Erkek Yapınca Sorun Yokta Kadın Yapınca mı Var ? Peki Neden?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
RTÜK, Kanal D'de yayınlanan Sadakatsiz adlı diziye "Evlilik dışı ilişkiyi normalleştirmek" suçundan para cezası kesti ve bu olay akla şu soruları getirmiş
Kadın aldatınca suç peki erkek aldatınca neden sorun yok?
Aslında kadın olsun erkek olsun insan kendine yakışanı yapar bana göre
Bu soruyu aldatma dışına da taşıyabiliriz genel de böyledir
Erkeğin elinin kiri olur kadın yapınca namus olur ?
Sizlerin bu konudaki düşünceleri nelerdir?
Saygı ve sevgi çerçevesinde bu konuyu tartışalım ,herkes fikrini söylesin
Bu arada konuyu bende başka bir yerde görünce açtım bunu da dip not olarak belirteyim

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bu böyle gelmis böyle gider degisecegini hic sanmiyorum hele bundan sonra hicc herzaman kadinlar sucludurr istedigi kadar hakli olsun diyorlar ya erkegin eli nin kiri kadin aldatmasin sadece bir arkdasi ile cafede yada disarda konusup oturup gezdigini görseler sonrasi maglum hersey ortada ne konusurlar neler yasanacagini artik ( cünkü bu yazdigim ayni olay burda benim arkdasimin basina geldi ama arkdasim cok sanli idi esi biliyordu birde is yerini aramislar esin bir genle birlikte felan yerde diye :(((

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Kadın erkek ne fark ederki. Aldatmayı masumlaştırarak yok aşkmış yok sevmiş gibi kelimelerle normalleştirmek yanlış. Aşkı memnu diye bir dizi oynadı yıllar önce, bir kısım çocuk yaştaki beyinlere masumca işlediler ahlaksızlığı. Daha bunun gibi niceleri. Ha birde şu var kadın beyaz gelinlik giyer saflığın temizliğin simgesi olarak, çünkü bu benzetme tüm kadınlara yakışır. Ötesini düşünmek kimsenin hoşuna gitmez.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Kadın erkek ne fark ederki. Aldatmayı masumlaştırarak yok aşkmış yok sevmiş gibi kelimelerle normalleştirmek yanlış. Aşkı memnu diye bir dizi oynadı yıllar önce, bir kısım çocuk yaştaki beyinlere masumca işlediler ahlaksızlığı. Daha bunun gibi niceleri. Ha birde şu var kadın beyaz gelinlik giyer saflığın temizliğin simgesi olarak, çünkü bu benzetme tüm kadınlara yakışır. Ötesini düşünmek kimsenin hoşuna gitmez.
Eski diziler daha masummuş şimdikiler aynı şapkadan çıkmış gibi
TRT senelerdir Bizimkileri yayınlanıyor neymiş içki sahnesi varmış şimdikilerden kat kat iyi değil mi?
O Aşk-ı Memnu her yayınlandığında izleniyor reyting rekorları kırıyor o da ayrı mesele

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bu böyle gelmis böyle gider degisecegini hic sanmiyorum hele bundan sonra hicc herzaman kadinlar sucludurr istedigi kadar hakli olsun diyorlar ya erkegin eli nin kiri kadin aldatmasin sadece bir arkdasi ile cafede yada disarda konusup oturup gezdigini görseler sonrasi maglum hersey ortada ne konusurlar neler yasanacagini artik ( cünkü bu yazdigim ayni olay burda benim arkdasimin basina geldi ama arkdasim cok sanli idi esi biliyordu birde is yerini aramislar esin bir genle birlikte felan yerde diye :(((
Bir de kız kardeşi veya ablası biriyle görüşse namus meselesine döner ama kendileri kızlarla çıkıp konuşurlar bu da ayrı bir mesele kendilerine gelince işler değişiyor işte

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Eski diziler daha masummuş şimdikiler aynı şapkadan çıkmış gibi
TRT senelerdir Bizimkileri yayınlanıyor neymiş içki sahnesi varmış şimdikilerden kat kat iyi değil mi?
O Aşk-ı Memnu her yayınlandığında izleniyor reyting rekorları kırıyor o da ayrı mesele
Eski diziler filimlerde yok degildi var idi tabiki ama simdiki gibi degil ben cok türk dizi filim bakmiyorum bastan izleyince konuyu cözuyorsun :))) ya asik ya .... ve diziler cogu vurdu kirdi yani egitici ailece oturup cocuklarinla izliyecegin dogru durust birsey yoktur simdilik ben arada denk gelirler

cocukluk izliyorum​

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Olay sadece namus yada namussuzluk değil, her alanda yanlış yanlıştır. Toplumun gelenek görenekleri ve inanç biçimlerine aykırı gelen şeyler aleni ve toplumsal bir ifsada dönüşecek şekilde ifşa edilmemeli yada aleni yapılmamalıdır.

Yanlışın cinsiyeti olmaz. Yanlış kim tarafından yapılırsa yanlıştır. En basiti dışarda sigara bayana yakışmıyor diyen beyin sanki erkeğe çok yakıştığı kanısını yayıyor. İki tarafın elindede iğrenç o şey...

Özgürlükleriniz başkalarının özgürlüklerini kısıtlıyor ise bu despotizim olur. Bu yüzden özgür bir ülkedeyiz istediğimi yaparım anlayışı aslında bencilliktir.

Toplumun yapısını bozan bir çok şey TV lerde normalleştiriliyor. İzlemeyin kardeşim. Alıcı bulunmayan mal piyasada tutunamaz. Kimse bana ekranda kaçırmayı gidip sonra eleştiri yapmasın. Mesela Netflix diziyleri cinsiyetsizliği, lgbt yi dayatıyor her tür ahlaksızlık diz boyu ama adam buna abone, hem izliyor hem eleştiyor.

Dürüst olmak gerek. Yanlış heryerde yanlıştır ve bunu cinsiyet ayrımı olarak kategorize etmek ahlaksızlıktır.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Eski diziler filimlerde yok degildi var idi tabiki ama simdiki gibi degil ben cok türk dizi filim bakmiyorum bastan izleyince konuyu cözuyorsun :))) ya asik ya .... ve diziler cogu vurdu kirdi yani egitici ailece oturup cocuklarinla izliyecegin dogru durust birsey yoktur simdilik ben arada denk gelirler

cocukluk izliyorum​

Bende tek Kuzey Yıldızına bakıyorum onun dışında Bizimkilere başladım onları izliyorum şimdikiler hiç sarmıyor başı ve sonu belli dediğin gibi