Erkek Gözüyle İkinci Kadın

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Ayhan Deniz Tuncay'ın, İç Dökmenin Kadıncası kitabından..
ERKEK GÖZÜYLE İKİNCİ KADIN

NFzKRTe.jpgHangi erkek kendini bazen evliliğin tekdüzeliğinden uzak, maceradan maceraya koşan kusursuz aşık olarak düşlemez? Böyle düşünen erkek gerçek hayatta başarılı olabilir mi?..

-Pek az erkek bir aşığın görevlerinin farkındadır. Aşk sözünden de birçok kadınla yattığı anlamını çıkarırlar. Başarılı bir aşık olmanın en kolay yolu ikinci kadın (sevgili) edinmektir. Hayalindeki bu kadın son derece çekici, sevgilisini hoş tutacak, ona boyun eğecek, cinsel alanda yeniliklere açık olacak, onun için her fedakârlığı yapacak, asla kendine ait sorunları ve istekleri olmayacaktır.

Böyle düşünen erkekler "bu işlere nasıl zaman ayırabilirim?, kadının giderlerini, ihtiyaçlarım (ruhsal ve cinsel) devamlı nasıl karşılayabilirim?" diye kendilerine soramazlar.

Erkeklerin ideal bir sevgilide bulmak istedikleri güvenilebilir bir arkadaşlık, cinsellik gibi beklentileri hayalden başka bir şey değildir. Aslında gerçekler daha sade ama insancıldır. Sevgili olmayı ancak erkeğini seven kadım kabullenir. Bu yüzden erkeğin karısı kadar söz sahibi olmayı, kendisinin sorunlarıyla ilgilenilmesini ister, ona bol zaman ayrılmasını bekler.

Normal bir kadının cinsel güdülerine sahiptir. Evli bir kadm gibi tartışmaya girişir, üzülür, yorgun olur, ağlar ve hastalanır. Her normal kadın gibi o da erkeği ile evlenmek çocuk sahibi olmak ister. Çünkü geleceği ağır basan yönüdür. Bu istisnaların dışında kiler para peşinde koşan kadınlardır.

Erkeklerin güvenleri cinsel etkinlikleri ile orantılıdır. Bu yüzden cinsel yönden her an tatmin etmeye hazır olan bu kadınlar onlar için biçilmiş kaftandır.

Heyecan zamanla kaybolur, çekiciliği azalır, erkek her an bırakabileceği için kadının hakları sınırlıdır. Bu durum sevgili olmayı kabul eden kadın için yıpratıcıdır. Çünkü davranışları ile bir zaman kendini ona adamıştır, gerçekçi yanını düşünmemiştir.

Erkeğin bilmesi gereken en önemli nokta; Ailesinden, karısından, çocuklarından, sevgilisine verebileceği bir şeylerin kalmamış olmasıdır. Suçluluk duygusuyla çalınmış her geceyi yalanlarla geçiştirmeye çalışmasına zemin hazırlamıştır, iki tarafa da yalan söyleyen erkek bunu alışkanlık haline getirmiştir. Evde çalan her telefon yüreğini ağzına getirir, sırrı ortaya çıkacak diye aniden tedirgin olur. Birçok erkek için böyle durumlara yönelmek cinsel ilişkide bulunmanın verdiği heyecan değildir. Kendisini toplumda cinsel tekniğin ustası olarak görmesidir. En büyük ödülü de sevgili verir. Ona, o güne kadar tanıdığı en güçlü erkek olduğunu söylemesinden sonra, erkek kendisini tek kişilik atletizm takımı gibi görür, aslında cinsel gücüne bu kadar güvenmemesi gerekir. Bu durumda zararlı çıkacak erkektir. Artık bir değil iki kadını idare etmek zorunda kalacaktır. Parasal nedenler, zaman azlığı, suçluluk duygusu, erkeğin cinsel hayatına yansır, ruhsal bozukluklara yol açar. Kullanıldığını anladığı an kendinden nefret eder.

Profesyonel bir aşık için en ideal sevgili evli bir kadın gibi görünse de evli kadın bu erkek için gelip giden birisi olacaktır. İlişkinin devamı kadına bağlıdır. Kocası olduğundan aşığının her istediğini yerine 'getiremez. Evli kadının maddî ve cinsel ihtiyaçlarını '"karşılayan bir kocası olduğu için, aşığına bağımlılığı yoktur. O zaman erkeği para almayan jigolo gibi görür. Kötü yanlan ise böyle bir ilişkide güven, saygı, sevgi, yoktur. Erkeklerin bilinçaltlarında böyle bir kadın ucuz ve kötü kalacaktır. Evliliğine sadakati olmayan bu kadın erkeğin gözünde çok mükemmel olsa da paçavradan farkı olmayacaktır.

Bİ durumdaki erkek, aynı anda kocası ve sizinle yatan bir kadınla nasıl bir paylaşım içine girebilirim diye çok iyi düşünmelidir. Genelde kişilik olarak zayıf karakterli, kompleksli erkekler böyle bir duruma düşerler. Kısacası bir çok erkek buna inanmak İstemese de gerçek aksaklık kendi yapılarındadır. Veya tam olarak ne istediklerini ortaya koyamamalarındandır.

Böyle erkeklerin aşk hayadan genellikle geçicidir. Dışarıda aşık rolünü çok güzel oynayan erkek bunu kendi isteğiyle yerine getirmektedir. Aynı rolü karısına yapsa, alışkanlıkmış gibi gelen evdeki yaşama renk katacaktır. Cinsel performansı, iltifat ve ilgisiyle, yeniden karısının aşığı olabilir. Karısına aşık erkekler duygusal ve cinsel isteklerini eşlerine açmaktan çekinmeyen erkeklerdir.

Şunu unutmamaları gerekir ki her an yanında bulundurabildiği, sevdiği her her şeyini paylaşabildiği kadın, adı ne olursa olsun (Eş veya Sevgili) işte o sîzindir. Sade, yalın, abartısız ama size aittir.
 
Top