En İyi Batarya Performanslı 5 Cep Telefonu

Şarj ömrü akıllı cep telefonları için en önemli kriterlerden biri. İşte üst seviye cep telefonları içinde en iyi pil ömrüne sahip modeller...

Günümüzün en popüler teknolojik cihazları olan akıllı telefonlarda teknik özellikleri ne kadar iyi olsa da özellikle batarya performansı noktasında kullanıcıları memnun etmemekte. Gün içinde en az bir kere şarj edilmesi gereken bu akıllı telefonlarda ise özellikle batarya performansı yeni telefon alacak kullanıcılar arasında önemli bir kriter haline geldi.1) Meizu Pro 5

Cl8yje1.jpg


Meizu’nun 2015′teki en iyi kozu durumundaki Pro 5, Samsung dışında tek Exynos 7420 çipsetini kullanan telefon. 3.050mAh batarya ve 2K yerine Full HD bir ekran barındıran Meizu Pro 5, böylece şahane bir performans sunarak birinci sıraya oturuyor. AnTuTu v6′da aldığı 86214 puan ile en iyi üçüncü telefon statüsündeki Pro 5, 9 saat 54 dakikalık efsanevi batarya süresi ile de “Hem iyiyim hem de bataryam sağlam” dercesine şeklini ortaya koymuş.


2) Meizu M2 Note


OD1DTps.jpg


Meizu’nun 2014′te yaptığı şahane MX4 çıkışıyla artık adını dağlara taşlara yazdırtan marka batarya konusunda da oldukça iyi. Bunu ise iPhone’larda gördüğümüz menüsüz oldukça sade ve basit arayüzüne borçlu. 3.100mAh bataryasıyla 9 saat 52 dakika gibi muhteşem bir süre veren M2 Note, bu seviyede batarya ile de tercih edilebilecek bir telefon olduğunu gösteriyor. (Aslında orta seviye bir cihaz olan M2 Note, fazlasıyla tercih edildiği için listeye dahil edildi)


3) Samsung Galaxy S6 Edge+

eTIXvhJ.jpg


Tıpkı Galaxy Note 5 gibi bir diğer büyük ekranlı Samsung telefonu olan Galaxy S6 Edge+, Samsung’un en çok reklamını yaptığı telefonuydu. Bunun hakkını batarya ile de verebilen Galaxy S6 Edge+ yine test ettiğim sırada Galaxy Note 5′ten daha iyi bir performans sunabiliyor. Bunun sebebi ise hem SPen gibi bir detayı olmaması hem de kıvrımlı ekranı sayesinde ekran kapalı konumda sadece yan ekrandan bilgileri göstererek ekstra bir güç tasarrufu sağlıyor olabilmesi olarak gösteriliyor. 9 saat 29 dakika batarya performansı verebilen cihazda normal kullanımda en azından siz eve geçene kadar dayanabilecek bir performans elde edilebilir.


4) Sony Xperia Z5 Compact

Xsv4f77.jpg


Güç bakımından direkt olarak üst seviye bir telefon olan ve içinde Snadpragon 810′u barındıran Xperia Z5 Compact, hem 4.6 inçlik küçük ekranı hem de HD gibi uçarı kaçarı olmayan ekran çözünürlüğü ile normal kullanımda Sony’nin Xperia Z3′ten sonraki en iyi batarya performansı sunan telefonu olarak dikkat çekiyor. 2.7000mAh bataryanın normalde de yeterli olduğu telefonda hele ki stamina modunu vs aktif ettiğinizde 2 güne rahat varacak batarya performansı almanız mümkün. 9 saat 27 dakika gibi şahane bir değer sunan Xperia Z5 Compact, küçük ama çok etkili bir telefon olmaya devam edecek.


5) Samsung Galaxy Note 5

n2CUfLN.jpg


Samsung’un geçtiğimiz sene en güvendiği telefonlarından biri olan Galaxy Note 5 en kötü 5. olan kardeşi Galaxy S6′ya göre çok daha iyi performans çıkarmış. 9 saat 11 dakika gibi takdire şayan bir süre elde edilmiş olan Note 5′te şahsen test ettiğim zamanda da batarya konusunda memnun kaldığımı söylemeliyim. Li-Po 3000mAh bataryası az gibi görünmesine rağmen normal ve az kullanımda günü çıkartabildiğim Samsung Galaxy Note 5 sıralamanın kendi adında olduğu gibi 5. sırasında bulunuyor.
 
Top