Emniyet Kemeri Kullanımı

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
[h=3]Emniyet Kemeri Kullanım Oranı % 100'e Çıkacak[/h]
[h=2]Yeni Söz Gazetesi – 22.08.2011[/h]
emniyet_kemeri.jpg

Şehir İçine Sıkı Denetim Geliyorİçişleri Bakanı İdris Naim Şahin 81 il valisine W gönderdiği genelgede, 2011 yılı sonuna kadar emniyet kemeri kullanım oranının yüzde 100'e çıkarılacağını bildirdi.
Buna göre yıl sonuna kadar şehirler arası karayollarının yanı sıra şehir içinde de emniyet kemersiz seyahat edilemeyecek. Emniyet kemeri takmayanlar ciddi para cezaları ile karşı karşıya kalacak.
İçişleri Bakanı Şahin 81 il valisine gönderdiği trafik güvenliği ve denetim genelgesinde emniyet kemeri için, 'yaşam garantili bedava hayat sigortası' tanımını yaptı. Emniyet kemerinin kaza sonrası ölüm ve yaralanmaları yüzde 65'lere varan oranlarda azalttığına dikkat çeken Şahin genelgede, "Kontrollerde emniyet kemerini takmayan sürücü ve yolculardan emniyet kemerlerini takmaları istenecek.


Radarlı Hız DenetimleriÜlkemiz genelinde şehir içi ve şehir dışı karayolları ayrımı yapmaksızın 2011 yılı sonuna kadar emniyet kemeri kullanımının yüzde 100'e ulaşmasına yönelik azami gayret gösterilecek." dedi.
İçişleri Bakanı Şahin, radarlı hız denetimlerinde sürücülere pusu ve tuzak kurutmamasına dikkat çekti. Şehir içi trafikte yaşanan ölümlü ve yaralamalı kazaların önlenmesi için de elektronik denetim sistemlerin yaygınlaştırılmasını isteyen bakan, hız ve kırmızı ışık gibi denetimlerde sadece MOBESE'lerden yararlanamayacağının altını çizdi.
Şahin, sivil personel ve araçlardan trafik ekipleri oluşturularak ihbarlı denetimlere ağırlık verilmesine işaret etti.
 
Top