• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Emanet Gelin - Şehnaz&Gülşen

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Emanet Gelin - Şehnaz&Gülşen

73963

İstanbul'un arsız Erkut'u, Mardin'in Barzan Ağa'sı… Yaşadığı iki hayatı da parmağında çevirebilen Zalim Hezeroğlu. Yaşadığı bu iki hayat, nihayetinde başına bela olmuştu. Belası da emanet bir gelindi. Güzel, uysal, günahkâr; Berçem Dağdelen.

Kimsesiz Berçem, düğün günü kocasının ölümüyle kayınbiraderiyle evlendirilmiş ve böylece bir darbe daha almıştı. Nelerle karşılaşacağını bilmeyen Berçem Nasıl bir hayat yaşayacağından habersizce koparılmıştı doğduğu topraklardan. Hayat ona zehir olacaktı. Bir günah keçisiydi o. Emanet edildiği zalim adamın ellerinde, işkence altında bir ömür geçirecekti.

Kocasının sevdiği kadınla aynı evde nefes alabilecek miydi? Hayatı darmaduman olan Barzan, bir yanda sevdiği kadın, diğer yanda emanet karısıyla vereceği savaştan galip çıkabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Dokuz Yayınları

Sayfa Sayısı : 448

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Ne desem bilemiyorum. Bu aralar kitap seçimlerimde neden bu kadar kötü kararlar aldığıma inanamıyorum.
İki ergen bir araya gelmiş bir kitap yazmış. İşin kötü tarafı anlatım tarzı rezalet.
Konudan konuya atlayıp kimin ne söylediğini katiyetle anlamıyorsunuz.
Biri bir cümle kuruyor veya betimlerde adı geçen kişi kim anlamıyorsunuz.
O kadar kötü bir betimleme ve anlatım tarzı ki zorlaya zorlaya bitirdim.
Önceki kitapta (Şimdi Benimsin-Güneş Demirel) hiç değilse karakterleri benimseyip bağrıma basmıştım. Son 100 sayfası berbat olsa da yine de sevmiştim. Bu kitapta ki hiç bir karakteri sevdiremediler bana . Kimseye ne sempatim ne gram ilgim oluştu.
Ne Berçem, ne Barzan , Alaz , Berçemin dayısı kaynanası, kayınbabası yani kitapta kim varsa hiç birini gram sevdirmedi.
Karaktere tuttundurmadı .
Barzan karısının gözü önünde sevgilisiyle yiyişip, senden boşanıp onunla evlenicem aşığım ona diyordu aşıktı da.
Ne kadar sapkınlık olursa olsun. Sonra bir anda bir bölümde sevgiline deli gibi aşık adam Berçemi sıkıştırıp sıkıştırıp öpmeye çalışıyor felan.
Oldukça tezat ve saçma salak bir hikayeydi .
Sonra bir anda Berçem'e aşık oluyor felan. Bu ne yaman çelişki.
Kızım aşık oldugu kadından sana dönen kocan senden başkasına da dönmez mi hiç bi gurur yok diyesim geliyor ya neyse.
Var mı böyle hikayeler tabi var ama okadar abartılmış ki ve o kadar gerçek dışı betimlemeler ve anlatım tarzı var ki
Verdiğim paraya yazık dedirtti bana.
Büyük hayal kırıklığıydı.
Ne yazık ki 2. kitabınıda yanında almıştım mecburen onuda okuyorum şuanda.
Beni yabancı yazarlara iten bir sebep daha. Gerçi tüm Türk yazarlar bu kadar saçma salak bir kitap karşıma çıkarmıyordur ama yinede soğuyorum işte. Dediğim gibi iki ergenin anlamsız bir kitap yazma çabası.
Bir de ikinci kitabı çıkarmışlar ne yazık ki :/

Kimsenin hakkını yemek istemem ama cidden bunu beğenipte okuyan insanlarında aklından şüphe ederim.
Hani ne kadar kötü olursa olsun bir karaktere sarılırsın ya. Yok işte yok !!!
Çok şaşırdım açıkçası bu duruma. Hiç bir şekilde hiç bir karakteri sevdirmedi bana kitap.
Hepsi yapmacık ve zorlama geldi bana ilk defa böyle birşey hissediyorum.
Zerre heyecan olmadan bitirdim kitabı. Bomboştu.
Baştan sona zerre sevdirmedi.
İkinci kitabı da okuyup ikisini birden yakma isteğime biran önce mani olmam gerek sanırım.
Yada yakayım gitsin :D