek sizi gördüğünde şaşırıp bir yandan da gülümsüyorsa, bu size ilgi duyduğunu gösterir.

Bu hareketin karşılığında sizin de aynı şekilde davranmanız gerekiyor. Sadece 1, 2 saniye sürecek bu hareket, erkeğin size karşı bir adım atmasını sağlayabilir. Unutmayın, erkeklerin beden dili konusunda en güçlü silahlarından biri kaşlarıdır.

2) Erkeklerin Gözlerinin Odak Noktası
Erkeklerin Gözlerinin Odak Noktası
Sadece tek bir noktaya odaklanarak, karşınızdaki kişinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenemezsiniz. Veya size ne söylemek istediğini doğru anlayamazsınız. Yine de gözler beden dilinin en önemli unsurudur.

Özellikle aşık olan erkeğin beden dili gözlerinden apaçık bellidir. Gözlerini sizden alamaması ya da çok uzun süre gözlerinize bakamaması, sizden hoşlandığını gösterebilir.

3) Erkeklerin Ayaklarının ve Diğer Uzuvlarının Yönleri
Erkeklerin Ayaklarının ve Diğer Uzuvlarının Yönleri
Aynı ortamda bulunduğunuzda erkeklerin hareketlerini gözlemlemelisiniz. Eğer ki bir erkek sürekli olarak sizin bulunduğun yöne doğru kendini döndürüyorsa veya aynı ortamda olmaya özen gösteriyorsa, bu sizden hoşlandığını gösterir.

Davranışları size daha yakınsa ve karşılıklı konuşurken ayaklarının yönü size dönükse size karşı boş değildir.

4) Erkeklerin Kravat, Gömlek ve Pantolon Düzeltme
Erkeklerin Kravat, Gömlek ve Pantolon Düzeltme
Erkek karşı cinse ilgi ve saygı duyuyor ise en tipik haliyle üstünü başını düzeltir. Buradaki mesaj sana iyi görünmek istiyorumdur. Saçlar için de aynı konu geçerlidir.

Yanınızda çoraplarını yukarı doğru çekmesi de sizinle ilgilendiğini göstermektedir. En güzel haliyle görünmek istedikleri için çoraplarını da düzeltirler. Ayrıca beyaz çorap giyen erkeklerin bunu daha sık yaptığı söylenebilir.

5) Erkeklerin Dik Duruş Sergilemeleri
Erkeklerin Dik Duruş Sergilemeleri
Erkeklerin bayanları etkilemek için kullandıkları en büyük silah, dik duruştur. Çünkü kadınlar dik duran ve özgüvenli görünen erkeklerden hoşlanır.

Erkekler dik duruş sergilerken kasları gerginleştiği için size daha da yakınlaşmaya başlayabilir. Ya da gözlerini sizin üzerinizde dolaştırabilir. Beden dili uzmanlarına göre bu pozisyon “görsel seyahat” olarak tanımlanır.

Bu bakışlar aslına bakarsanız, sizi yanımda görmek istiyorum, partnerim olur musun tarzındadır.

6) Erkeklerin Bacaklarının Ayrık Duruşu
Erkeklerin Bacaklarının Ayrık Duruşu
Erkekler sahip olduğu güçlü yanlarını ancak bu şekilde sergilediklerini düşünürler. Çoğu kadına göre itici gelen duruş, yukarıda dediğim gibi erkekler için bir güven halidir. Bunu yaparken aynı zamanda ellerini bellerine veya vücudundaki en güvendikleri yere koymaktan da çekinmezler.

Burada aslına bakarsanız hem kendilerine hem de bedenlerine güvendikleri mesajını verirler. Bunlar bazen bilinçli bazen de bilinçsiz yapılan hareketlerdir.

7) Erkeklerin Sakallarıyla Oynamaları
Erkeklerin Sakallarıyla Oynamaları
İşte erkek flört hareketleri listesinde ilk sıralarda yer alan konulardan birisi daha! Düşünen pozu sergileyen erkeklerin sakalları, kadınların saçları gibidir. Nasıl ki karşımızdaki kişiye kur yapmak için saçımızlar oynuyorsak, erkeklerin silahı da sakallarıdır.

Bazı erkekler kadınları etkilemek için ya da onların kendileriyle ilgilenmesi için sakallarıyla oynarken bazıları ise kısık bakışlarla bakarak ilgi ister. Karşınızdaki kişiyi tanıyorsanız bunun ayrımını kolaylıkla yapabilirsiniz.

8) Erkeklerin Bacak Hareketleri
Erkeklerin Bacak Hareketleri
Erkekler bacakları genelde ayrık bir şekilde otursalar da üst üste de atabilirler. Burada size karşı ilgi besleyip beslemediğini anlamanız için üst bacağının yönüne dikkat etmelisiniz. Eğer ki bacağının ve ayağının yönü size dönük ise size karşı boş olmadığını anlayabilirsiniz.

9) Erkeklerin Göz Bebeklerinin Büyümesi
Erkeklerin Göz Bebeklerinin Büyümesi
Kadınlarda olduğu gibi erkeklerinde göz bebeklerinin büyümesi karşısındaki kadına ilgi duyduğu anlamına gelir. Fakat burada önemli olan normalden daha fazla göz kırpıyor olmasıdır.

Bu yüzden erkeğin diğer etrafındaki kişilerle konuşuyorken, gözlerini çok kırpıyor mu gibi ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir.

Karşınızdaki erkek ne kadar cool olursa olsun, gözleri ile her şey apaçık ortaya koyacaktır. En önemli ayrıntı gözleri gözlerinizde olmasa dahi yüzünü başka yöne çevirmezler.

10) Erkeklerin Ceketinin Düğmeleri ile Oynaması
Erkeklerin Ceketinin Düğmeleri ile Oynaması
Erkekler genellikle karşı tarafın ilgisini çekmek için bu yola başvurur. Ceketinin düğmeleri ile oynayarak ilgi çekmeye çalışırlar.

Bilinçaltına inecek olursak, elbiselerini çıkartmak istedikleri söylenebilir. Çünkü düğmelerle oynadıktan kısa bir süre sonra ya ceketini çıkartacaktır ya da önünü açacaktır.

Soğuk kış günlerinde eğer ki üşüyorsanız ve siz söylemediğiniz halde üzerindekini çıkartıp size veriyorsa bu iyiye işarettir. Çünkü hiçbir erkek sevdiği kadının üzerinde başka birisinin kazağı, ceketi olsun istemez. Bu yüzden de ilk kendisi davranır.

11) Yüzüne Dokunması
Yüzüne Dokunması
Karşınızdaki erkek yanınızda olduğu süre içinde sık sık yüzüne dokunuyorsa, size ilgi duyuyor demektir. Kulaklarına ya da saçlarına dokunması, yanağına ellemesi gibi hareketler yanınızda olmaktan heyecan duyduğuna işaret etmektedir.

12) Bardağıyla Oynaması Sıkıldığını Göstermez
Bardağıyla Oynaması Sıkıldığını Göstermez
Buluştuğunuz ya da aynı ortamdayken konuştuğunuz bir erkeğin bardağıyla oynaması da iyiye işaret etmektedir. Bir tek bardak da değil. Uzmanlara göre bir erkeğin yanınızdayken telefon, anahtarlık gibi objelerle uğraşması onun sizden hoşlandığının sinyallerini vermektedir.

13) Erkeğin Mesajı Temaslarda Gizli
Erkeğin Mesajı Temaslarda Gizli
Dokunmak, kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de olumlu duygulara işaret eder. Karşınızdaki erkek size dokunmak için fırsat kolluyorsa, bilin ki sizden hoşlanıyordur. Bu nedenle bir erkeğin kolunuza, bacağınıza, omzunuza dokunmasına karşı gözünüzü açık tutmalısınız. Tabi her temasın da bir hoşlanma belirtisi olduğu yanılgısına düşmeyin.

14) Savunmasız Anını Yakalayın
Savunmasız Anını Yakalayın
Kollarını göğüs hizasında kavuşturması, erkeğin savunmasız kaldığını gösterebilir. Yani ona teklif etmek ya da onaylatmak istediğiniz bir şey varsa böyle anlarda harekete geçebilirsiniz.

15) Avuç İçlerine ve Bileklerinin Yönüne Dikkat
Avuç İçlerine ve Bileklerinin Yönüne Dikkat
Bir erkeğin size ilgi duyduğunu gösteren işaretlerden bir tanesi de avuç içlerinin ve bileklerinin yönü. Dolayısıyla hoşlandığınız erkeğin avuç içleri ile bileklerinin yönünün size dönük olmasından mutluluk duyabilirsiniz.

16) Burnuna Dokunmasına Dikkat
Burnuna Dokunmasına Dikkat
Kadınlarda da geçerli olan bu kurala göre erkeğin burnuna dokunması yalan habercisi. Çünkü kişi gerçeği söylemekte zorlandığında kan basınçları yükselir ve kılcal damarla uygulanan baskıyla burunları kaşınır. Dolayısıyla erkek sizinle konuşurken burnuna dokunma ya da kaşıma hareketleri yapıyorsa, bu yalan söylediğini düşündürebilir.

17) Kontrolsüz Davranışlar
Kontrolsüz Davranışlar
Normalde gayet cool olan biri yanınızdayken çocuklar gibi şen oluyor ya da sakarlıklar yapıyorsa, sevinebilirsiniz. Çünkü erkekler, aşık olduklarında normal hallerine göre çok daha hareketli olurlar. Ellerini kollarını nereye koyacaklarını bilemeyip, kontrolsüz tavırlar sergileyebilirler.

18) Nefesine Dikkat
Nefesine Dikkat
Bir erkeğin sizden hoşlandığını gösteren başka bir işaret de dudakları ve nefesi. Çünkü heyecanlandığında burnundan aldığı nefes yetersiz gelmeye başlar ve dudakları hafifçe aralanır. Aynı zamanda burun deliklerinde de büyüme olabilir.

19) Kemerine Dokunması ve Bacaklarını Açarak Oturması
Kemerine Dokunması ve Bacaklarını Açarak Oturması
Bir erkeğin kemerine dokunması, bilinçaltında cinsellik yattığının göstergesi olabilir. Kemere dokunmanın yanı sıra bacaklarını açarak oturması da aynı niyete işaret etmektedir. Bununla birlikte bazı uzmanlar tarafından güç gösterisi olarak yorumlanmaktadır.

20) Ciddiyet
Ciddiyet
Bir kadına ilgi duymak bazılarında çocuksu davranışlara yol açsa da bazılarında erkeği ciddiyete yönlendirir. Çünkü karşısında hoşlandığı, doğal olarak da ilgilendiği ve saygı duyduğu biri vardır.

Onu ciddiyetle dinlemek ve fikirlerine önem verdiğini göstermek yapabileceği en mantıklı şeydir. Dolayısıyla diğerlerine karşı çok da ciddi görünmeyen ama siz ağzınızı açtığınızda pür dikkat kesilen erkeğin hareketlerine daha fazla dikkat edebilirsiniz.

Alıntı
 
Top