• Merhaba Ziyaretçi.
    "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Erkek Ve Kadın Beyni Arasındaki Fark

Paradoks

... Elif ...
Özel üye
Erkek Ve Kadın Beyni Arasındaki Fark Nedir

Kadın ve erkek beyni nörolojik olarak birbirinden çok farklıdır. Günlük hayatta iki cins arasında yaşanan anlaşmazlıkların tek nedeni bu fark olabilir mi?

Kadınlarda konuşma yeteneklerini yönlendiren merkez beynin sol tarafında yerleşmiş olarak bulunuyor. Erkeklerde ise bu yetenekler beynin ön ve arka kısımlarında dağılmış olarak konumlanıyor. Bu nedenle kadınların konuşma yetenekleri erkeklere göre daha gelişmiş.

Kadın beyni iyi bir müzisyen olmak için çok elverişli. Armoninin sağlanmasındaki yumuşaklık kadın beyninin güçlü yanlarıdır. Kadınlarda duygusal tepkiler beynin her iki yarımküresinde oluşuyor. Erkeklerde ise bu merkezler sadece sağ yarımkürede bulunuyor. Erkek bu nedenle duygularını daha zor ifade edebiliyor.

Kadınlar ekşiye daha duyarlı, tatlılara daha fazla oranda ihtiyaç duyuyor. Erkekler ise tuzlu maddelere daha hassas. Erkekler kadınlardan daha hızlı yaşlanırlar. 55 yaşındaki bir kadın bedensel gücünün yüzde 90'ına sahiptir. Oysa aynı yaştaki bir erkek gücünün sadece yüzde 70'ine sahiptir.

Kadınların işitme yetenekleri daha gelişkin, seslere karşı daha hassas. Ses tonundaki çok ufak değişiklikleri bile hemen anlayabiliyorlar. Erkek beyni kadın beynine oranla 10 kat daha fazla testesteron hormonu içeriyor. . Ergenlik döneminde bu 20 katına kadar çıkar. Bu hormon insanların daha gürültücü, hareketli, yerinde duramayan, saldırgan, mücadeleci yapar. Kadın beyninde serotonin miktarı daha yüksektir. Bu durum daha kontrollü olmayı sağlar. Bu nedenledir ki risk alan erkeğin dengeleyicisi olurlar.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
bütün tatsızlıklar 250-300 gramaj farkından ...Allahu Taala neden böle yaratmış bir nedeni vardır mutlaka
 
Top