Elveda Hayat, Merhaba Ölüm

Ölüm dediğin nedir ki? Dört harften öte bile değil. Hiç beklemediğin anda karşına çıkar. Ki o seni her zaman bekler. Tek amacı; seni bu diyarlardan zamansızca alıp göç ettirmektir� Ve arkanda varsa sevenini ağlatmaktır.

Daha yaşamamışsındır hayatı daha görülecek çok şey vardır. Üzülmek ağlamak ve sızlanmak nafile... Bir kere çalmıştır kapını Azrail.

İsyan edersin Allah'a hiç yapmadığın bir şey olsa da. "Şimdi sırası mıydı?" diye sorarsın. Öyle ya! Sen on yedisinde genç biriydin. Yıllardır tadamadığın aşkı görünce kapını çaldı ölüm. Evet isyan etmemek elde değil.

Oysa dönüp baktığında arkana o kadar çok zaman geçmiştir ki! Hataların kırgınlıkların sevinçlerin gözyaşların ve başarıların, Hepsi sana bakıyor. Hataların arkandan gülüyor. "Biz sana ceza değil doğruyu bulma yoluyduk." diyorlar. O an anlıyorsun hataların insana hayatı öğrettiğini bir ayna gibi her şeyi açıkça gösterdiğini. Ama dedim ya ne işe yarar.

Beni kıranları kırdım mutluyum.” Deyip ilk hatanı yapıyorsun. "Onlarda beni kırmıştı." Deyip kendini avutmaya çalışsan da ilk yalanını söylemekten kaçamıyorsun. Bu yalanlar ve hatalar devamında da seni rahat bırakmıyor.

İntikam alma zamanı geldi. Ama kimden ve niye? Ailenden mi dostundan mı meçhul sevgilinden mi? Onların acı çekmesini istemek senin intikamınsa; boşa uğraşma sen intikamını çoktan almışsın onlara acı çektirerek

Arkana dön ve bir bak! Başarı dediğin şey intikamdı! Pişman oldun. Ağlıyorsun şimdi. Utanıyorsun. Ama ne fayda Kim duyar senin ağlamaklı feryatlarını. Kimler biliyor senin ağladığını senden başka. Belki sen bile duymuyorsundur hıçkırıklarını
Öldükten sonra pişman olsan ne olmasan ne? Yaşarken kırdın onları bir kere. Gerçi yaşamak dediğin şey buysa Böyle diyorsun ama onu bile hak etmiyorsun. Hep daha fazlasını daha iyisini istedin. Ama bir şeyi unutuyordun. Sen mutluluğu beceremiyordun. Yakışmıyordu sana mutluluk. Oysa en büyük hazlar en küçük zerrelerde saklıydı. Yanı başındaydı mutluluk.

AmaGöçüp gidiyorsun bu hayattan şimdi. Git! Ama arkana bakmadan git! Daha fazla üzülmeni istemem. Neden mi? Arkana baktığında senin için gözyaşı dökecek kimsen yok

Oysa niceleri vardı seni seven. Ne oldu da bir anda değiştin. Sen ne kadar nefret etsen onlar seni o kadar sevdiler ama Bardağı taşırmıştın artık.

Şimdi bir zamanlar sana değer verenlerin omuzlarında son yolculuğuna uğurlanıyorsun. Her ne kadar zalim biri olsan da mutlaka seni sevenler olmasa; tabutunu kaldıran kimse olmazdı. Belki sahte gözyaşıdır onların ki. Ama yine de çok sevilmiştin zamanında

Geri dönüşün yok artık. Bir selam yolla bakalım son kez hayata;

"ELVEDA HAYAT MERHABA ÖLÜM”

Alıntı

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Sana ELVEDA dedim... Sevgime diyemedim... Sana ELVEDA dedim... Gönlüme,,, Diyemedim... Seni içimde öldürdüm... Kabrin içimde seni dilimde öldürdüm... Kabrin nefesimde... Seni gözlerimde öldürdüm... Gözyaşımla yıkadım gözbebeğime gömdüm