En Çok Kullanılan WhatsApp Emojileri ve Anlamları

Dünyada her gün milyarlarca insan şahsi sosyal medya hesaplarından on binlerce emoji paylaşımı yapıyor. Anlamlarını bilse de bilmese de o anki ruh halini yansıtan bir küçük emoji saatlerce anlatmak istediği durumu mini bir görsel ile hal edebiliyor. Bu makalemiz de: emojilerin gerçek anlamları nedir?, WhatsApp emojilerinin anlamları, Apple, Android ve Windows telefonlarda tüm emojileri kullanma, facebook, twitter ve instagramda en çok kullanılan emojiler hangileri” gibi emojilerin renkli dünyasını sizler için keşfetmeye çalıştık. Keyifli okumalar diliyoruz.

Özellikle elden düşmeyen telefonlarla sosyal medyada gezinen insanların sayfalarca yazı yazmaktansa bir emoji kullanarak kendini daha iyi ifade ettiğini artık biliyoruz. Emojiler bu yüzden sosyal medya kullanıcılarının en büyük yardımcısıdır desek doğru bir tespitte bulunmuş oluruz.Emojiler, yerinde ve zamanında kullanıldığında gerçekten kullanan için özellikle zamandan büyük bir tasarruf sağladığı gibi insanın kendisini daha net bir şekilde ifade etme fırsatı da bulmuş oluyor.

Şimdi sosyal medyada trend olan ve en çok kullanıcıları olan Facebook, Twitter ve İnstagram verilerine bakarak insanların en çok hangi emojileri kullandığına hep birlikte bakalım.

Twitter’da En Çok Kullanılan EmojilerDünyada az ve öz yazı yazarak meramınızı kısaca ve net bir şekilde ifade edebileceğiniz bir platform olan twitter son yıllarda en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir.

Dünya da milyarlarca kullanıcıları olan bu platformlarda en çok hangi emojiler kullanıyor dersiniz? Hiç merak ettiniz mi?

İşte Twitter’da en çok kullanılan emojileri sizler için sıralıyoruz.
Sevinç gözyaşları ile karşı karşıya
Kırmızı kalp
Evrensel geri dönüşüm sembolü
Kalp şeklindeki gözlerle güler yüz
Yüksek sesle ağlayan yüz
Kalp Kartı
Gülen gözler ile güler yüz
Tatminsizlik
İki kalp
Bir öpücük atma

Facebook’ta En Çok Kullanılan EmojilerHala dünya genelinde en çok kullanıcısı olan facebook 2017 yılında kurucusu olan Mark Zuckerberg dünya emoji gününün kutlanması amacı ile bir inografik paylaşılmıştı.

Bu inografikte Facebook’ta en çok kullanılan emojilerin kullanılma oranları belirtildi. Bu grafiğe göre en çok kullanılan emojiler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

Sevinç gözyaşları ile karşı karşıya
Kalp şeklindeki gözlerle güler yüz
Bir öpücük atma
Gülmekten gözünden yaşlar gelmek
Açıkağız ve gülen gözler ile güler yüz
Kalp
Göz kırpıyor yüz
Utangaç ve tebessüm
Yüksek sesle ağlayan yüz
Gülen gözler ile güler yüz

İnstagram’da En Çok Kullanılan Emojilerİnstagram hesabı olanlar ve bu platformada sadece fotoğraf değil, kendinize ait hikayeler oluşturup canlı yayınlar yapabiliyorsunuz. İşte bu güncelleme durumları instagramı vazgeçilmezler arasında ilk sıralara yerleştiriyor. Milyonlarca kullanıcısı olan ve aktif bir şekilde paylaşım yapan insanların en çok klulandığı emojiler ise yukarıda verildiği gibidir.

WhatsApp’da En Sık Kullanılan Emojiler ve Anlamları

Emojiler hayatımızın artık ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kelimelerle ifade edemediğimiz herşeyi emojiler aracılığıyla daha doğru bir şekilde ifade etmeye çalışıyoruz. Bu sözlükte emoji anlamlarını ve kullanım şekillerini size detaylı şekilde açıklamaya çalıştık.

 
Top