Erkekler 'dekolte' hakkında ne düşünüyor?

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Bariz bir şekilde baktıkları kesin ama acaba bu bizim için iyi birşey mi, yoksa kötü mü? Erkekler dürüstçe dekolte hakkında fikirlerini bizlerle paylaştılar. İşte sonuçlar...

Yanlarından hafif dekolte giyinmiş bir kadın geçtiğinde erkeklerin nasıl davrandıklarına hiç dikkat ettiniz mi? Birbirlerini dürterler, parmakla göstermenin ayıp olduğunu düşünenler başlarıyla gösterirler veya kıs kıs gülerler. Acaba böyle durumlarda aralarında ne konuşuyorlar, hiç düşündünüz mü? Biz beş erkekten bu konudaki yorumlarını dürüstçe bizimle paylaşmalarını istedik. İşte sonuçlar...

DEKOLTE KONUSUNDA NE HİSSEDİYORSUNUZ?

• Dekolte deyince aklıma öncelikle çekici bir kadın geliyor. Bu sanki gıdıklamak ile eşanlamlı bir kelime. Bende güzel hisler uyandırıyor. Eminim birçok erkek için de aynıdır.
Özgür, 34, Reklamcı

• Dekolte, kadınların çekiciliğini vurgulayan en önemli şeyler arasında. Özellikle yaz aylarında, kadınlar kadar erkeklerin de vazgeçilmezi olduğunu düşünüyorum. Bence ölçülü bir dekolte kesinlikle çıplaklıktan daha etkilidir. Bu dengeyi tutturabilen kadınları tebrik ve takdir ediyorum.
Altuğ, 30, Tasarımcı

• Cevabım keşke bütün kadınların gönlünü kazanacak şekilde "Bayılıyorum" olsaydı. Fakat maalasef, bu konuda çok iç açıcı görüşlerim yok. Dekolteyi, insanın dikkatini dağıtan gereksiz bir gösteriş olarak görüyorum. Çok sade olmadığı sürece bence gereksiz.
Can, 28, Broker

• Dekolte bence, kadına Tanrı tarafından verilmiş bir gücün uygulama şeklidir. Göğüs, bacak, sırt ve göbek dekoltesi ayrı ayrı birer silah olarak kullanılabilir. Yine de bunu yapabilmek akıl işidir. Çünkü dekolte tehlikeli bir silah olduğundan nerede nasıl kullanacağınızı bilmezseniz, dönüp sizi vurabilir. Kadınlar hafif bir dekolteyle erkeklere istediklerini yaptırabilirler. Çünkü bazı tip erkekler, dekolteyi muhteşem bir yemeğin başlangıcı sanıp her şeyi yapmayı göze alırlar. Kadınlar açısından en kötü durumsa beyni normal yerde olan erkekler karşısında dekolte kozunu kullanmaya çalışmalarıdır. Bunun sonu ise hep hüsrandır.
Evren, 30, Bilgisayar Mühendisi

• Herkesin bir tarzı olması gerektiğine inanıyorum. Buna bağlı olarak da kendini ve tarzını tanıyan bir kadın için dekoltenin, bütünü tamamlayan güzel bir detay olduğunu düşünüyorum. Dekolte kendine güvenen ve onu iyi taşıyabilen bir kadın tarafından kullanıldığında çok hoşuma gider. Benim için, düz bir kıyafet ya da çok açık bir kıyafet yerine dekolte çok daha etkileyicidir.
Doğa, 28, Klinik Araştırmacı

SEVGİLİNİZİN DEKOLTE GİYMESİ HOŞUNUZA GİDER Mİ?

• Evet gider. Hatta ben gidilecek yere göre sevgilimin dekolte giymesini isteyebilirim. Sonuçta evde de giyebilir, dışarıda da. Ama İstiklal Caddesi'ne veya Eminönü'ne giderken dekolte giymesi beni olduğu kadar muhtemelen kendisini de rahatsız eder. Öyle bir şeye de kalkışmaz zaten herhalde. Dolayısıyla dekoltenin derecesinden çok, giyilen semtin ve mekanın önemli olduğunu düşünüyorum. "Bir kadın nerede nasıl davranması gerektiğini bilmeli" deyip duruyoruz ya, bence o yerlerde nasıl giyinmesi gerektiğinin de bilincinde olmalı.
Özgür, 34, Reklamcı

• Gidebilir tabii ki. Dışarı çıktığımızda hafif dekolte giymesinin sakıncası yok. Bu cümlede hafif kelimesini özellikle vurgulamak istiyorum. Benim kız arkadaşım, öne eğilirken bir eliyle göğsüyle vereceği frikiği, diğer eliyle de belini kontrol edebilmeli. Eğer bunu beceremiyorsa bence hiç açık giyinmesin. Ya da "Aman uğraşamam" deyip kendisini ve beni herkese rezil etmemeli. Bir de söylemeden geçemeyeceğim, yaz aylarında kadınların özellikle beyaz atlet giymesi hoşuma gidiyor. Sanırım bu da, omuzların ve göğsün dengeli miktarda açık olmasından kaynaklanıyor.
Altuğ, 30, Tasanmcı

• Hiç hoşuma gitmez. Sevgilimin, başka insanların dikkatini çekecek bir şey giymesini istemem. Her şey kararında yapıldığı zaman güzeldir.
Can, 28, Broker

• Sevgilimin dekolte giymesini tabii ki isterim ve asla bu konuda ona karışmam. Nasıl istiyorsa öyle giyinebilir. Eğer sevgilim olmuşsa zaten nerede ne yapacağını biliyordur. Benim onu bir kez daha uyarmama gerek kalmaz. Düşünsenize karşınızdaki kadını hem aklı için seviyorsunuz hem de fiziksel olarak çok çekici ve seksi buluyorsunuz. Üstelik dekolteyle süslenmiş yanınızda duruyor! En güzeli ise o da sizi seviyor ve istiyor. Ayrıca dekolte giyinmek cesaret ister. Bu cesareti gösteren kadın da kendine olan güveniyle değerini benim gözümde kat kat artırır.
Evren, 30, Bilgisayar Mühendisi

Evet hoşuma gider. Bir kadını sevgili olarak nitelendirmeden önce onunla arkadaş olmayı tercih ederim. İçimdeki beğenme güdüsü, onun kişiliğini tanıma süresinde (karakter uyuşması anlamında her şey olumluysa) giderek artar. Eğer birini sevgili olarak nitelendiriyorsam, nerede ne giyileceği konusunda aramızda hiçbir diyalog geçmese de kendisine uygun bir şeyler giyeceğinden emin olurum zaten.
Doğa, 28, Klinik Araştırmacı

GÖĞÜS DEKOLTESİ Mİ, MiNi ETEK Mi?

• Her ikisi de olabilir. Ama benim tercihim mini etek olur. Kimi erkeğe göğüs dekoltesi daha güzel görünebilir ama ben mini eteğin kadınlarda çok daha güzel durduğunu düşünüyorum. Sonuçta mini etek giyen kadın, dekoltesini; ayakkabı, çizme veya çorap ile ya da abiye bir şekilde tamamlayabilir. Giyeceği eteği ise, çeşitli aksesuarlarla daha renkli, seksi veya şeker bir görünüme getirebilir. Burada bence mini eteğin tarzı da dekolteyi öne çıkarmakta önem kazanıyor. Çok şık ve kısa abiye bir etek yerine, pileli mini kot eteğin bacakları daha güzel gösterebileceğini düsünüyorum. Giyen kişinin ten rengi de bence çok önemli. Özellikle çorabın tarzı ve rengi açısından. Beyaz tenli kadınlar o beyazlıklarını gözümüzün içine sokacak çoraplar
giymek yerine daha koyu renklere kaçabilirler mesela.
Özgür, 34, Reklamcı

• Göğüs dekoltesi diyorum, başka da bir şey demiyorum! Özellikle göğüsleri güzel olan kadınların bu konuya hassasiyet göstermelerini istiyorum. Güzel olanı kendine saklamak niye? Uzun boylu kadınların mini etek giymeleri de gayet güzel bence. Ama yine de mini etekteki bacak detayından çok göğüs çatalını görmek isterim.
Altuğ, 30, Tasarımcı

• Göğüs dekoltesini zaten direkt olarak geçelim. Ona tamamen karşıyım. Aslında ikisinin de benim için çok albenisi yok. Ama illa birini seçmek zorundaysam mini eteği tercih ederim. Tabii kız arkadaşım benden gerekli onayı aldıktan sonra. Diğer kadınlar konusuna gelince, sanırım fikrimi yine değiştirmeyeceğim: Beğenmiyorum. Bazı şeyleri insanların
gözünün içine sokmaya gerek yok. Kadın bence biraz gizemli olmalı.
Can, 28, Broker

• Şöyle bir elbise düşünün: Dizin üstüne kadar geliyor. Yanında hafif bir yırtmaç, yeteri kadar açık bir göğüs dekoltesi, sırt kısmında derin bir açıklık ve bunların altında pürüzsüz bir cilt. Bu görüntüye küçük bir dövme de ekleyebiliriz. Bu benim muhteşem dekolte tanımım. Yani dekolteyi sadece göğüs ya da mini etek olarak ayırmamak gerekir. Ama illa bir seçim yapmak gerekirse göğüs dekoltesini tercih ederim. Bunun için de güzel göğüslere sahip olmak gerekir. Sırt dekoltesi de bence çok çekici ve seksi. Herkes göğüslerine estetik yaptırıp güzel bir dekolteye sahip olabilir ama sırt için böyle bir şey mümkün değil. Bir de bacaklar var. Eğer uzun ve düzgün bacaklara sahipseniz, onu mini etekle değil de yırtmaçla ön plana çıkartabilirsiniz. Bu bence çok daha kaliteli gözüküyor.
Evren, 30, Bilgisayar Mühendisi

• Tercihlerim, dekolteyi giyen kadının fiziksel özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bence önemli olan dekoltenin estetik görünmesidir. Estetik olmayan dekolte gözümü rahatsız eder ya da giyenin ucuz gözükmesine yol açabilir. Bence kadınlar dekolte seçimi yaparken kendilerine karşı dürüst olmalılar. Örneğin bacakları güzel değilse mini etek yerine uzun ama yırtmaçlı bir etek giyerek çok daha çekici gözükebilirler.
Doğa, 28, Klinik Araştırmacı

DEKOLTE GİYMİŞ BİR KADINLA KONUŞURKEN RAHATSIZ OLUR MUSUNUZ?

• Hayır rahatsız olmam. Sonuçta giyinmek insanların ruh halini ve tarzını gösteren unsurlardan biridir. Toplumumuzda kadının dekoltesinden rahatsız olan kesimler olduğu için kendimi ve benim gibi düşünen hemcinslerimi şanssız görüyorum. Kadınlar da bu yüzden normal olarak ikilemde kalıyor. "Acaba benim için basit kadın diye mi düşünürler" veya "Kolay lokma olarak mı bakarlar" gibi düşünceler içinde olduklarından eminim. Hatta bir kız arkadaşım Beyoğlu'nda
sırf giydiği bluzdan dolayı sözlü tacize uğramıştı. Üstelik bluzu o kadar da açık değilmiş. Ama maalesef bazı erkekler bunu kaldıramıyor.
Özgür, 34, Reklamcı

• Kesinlikle rahatsız olmam. Aksine hoşuma gider fakat itiraf etmeliyim, gözlerime hakim olamayabilirim.
Altuğ, 30, Tasarımcı

• Dekolte giymiş bir kadınla sanki hiçbir şey yokmuş gibi konuşmak için bence özel bir eğitim falan alınmalı. Her ne kadar heyecanlı gözükse de, bence bütün erkekler böyle bir durumda kasılırlar. Soğukkanlılığı elden bırakmamak lazım.
Can, 28, Broker

• Tabii ki hayır. Ayrıca dekolte giymiş bir kadının göğüslerine, bacaklarına veya sır tına bakmak ayıp değildir. Sonuçta o gösteriyor, siz de bakıyorsunuz. Buna arz talep meselesi diyebiliriz. Ama kadınlar garip yaratıklar oldukları için, hoşlarına gitmeyen biri baktığında rahatsız olurken, beğendikleri biri baktığında hiçbir rahatsızlık duymazlar.
Evren, 30, Bilgisayar Mühendisi

• Hayır rahatsız olmam. Eğer arkadaşımsa ve dekoltesi estetik görünüyorsa, ona iltifat ederim. Ama aklım o noktaya takılıp kalmaz, iyi taşınan bir dekolteye güzel bir bütünün parçası gibi bakarım ve bu ona olan yaklaşımımı değiştirmez. Arkadaşım olmayan dekolte giymiş bir kadınla konuşurken de o noktalara odaklanmam.
Doğa, 28, Klinik Araştırmacı

DEKOLTEYE GÖZÜNÜZ TAKILIR MI?

• Takılmamalı mı?
Özgür, 34, Reklamcı

• Takılmaz olur mu? Doğanın kuralına aykırı. Karşı cinsin çekici olan bir yerine bakmayacak bir erkek tanımıyorum.
Altuğ, 30, Tasarımcı

• Göz tabii ki takılıyor. Hatta dekolte ne kadar derinse göz de o kadar o bölgede kalmak istiyor. Tabii bu işin bir de yakalanma riski var. Bence şöyle bir taktik uygulanabilir: Yakalanırsanız sakın bakmayı kesmeyin. Gözlerinizi o bölgeden ayırmadan bakmaya devam edip, sanki aslında dalmışsınız havası yaratın. Böylece bir erkek dobra ve cesur olduğunu da karşısındaki kadına göstermiş olur. Eğer "Niye bakıyorsun" gibi bir soru gelirse, "Gözlerimi alamadım" cevabı cuk oturur. Çoğu kadın da böyle dürüst bir erkekten hoşlanır.
Can, 28, Broker

• Elbette ki takılıyor. Gözümüzün takıldığını bütün kadınlar bilmiyor mu zaten? Eğer erkeğin beyni başka bir yerdeyse onun etkisinde kalır. Yok normal bir erkekse, sadece güzel bir şeye bakıyor demektir. Fakat acı ama gerçektir ki, erkeklerin yüzde 80'inin beyni başka bir yerdedir, işte bu yüzden dünyayı kadınlar yönetiyor. Oh ne güzel! Bir düğme fazladan aç ya da biraz daha kısa bir etek giy ve istediklerini yaptır. Dünya siz kadınlarla güzel!
Evren, 30, Bilgisayar Mühendisi

• Hayır takılmaz. İlk başta dikkatimi çeker. Güzel görünüyorsa ve tanıdığım biriyse iltifat eder geçerim. Gözüm istemeden takılırsa, karşımdakini rahatsız edebileceğimi düşünürüm. Hatta onun da gözümün takıldığımı anlaması fikri beni oldukça rahatsız eder. Eğer kadın dekolteyi abartılı ve ucuz bir şekilde kullandıysa ve gözümün takılmasını amaçladığını hissedersem, özellikle uzak dururum ve o kadına bir an için bile bakmam.
Doğa, Klinik Araştırmacı
 
Top