Erkekler Kadınlarda Neyi Sevmez?

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Erkekler kadınlarda neyi sevmez?
Kadın erkek ilişkisinde yıllardır merak edilen sorulardan birisi; erkeklerin kadınlarda neyi sevmediğidir. Erkekler genel anlamda; ilk çağdan bu yana avcı bir kimliğe sahip olmuş ve her daim gücü, korumayı temsil etmişlerdir. Yani erkekler doğadaki tüm erkek canlılar gibidir. Korumak, kollamak ve avlanmak isterler. Erkeklerin heyecanlı ve aksiyon dolu bir yaşama ihtiyacı vardır. Bunu sağlamak için tabii ki her hafta sonu safariye gitmeniz gerekmemekte fakat dikkatli bakarsanız erkeklerin her daim aksiyon filmlerine yöneldiklerini ve hayatlarında bir şekilde bunu istediklerini hızlı bir şekilde kavrarsınız. Erkekler; söz konusu gönül ilişkileri olduğunda da bu temeller üzerine kurulu davranırlar. Bu esaslara göre bir erkeğin kadında neler istemediğini ya da neler istediğini anlamak aslında çok kolaydır.

Erkekler nasıl kadınları sevmez;


Çabuk yakalanan kadın: Erkekler avcıdır dedik; doğal olarak kadınların erkekleri her daim avcı modunda tutması gereklidir. Bir erkek her anlamda kendine bel bağlayan yani kafası attığında gidemeyecek kadınlara bir yerden sonra saygısını yitirir. Bu durumda kaybetmekten korkmasına engel olur. Kadınlar bu yüzden her daim, istemediği şeylere katlanmayacağını belli ederek erkeğe kaybetme korkusu yaşatmalıdır.

Sesli gülen kadın: Erkekler için bir kadının güzel anlarının hepsi kendine ait olmalıdır. Erkek bu nedenle gönül ilişkilerinde savaşır. Kadının bir ortamda dikkat çekercesine kahkahalar içerisinde gülmesi de dikkatleri üzerine çekmeye çalıştığı anlamının çıkmasına müsaittir ve bu durumda erkek tamamen kendine ait olmayan bir kadın için uğraştığını düşünerek, kadından vazgeçebilir ya da hiç uğraşmayabilir.

Kadın erkek eşitliğini, şiddet boyutuna taşıyan kadın: Erkek ile kadın hak ve hukuk bağlamında eşittir ve erkekler kadınlara asla ve asla güç olarak eşit olmadığı için şiddet ile karşılık vermemelidir. Şiddet hayatın hiçbir alanında rahatlama ya da sorun çözme aracı değildir. Bazı kadınlar erkeklere şiddet uygular (el kol şakaları, tabiri caizse dayılanma vb…) bu durumlarda erkek rolünü net bir şekilde belirlediği için kadından uzaklaşır. Böyle bir kadınla aynı ortamdaysa ilişki düşünmekten kaçınır.

Aşırı makyajlı kadın: Erkekler yapaylıktan memnun değillerdir. Yüzünüzde kilolarca makyaj olması ilişkinizin bitmesine dahi neden olabilir. Doğal güzelliğinizi vurgulamanız önemlidir.

Fazla estetikli kadın: Doğal görünümü kaybettiren, alırı estetikler erkekler için en itici unsurlardan birisidir.

Kıskandıran kadın: Erkekler sonuç odaklıdır ve entrikalar erkekler için uzaktır. Bir erkeği kıskandırarak sadece “ Sana ait değilim” mesajı verirsiniz. Erkekler bu durumdan hoşlanmaz, hızlı bir şekilde uzaklaşır ya da saldırganlaşırlar. Çünkü erkek kimlik olarak avcıdır.

Fazla trip atan kadın:
Bebeksi tripler, ufak şeyde dudak bükmeler, “sen ne olduğunu iyi bilirsin” cümleleri ile sonuca ulaştırmayan kadınlar erkeklerin en sevmediği tiplerden birisidir. Erkekler sonuç odaklı varlıklardır. Memnun olmadığınız konuyu bir kere tartışıp sonuca bağlamanız gerekecektir. Aynı konuyu defalarca açmanız size fayda sağlamayacaktır.

Teslimiyetçi kadın: Bir kadın her konuda yetersiz ve kendini ifade edemez bir yapıdaysa; su gibi koyduğunuz kabın şeklini alıyorsa bu erkeğin hoşuna gitmez. Bir kadının kendi tarzı olmalıdır ve buna göre tavır göstermelidir. Kendi kararları olmayan bir kadın erkek için “beni aldatır mı?”, “başkasına ilgi duyar mı?”, başkası aklını çeker mi?” düşünceleri oluşturmaktadır.
 
Top