Erdoğan Tepkisinde Haklı mıydı?

Erdoğan Tepkisinde Haklı mıydı?

• Evet. Kesinlike haklı

Oy: 18 81.8%
  • Evet. Ama olmasa daha iyi olurdu

Oy: 2 9.1%
  • Hayır. Yersiz ve gereksiz bir tepkiydi.

Oy: 1 4.5%
  • Kararsızım. Allah bildiği gibi yapsın :)

Oy: 1 4.5%

• Toplam katılan
    22

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Biliyorsunuz dün akşam Davos'taki bir panelde İsrail cumhurbaşkanı Peres ile Başbakan Tayyip Erdoğan arasında bir gerginlik yaşandı ve bir tepki ortaya kondu.

Tabiiiki bu tepkiyi yersiz ve aşırı bulanlar olabileceği gibi destekleyenler ve kesinlikle haklıydı diyenler de olacaktır.

Görüşlerinizi rica edebilir miyim?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ben ilk seçeneği işaretledim. Burada ben Erdoğan'ı başbakan olarak değil ülkemizi, devletimizi temsil ettiği için maruz kaldığı tavrı da ülkemize karşı yapılmış bir saygısızlık olarak görüyorum.

Peres aslında çok daha fazlasını haketti görüşümce ama bu kadar Kasımpaşalılık yeter diye düşünüyorum :P

e-PaCk

Forum Gururu
ben ilk ve son seçenek arasında kaldım :D ama gerçekten helal olsun salladı resmen tüm dünyayı. çeşitli komplo teorileri de gelmiyor değil insanın aklına. her ne olursa olsun ilk kez bir T.C. Başbakanı kendine yakışanı yaptı. Hatta ne işimiz var bizim Avrupa kapılarında hala o da ayrıca bir tartışma konusu o yüzden başka bir başlıkta tartışabiliriz :D Biz ki düşmanın şehri ele geçirme olasılığına karşılık mayınlar döşeyip esir alınmaktansa ölmeyi yeğleyen bir ecdadın torunlarıyız.(fonda mehter marşı) ama malasef şu anda uluslararası ilişkilerde o kadar eziğiz ki kimsenin bir Türkün cesaretinden neler yapabileceğinden haberi yok. Biz bu gazla var yaaaa.... :D:D Önemli olan bir de bundan sonrası tabi..

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Yıllardır karşısındakini aşağılamaya hor görmeye alışmış şımarık yahudilere karşısındaki kişinin mensup olduğu topluluğa nasıl davranması gerektiğini öğretmesi açısından son derece doğru bir davranıştı.Başbakanımızla bu hareketinden dolayı gurur duydum.

wien06

V.I.P
V.I.P
Bence kesinlikle Hakliydi ama önemli olan bunu devam ettirebilmek. Yarin cikilirda orada yaptigim hataydi denirse iste o zaman Araplardanda beter duruma düseriz.

Sevgi.2

Aktif
kesinlikle haklıydı.Canlı canlı izledim.Eğer orada tepkisiz kalsaydı sinirimden ağlayabilirdim.

Orayı terketmeden önce "siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz" ile başlayan cümle kanımı kaynatmaya yetti ,ardından gelen cesur cümleler ve kalkış.Süperdi,süper.Yerimde duramadım.Önce koşup forumda son dakika haberi yapayım,paylaşayım bu güzelliği dedim.Ardından vazgeçtim yorumları dinleyeyim diye TV başında kaldım saatlerce gözümü ayırmadım.İnanın yıllardır bu tavrın hasretini çekiyorum.Biz ne zaman kendimizden emin olarak masaya yumruk vuracağız diye bekliyordum.Neyse en azından bir kısmı bu günlere nasipmiş.Çok gurur duydum.

Muhalefetin bir kısmı hatalı buldu,sessiz kalsaydı niye sustu denecekti.Kesinlikle doğru yaptı ama Wien'in dediği gibi kararlılıkla devam edilmeli.Bakın hemen açıklamalar geldi,"biz birbirimize muhtaç komşularız" diye.Adam olana bir uyarı yeter,yetmeli.Bizsiz olmaz arkadaşlar.Biz fark etsek yetecek.Şu eziklikten bir kurtulsak.

düşünceli

Katılımcı
Tayyip Erdoğanı kesinlikle sevmeyenlerin en başında gelenlerdenim. İlk seçeneği işaretledim. Kararlılık konusunda devamını diliyorum.
Yapılan yorumların genellemesinde dış ilişkilerin zarar kısmı işlenmiş . Dostu olmayan Türkiye için doğru yorumlar ancak dış ilişkilerim bozulacak diyede temsil ettiğim bir ulusun bütün dünya karşısında el kol hareketleriyle küçümsenmesini kabul edemezdik.
Aklıma türlü türlü sorularda gelmiyor değil hani. Önümüzde yerel seçimler ve kan kaybetmiş bir Akp ikdidarı var. Bu iktidarı nedense çok seven bir avrupa da gerçek. Umarım düşündüğüm gibi olmaz...

zemheri

Usta
bence de haklıydı bize yaraşır bi çıkış..ayrıca artık birinin yapması, tavrını belirtmesi gerekiyordu oldu çok şükür..