• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ergenekon aldatmacası...

tartısmak kötü bir şey değildir ön ayak olanları idama götürmezler oladabilirsin :) ben sadece samimi bulmuyorum evet bir oyun dönüyor ama suan kimin adalet terazisinde tartılıyor belli değil ama ben artık katillerin dahi ceza evlerinde yargılanmalarına karşıyım ki düsünce suçu işledikleri öne sürülüyor yani ortada bir eylem yok eylemi düsündükleri iddaa ediliyor sadece düsündükleri için dedelerim diyeceğim dedem yasında insanlar hücrelerde kalıp pkk lılar toki konutlarında kalması nasıl bir adalet çizgisi ile yargılandıklarının en iyi örneği olmalı biraz önce dediğim gibi katiller bir adam öldürüp kimi müebbet yatarken ülkemde teröristler bu açılım ile hiç bir cezaya tabi tutulmadan serbest bırakılıp sana bana yapılmayan yardım severliğe tabi tutuldular bugün bir iş bir ev almak için bu devletten dağa çıkıp basbakan deyimiyle bir kaç kelle avlamak sonrada bilmemne açılımını beklemekmi lazım diyorum bu nasıl bir adalet anlayışıdır ki ergenekon gibi düsünce suçlusu olduğu iddaa edilen kesim hapis yatarken bir it kus sütü ile beslenebiliyor. yine aynı adaletin baska bir vakaası erbakandı hapis cezası yaşının ileri olması sebebiyle ev hapsine çevrilmiş sonrada biricik öğrencisi tarafından affedilmiş sahalara geri dönmüştü ama ergenekon sakinleri dedelerimin yasları kimsenin umrunda olmadı hastalıklarıda kimsenin umrunda olmadı özetle anlatmak istediğim bu ülkede artık kişiye özel (ferman) kanun çıkartılır oldu A şahsiyeti için özel kanun çıkartılıp b şahsiyetinin bu kanunu kullanmasına izin verilmez oldu

Açılımla ilgili kısımlara cevap vereyim :) O konuda son derece haklısın. Temel felsefe, eşitlik olduğu sürece çok güzel birşey.. Çünkü benim Türklüğümün, başkasının ırkından üstün olmasının mantıken bence izaho mümkün değil. Süreç çok berbat şekilde yönetildi, kaş yapacağım derken gözle uğraşıldı belki isteyerek, belki istemeden... Ama eğer eşitlik yanlısı birisiysen, benim dedem yaşında, babam yaşında demeden, herkesin eşit şekilde sorgulanması gerektiğine de karşı çıkmaman gerek. Kaldı ki onlara yapılan muamele de emniyet tarihine altın harflerle yazılacak cinsten... Tabi kendilerini içeride tehdit edip, dışarıya çıktıklarında bize çok iyi davrandılar demeleri sağlandıysa o başka...

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Açılımla ilgili kısımlara cevap vereyim :) O konuda son derece haklısın. Temel felsefe, eşitlik olduğu sürece çok güzel birşey.. Çünkü benim Türklüğümün, başkasının ırkından üstün olmasının mantıken bence izaho mümkün değil. Süreç çok berbat şekilde yönetildi, kaş yapacağım derken gözle uğraşıldı belki isteyerek, belki istemeden... Ama eğer eşitlik yanlısı birisiysen, benim dedem yaşında, babam yaşında demeden, herkesin eşit şekilde sorgulanması gerektiğine de karşı çıkmaman gerek. Kaldı ki onlara yapılan muamele de emniyet tarihine altın harflerle yazılacak cinsten... Tabi kendilerini içeride tehdit edip, dışarıya çıktıklarında bize çok iyi davrandılar demeleri sağlandıysa o başka...

tartısma konusuda tam bu işte ortada bir eşitsizlik var prostad hastası tutuklu yada kalp hastası tutuklunun doktoruna izin vermediler ilaç götürsün hücreye böyle bir işkence yöntemi olabilirmi tutuklunun sağlığı söz konusu iken doktor sokmadılar içerde ne derece iyi bakıldıkları muamma ama bu ülkede yaşlı diye ev hapsine bırakılan bir atatürk karşıtı siyasetçimizde yok değil seçimlerde bir pankart vardı bir süre dillerden düşmeyen " Padişahım Çok Yaşa" birileri padişahlık özentisi içinde ve kanunlarla çok oyunlar oynanıyor buda eşitliğin önüne geçiyor benim yanlış bulduğum bu

Top Bottom