• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ender Saraç Papatya Kürü ile Sinüzite Bitkisel Çözüm

Papatya

V.I.P
V.I.PSinüzit problemi olanlar bu rahatsızlığın ne denli sıkıntı verici olduğunu iyi bilirler. Sinüzit, Burun bölgesinin üstünde alın civarında olan sinüs kemiklerinin iltihaplanmasıdır. Sinüs kemiklerinin içi boş bir yapısı vardır. Sinüzit adı verilen rahatsızlık ortaya çıktığında bu sinüs boşlukları iltihaplı sıvı ile dolar ve hastaya çok şiddetli bir baş ağrısı yaşatır. Sinüzitin yan etkisi ve zararı ise kronik hal aldığında her mevsim geçişinde kolayca iltihaplanması ve sürekli bir baş ağrısına neden olmasıdır. Sinüzite iyi gelen bitkiler arasında ise papatya özel bir yere sahiptir.

Sinüzit tedavisi için papatya kürü ise Dr. Ender Saraç, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki tarafından ortaklaşa önerilmektedir. Bizler de bitkisel şifa uzmanlarının sinüzite bitkisel çözüm olduğunu iddia ettiği papatya kürünü sizlerle paylaşmak istedik.

Ender Saraç Papatya Kürü Hazırlanışı : Yaklaşık yarım litre suyu bir tencerede kaynatın. 3 çorba kaşığı kurutulmuş kır papatyasını (büyük papatya olmaz) kaynamakta olan suyun içine atın.

Ender Saraç Papatya Kürü Uygulanışı : Başınızı havlu ile örterek, yüzünüzü buharına tutarak burnunuzdan nefes alıp verin.

Bu uygulamayı 5 dakika uygulayın. 5 dakika tamamlandıktan sonra yarım saat ara verip tekrar beş dakika aynı şekilde başınızı havlu ile örterek uygulayın.

Ertesi gün aynı şekilde 5 dakika uygulayıp yarım saat ara verin ve tekrar 5 dakika uygulayın.

Akıntının gelmeye başladığı gün 3 gün ara verin.Papatya kürünü Sinüzit tamamen kuruyana kadar uygulanması gerekir. Papatya kürü uygulamasının yarım bırakılması halinde sinüzit tekrar edebilir. 
Top