• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    "Karantina" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Elma sirkesi denilince iki kere düşünün

Papatya

V.I.P
V.I.P


DOĞANIN BİZLERE HEDİYESİ: ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi denilince aklınıza hemen tadı gelmesin. Her ne kadar tadı birçok kişi tarafından beğenilmese de yararları binlerce kişiye deva olabiliyor. İçinde barındırdığı birçok değerli ve çeşitli madde sayesinde olağanüstü çarelere sahip olmakla birlikte en sağlıklı sıvı olmaya da hak kazandı. Bedeninizi içten, dıştan, yukarıdan, aşağıdan tedavi eden bu kudretli sıvı, aklınıza gelmeyecek çözümler içermekte. İşte o çözümler…

Elma Sirkesinin Muhteşem Yararları

Elma Sirkesi İle….

Kepeksiz Saçlar: Elma sirkesi ile saçlarınızda ki kepeklerden kurtulabilirsiniz. Birçok şampuan ve ilacın sağlayamadığı kepeksiz saçları elma sirkesi sizlere sunuyor. yapmanız gereken yalnızca saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi eklemek. Saçlarınızın kepekten arınmasını ve parlaklaşmasını sağladığını göreceksiniz.

Akne Tedavisi: Hem kimyasal olup hem de pahalı olan ürünlere son verebilirisiniz artık. Aknelerinizden sağlıklı ve doğal yollarla kurtulun. Bu artık elma sirkesiyle çok daha kolay. Suyla seyrelttiğiniz elma sirkesini yüzünüzü temizlerken kullanın ve daha sonra da su ile durulayın.
Elma sirkesinin cildinizi ne kadar yumuşattığını ve antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları nasıl öldürdüğünü gözlerinizle göreceksiniz.

Cilt Lekelerinden Kurtuluş: Cilt lekeleri yüzünden aynaya bakmak istemiyor musunuz? Şimdi lekelerden kurtulmanızın tam zamanı. Bir miktar suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi koyup ısıtın ve kaynayınca da ateşini kısın. Başınızı bir örtü ile kapatıp, yüzünüzü buhara doğru tutun. Yarıya kadar sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin. Dilerseniz haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Varisli damarlara Çözüm: Varisli damarlarınızı varis çoraplarıyla kapatmayı bırakın. Elma sirkesi size bunun için de bir çözüm sunuyor. Elma sirkesine bir bezi yada pamuğu batırarak akmayacak bir kıvamda varisli bölgeye kapatın ve yarım saat kadar tamponlayın. Etkili bir sonuç içinde bacaklarınızı yukarı doğru kaldırmanızı öneririz. Bu uygulamayı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yapmanız istediğiniz sonuçları almanıza yardımcı olur.

Zayıflığı Yakalamak: Sağlıklı bir zayıflık için elma sirkesinin rolü kaçınılmazdır. Bunun için bir bardak suya bir-iki tatlı kaşığı elma sirkesi ile bir tatlı kaşığı bal katıp, karıştırın. Bu karışımı düzenli bir şekilde tüketmeniz kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Diğer Faydaları :

Elma sirkesinin düzenli kullanımı metabolizmanızın sağlıklı çalışmasını, vücudundaki asit alkalinin dengelenmesini sağlar. Örnekleyecek olursak, kalsiyumun daha verimli kullanımını sağlayarak, hem kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını destekleyip, hemde eklemlerdeki kalsiyum birikimini kırar.

Uzun ve düzenli tüketimi, eklem ve kemiklerdeki sertlik ve sıkıntılarI ortadan kaldırır.
Sodyumun etkisini azaltarak sizi yüksek tansiyondan münezzeh kılar.
Kolesterolünüzü düşürmenize yardımcı olur.
İçinde bulunan doğal asitler ve enzimler sayesinde kanınızın daha ince ve sağlıklı akmasını sağlar.
Damarlarınız, karaciğerinizin ve böbrekleriniz başta olmak üzere vücudunuzu çeşitli zehirlerden arındırır, yağlı-mukus tabakaları parçalar.
Çeşitli soğuk algınlıklarınızda, boğaz şişmesi ve solunum yolu hastalıklarında buğu yada içme suretiyle yararlı olabilir.
İçerdiği Maddeler Elma Sirkesini Özelleştiriyor

1. Sirke asidi: Aldığımız besinlerde ki yağ ve karbonhidların, sirke asitinin yardımı olmadan sindirilmesi neredeyse imkansızdır. Metabolizmada adeta benzin görevi üstlenen sirke asiti bu sindirimi kusursuzca uygulamakatadır. Mükemmel bir metabolizma çalışımı için yaklaşık 100 gram gereklidir ve elma sirkesi tüketiminde istikrarı korumanız bu mükemmelliğe erişmesinizi sağlayacaktır.
2. Beta-karoten ve E-vitamini: Solunum yoluyla bünyemize devamlı olarak “serbest radikaller” almaktayız. Serbest radikal derken elbette ki hücrelere saldıran, zarar veren, neredeyse kanser eden ve hücrelerde büyük değişimlere neden olan acımasız moleküllerden bahsediyoruz. Elma sirkesi, içerdiği beta-karoten ve E vitamini sayesinde bu zararlı radikalleri yok eder.
3. Pektin: Damar kireçlenmesini önler, vücudumuzda ki kolesterolden ortaya çıkan safra asidini tutar. Bu sayede kolesterol azalmasına bağlı olarak kalp ve damar hastalıklarını önlenmiş olursunuz.
4. Kalsiyum Deposu: Elması sirkesi adeta bir kalsiyum deposu. İçerdiği kalsiyum sayesinde osteoporoz (kemik erimesi) riskini en asgariye indirebilirsiniz.

 
Top