En yakın arkadaşı timsah!

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P

Küçük kızın cesareti şaşırttı.

Rusya'da bir sirk çalışanın dört yaşındaki kızı ölümcül tehlikesi olan timsahlarla gözlerini kırpmadan eğleniyor.

Moskova Hayvanat Bahçesi uzmanları timsahlarla bu tür oyunların tehlikeli olabileceği uyarısında bulunurken, kızın babası evladının hayvanlarla arasının çok iyi olduğunu savunuyor.

Birçok insan için timsahla karşı karşıya gelmek korkunç bir şey olarak algılanabilir, ancak herkesi şaşırtan St. Petersburgta yaşayan 4 yaşındaki Rus kız çocuğu Margarita için timsah en yakın arkadaş.

Ekzotik arkadaşlığı başlatan Margarita'nın babası Sergey oldu. Sergey yıllarca sirkte timsahlarla çalışmasına rağmen henüz kızından öğrenmesi gereken çok şey var.

Timsaha iki elleriyle sarılan Margarita, "Ben onlardan korkmuyorum. Hiç korkmuyorum" diyor. Timsaha ilk oturduğunda iki aylık olduğunu anlatan baba Sergey, "Tabii ki, eşimle birlikte çok korkmuştuk. Korkmamız doğal." diye anlatıyor.

O günden bu yana hep bu tehlikeli hayvanlarla vaktini geçiren Margarita hayatını timsahlar olmadan düşünemediğini ifade ediyor. "Büyüdüğüm zaman anne olacağım" diyen Margarita, on parmağını birden göstererek, "Şu kadar çocuğum olacak. Ve bu kadar da timsahım olacak" diyor.
Margaritanın bu sevgisi herkes tarafından anlayışla karşılanmıyor. Moskova Hayvanat Bahçesi uzmanlarından Natalya İstratova, herhangi bir dikkatsizliğin çocuğun hayatını tehlikeye sokabileceğini söylüyor. İstratova, "Timsahlar çok tehlikeli ve ne yapabileceklerini kestiremezsiniz. Onlar vahşi ve evcilleştirilemez. Size ne zaman saldırabileceklerini anlayamazsınız. Örneğin aç olmamalarına rağmen, yüksek sıcaklık bile agresifleşmelerine yol açabiliyor." diye uyarıyor.

Ancak Margarita'nın babası kızının timsahlarla iyi anlaştığına inanıyor. Sergey, "Yine de herkes kendi karar vermeli. Kızımın sirk çalışanı olup olmayacağını söyleyemem. Şu anda o burada bizimle birlikte. Yaşının 18'e gelmesini bekleyeceğiz. Ondan sonra kendisi karar verecek. Hayvanlara gelince, onlarla çok iyi anlaşıyor." diyor.